שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > הדרכות נהיגה

הדרכת מיצובישי בהר חורשן - אוקטובר 2017

חוה"מ סוכות, יום שישי, תחילת הסתיו ומזג האוויר מושלם. התקבצנו 4 פאג'רואים ו-3 טריטונים להדרכת נהיגה בשמורת הר חורשן המופלאהעשרות רוכבי אופנועים התרוצצו מסביבנו כמו צרעות (לא במובן הרע של המילה, חלילה) בזמן שהתקבצנו לנו בכניסה לבת שלמה הישנה. מתברר שיש היום מפגש גדול של החבר'ה וזה ילווה אותנו במהלך היום.
ארבעה פאג'רואים לבנבנים (שנראו בחלק מהזמן כמו שיירה של השב"כ בדרך למבצע) ושלושה טריטונים (מגוונים בצבע) נאספו בשעה היעודה. תדריך קצרצר וירדנו לשטח. התמקמנו ביער להדרכה תיאורטית על מערכות הרכב, מבנהו, התמודדות עם מכשולים והתנהגות נכונה ואחראית בשטח.כבר בהתחלה של הקטע המעשי התמודדו הנהגים ובעיקר כלי הרכב עם אתגר עבירות לא פשוט בכלל - מה שנקרא אצל הפסיכולוגים טיפול בהצפה...לאחר מתיחת הקפיצים הורדנו מעט פרופיל ועברנו לתרגול רגוע יותר של טיפוס עליה לא נוראית תוך הקפדה על בחירת מסלול נכונה. לאחר מכן עצרנו למנוחה וארוחת בוהוריים נחמדה.אחרי שנחנו ומילאנו בטנינו המשכנו לתרגל - מעבר סוללה והדגמת פעולתה של מערכת בקרת המשיכה, נסיעה בשיפוע צד לא מסוכן (בניגוד גמור לרוב השיפועים הכן מסוכנים) ועוד...לקראת סיום טיפסנו לנ.ג. 186 לתצפית וסיכום...הייתם טובים!
סעו לטייל ונצלו את המיצובישי החדש שלכם כדי להכיר מקומות שלא יכולם אחרת...ויקישטח: דיפרנציאל , ירידה , עלייה , שיפוע , שיפוע צד , בקרת אחיזה , בקרת יציבות , ESP , ABS

הדיפרנציאל - אי אפשר בלעדיו אך צריך לדעת לחיות איתו
שימוש בנעילת דיפרנציאל
מערכות הבטיחות ברכב:
הפתרון הטכנולוגי – בטיחות פאסיבית ו- ABS
הפתרון הטכנולוגי – בקרת אחיזה ובקרת יציבות
טיפ נהיגה: לנתק או לא לנתק
 
טיפים לנהיגה בשטח :
טיפ לטיפוס עלייה
טיפ לירידה תלולה
טיפ לשבילים המהירים
טיפ שיפוע צד
טיפ ציוד בשטחלמסעות הבאים בארץ- הקלק כאן | למסעות הבאים בעולם- הקלק כאן | להדרכות הנהיגה הבאות- הקלק כאן

תגובות

0 תגובות