שטח 4X4 > כתבות > חדשות

Lucid Gravity- מתחרה ראוי ל-SUV-ים של טסלה

החברה הקליפורנית הציגה דגם קונספט של SUVכל-חשמלי, עם שני מנועים בהספק כולל שיכול להגיע עד 1080 כ"ס

כשמדברים על מכוניות עם הנעה חשמלית טהורה, השם הראשון שקופץ לראש הוא כמובן טסלה וזה בין היתר הודות לבעל החברה, אלון מאסק, יזם יצירתי ואקסטרווגנטי, שיודע גם ליחצ"ן היטב את עצמו ואת פעילותו. אי אפשר כמובן להמעיט בשל כך מהישגיו, אבל בשטח פועלות חברות רבות נוספות שמייצרות מכוניות לא פחות טובות מטסלה, אבל עם הרבה פחות רעש תקשורתי...

אחד מהן היא חברת לוסיד (Lucid) שבסיסה בקליפורניה, שהוקמה כבר בשנת 2007, כשההון ההתחלתי שלה הגיעה מקרנות השקעה סיניות, יפניות ואמריקניות. תחילה ייצרה החברה, תחת שמה הקודם, Atieva , מצברים ורכיבי הנעה למכוניות חשמליות של יצרניות אחרות. כמה שנים מאוחר יותר, החלה החברה לפתח מכוניות משל עצמה, ולפני כארבע שנים הציגה דגם טרום-ייצור של מכונית נוסעים מפוארת, שנקראת Lucid Air. דגם הייצור של המכונית הוצג השבוע, והיא אמורה להגיע לשווקים בעוד כשנה.

לוסיד גרוויטי. לא פחות טוב מטסלה

במקביל, מפתחת החברה על אותו בסיס גם SUV גדול, שנתפס לאחרונה במצלמות, שנקרא בשלב זה גרוויטי (Gravity). בהתייחס לנתוני ה-Air, ה-SUV יצויד בשני מנועים, אחד לכל סרן, עם הספק כולל שיכול להגיע עד ל-1080 כ"ס. מערך מצברים גדול יוכל לספק טווח נסיעה מכובד של למעלה מ-800 ק"מ בין טעינות. המערך הזה יכול להזניק את ה-Air מ-0 ל-96 קמ"ש בתוך 2.5 שניות, ולהגיע למהירות מקסימלית שהוגבלה ל-270 קמ"ש. סביר להניח שנתוני התאוצה של ה-SUV יהיו פחותים, בשל משקל גדול יותר, אבל עדיין צפויים ביצועים יפים.

מחירו של ה-Air בארה"ב יתחיל באזור ה-72 אלף דולר לדגם הבסיסי, ויטפס עד ל-160 אלף לדגם הבכיר ביותר. מחיר הגרוויטי צפוי להיות גבוה במעט.

שני מנועים, עד 1080כ"ס

תגובות

1 תגובות

1

אורח/ת - נראה קצת כמו סיטרואן.... אבל של הביוקר!

14 בספטמבר 2020 ב 16:28

נראה כמו סיטרואן