מועדון סובארו דרייב במערב הנגב

קבוצה של רכבי סובארו - XV, פורסטר ואאוטבק, יצאה לשבילי מערב הנגב, כדי לגלות מקומות חדשים ולשמוע סיפורים ישנים.
אתרים מגוונים, דרך בורמה, הרבה חול רך, מזג אויר טוב ואנשים נהדרים, עשו את הטיול.

הדריך: אוהד בן אהרון

נפגשנו בצומת משאבי שדה. מזג האויר קריר - אידיאלי לטיול בדרום הארץ. היכרות, שיחה עירנית על רכבי השטח של סובארו ומה עושה אותם כל כך טובים, מצטלמים קצת ויוצאים לדרך. ההתיישבות ביהודה ושומרון נמצאת תמיד על סדר היום של כולנו, אך אנו שוכחים לפעמים (או לא יודעים), שישובים חדשים קמים גם ברחבי הנגב. עצרנו לביקור בישוב כזה, כדי להתרשם איך נראה יישוב חדש שעושה את צעדיו הראשונים ומה המשמעות היומיומית של יישוב הארץ.

במלחמת העצמאות מערב הנגב היה איזור קרבות עקובים מדם. (לשם השוואה, במבצע לשחרור מרכז הנגב והערבה, לא נורתה ירייה אחת).  אנו עוצרים באחת מנקודות התצפית היפות באזור ומזכירים לרגע את אירועי העבר (הטובים והרעים).

מתרחקים לתוך השטח ונוסעים בשביל לא ברור. מזל שהאבנים בדרך אינן גדולות מידי. כמה דקות אחר כך, הבטן כבר מציקה. זמן להפסקת אוכל. אנו מתיישבים תחת עץ שיטה גדול, לארוחת בוקר.  

שרידי התיישבות ואתרים מתקופות שונות נמצאים לאורך כל המסלול. תחנות רכבת עותמניות, סוללות מסילת הרכבת ששימשה את הטורקים ואת הבריטים, בארות מצורות שונות, כפר מסוכן אחד ומערת סוסים ביזנטית (תת קרקעית) השמורה היטב.  אנו נוסעים ביניהם ומספרים את סיפורם, עד הפסקת הצהרים על דרך בורמה.

אחרי ארוחת צהרים משביעה, אנו ממשיכים לחצות את הנגב בשבילי החול המהירים. קשה לרסן את המבקשים להנות מנהיגת חולות מהירה ובעצם למה לרסן? שיהנו! הסובארואים מאפשרים נהיגה מהירה בחול רך, תוך שמירה על בטיחות הנוסעים. אז למה לא? להיפך. חולפים על פני רוחייבה, חלוצה, בארות ואכסניות דוממות. במקומות מסוימים החול הופך להיות ממש רך ועמוק, אבל כולם צולחים את ים החולות בקלות והשיירה מתקדמת בקצב מצויין.

נחל באר שבע זורם, וחצית נחל זורם תמיד מוסיפה עניין. בתי באר שבע כבר נראים באופק, אך מחכה לנו דרך יפה, הצופה על כל המרחב. כדי להגיע אליה, עלינו לעבור דרך לא פשוטה, ושטח ללא שביל. כשעה אחר כך, אנחנו עוצרים להפסקת קפה אחרונה, רגע לפני שהטיול מסתיים.

את הטיול אנו מסיימים בנסיעה בדרך הפסלים. אמנים שונים מציגים יצירות הקשורות למרחב האיזורי וחלקן מרשימות מאוד. למרבה הצער, יצירות נגנבות מידי פעם, אך אחרות מוצגות תחתן. אנו מגיעים למפגש עם הכביש המוליך לבאר שבע ומסיימים את הטיול.

טיול קליל שלא הצריך מאמץ מיוחד מאף אחד, הגיע לסיומו. תודה לכל מי שנטל בו חלק ותרם להצלחתו. להתראות בטיולים הבאים.

תגובות

0 תגובות