כביש / ספורט > כתבות

ירין שטרן אלוף ליגת ה-G1 Series בשנה השניה ברציפות!

ירין שטרן - אלוף עונת 2018 חזר שוב להתחרות על התואר במירוץ השביעי והאחרון של ליגת ה-G1 series והוא לא היה שם לבד
צילום: עמית אגרונוב, עומר שורץ, מרקו מדלוני

המרוץ השביעי והאחרון של ליגת ה-G1 series הגיע למסלול Adria international speedway שבצפון איטליה, כשעל תואר האליפות מתחרים 4 נהגים: ירין שטרן (אלוף עונת 2018), מיגל מאטוס, אנזו בוניטו (נהג סימולטורים של חברת מקלארן), ו-קוסימו פאפי. כבר מהאימונים ירין הוביל את הזמנים והראה לנהגים האחרים שהם יצטרכו לעבוד קשה כדי לקחת ממנו את התואר עליו הוא מגן, אבל מיגל מאטוס, שנמצא במרחק של 8 נקודות בלבד מירין בטבלת האליפות נמצא עשירית שניה בלבד מאחוריו.

במקצה הדירוג ביום שבת, מזג האוויר השתנה, והטמפרטורה צנחה ל-5 מעלות, מה שהקשה מאוד על הנהגים לחמם צמיגים ולקבוע זמנים מהירים. במהלך המקצה מיגל מאטוס, איבד שליטה על הרכב בבלימה לפניה 4 ונתקע בחצץ, מה שממקם אותו רק במקום ה-6 לזינוק. ירין שטרן המשיך את המומנטום מהאימונים וקובע את ההקפה המהירה ביותר, כשקוסימו פאפי מתמקם אחריו במקום השני ואנזו בוניטו במקום השלישי.

המרוץ הראשון סיפק אקשן ללא הפסקה, כשירין אחרי זינוק מצוין, מאבד שליטה על הרכב ביציאה מפניה 1 ומסתחרר, וקוסימו פאפי עולה למקום הראשון. ירין לא מאבד ריכוז, ישר חוזר למסלול ומתחיל לצמצם זמנים. לאחר כהקפה ג'יאן גביאני מאבד שליטה במהלך ניסיון עקיפה על מאסימו פגניני ועף לחצץ. דבר שמוביל ליציאת מכונית הבטיחות ולסגירת כל הפערים בין הנהגים. ירין באותו זמן כבר הצליח להחזיר חלק מהמקומות וחזר עד למקום השלישי.

מכונית הבטיחות יוצאת מן המסלול והמרוץ מוזנק מחדש, ירין לא מבזבז רגע ומיד מתחיל לתקוף את אנזו בוניטו על המקום השני וגם עוקף אותו לבלימה לפניה 3. מיד אח"כ ירין ממשיך לצמצם פערים ולאיים על קוסימו פאפי במקום הראשון. לאחר חצי הקפה ירין מתמקם בעמדת תקיפה, ומתחיל ללחוץ את קוסימו פאפי, עד שפאפי עושה טעות ומחליק ביציאה האחרונה ובכניסה לישורת הראשית - ירין בתגובה חותך לקו החיצוני, בולם מאוחר ועולה למקום הראשון עם עקיפה מדהימה מהקו החיצוני! ירין ממשיך להגדיל את הפער עד לסוף המרוץ, ומנצח את המרוץ הראשון! כשקוסימו פאפי, ואנזו בוניטו מסיימים במקומות 2 ו-3 בהתאמה. מיגל מסיים את המרוץ רק במקום החמישי, ובעצם מעניק לירין את תואר האליפות בשנה השניה ברציפות!

במרוץ השני, ירין מזנק מצוין והפעם שומר על המקום הראשון, כאשר מאחוריו מתחיל קרב משולש על המקום השני בין מיגל מאטוס, אנזו בוניטו וקוסימו פאפי. ירין בורח קדימה, בזמן שאנזו בוניטו פוגע בקוסימו פאפי מאחורה ומוריד את שניהם למקום השלישי והרביעי בהתאמה. מיגל מנצל את המצב, עוקף את שניהם ועולה אל המקום השני. בינתיים מקדימה, 4 הקפות לסיום ואסון לירין, כשל בתיבת ההילוכים מאלץ אותו לפרוש מהמרוץ כשהוא נמצא בהובלה בפער של 10 שניות על מהמקום השני. מיגל מאטוס מנצח את המרוץ, כשקוסימו פאפי במקום השני ואנזו בוניטו מסיים שלישי.

ירין שטרן: "וואו! אין לי מילים בכלל לתאר את התחושות שעוברות בי עכשיו! אני כל כך גאה ומאושר לזכות בפעם השניה ברציפות בתואר אלוף ה-G1 Series! פשוט תחושה מדהימה! אני רוצה להודות ל-Zotapay ,Griiip המשפחה שלי, החברים והצופים, שעזרו תמכו ועודדו בכל מצב, גם ברגעים הכי קשים במהלך העונה הזאת. תודה גדולה לכם!"