שטח 4X4 > כתבות > חדשות

מרצדס חושפת את ה-EQB החשמלית המשפחתית

ה-EQB החשמלית החדשה של מרצדס מושקת בתערוכת שנחאי עם 7 מקומות ישיבה, מספר גרסאות עם הנעה קדמית או כפולה וברמות הספק שונות

מרצדס חושפת לראשונה בתערוכת שנחאי את ה-EQB החשמלית החדשה - הדגם החשמלי השלישי אותו משיקה מרצדס בשנה האחרונה. הדגם החדש כולל 7 מקומות ישיבה וטווח נסיעה של 400 ק"מ.

מרצדס EQB מצטרפת ל-EQA שהושקה בעולם ובישראל לאחרונה ולמרצדס EQS שנחשפה בשבוע שעבר. במשך השנה יצטרף למשפחה גם דגם הסלון EQE. ארבעת דגמים חשמליים אלו מצטרפים למגוון גרסאות הפלאג אין הייבריד' (PHEV), אשר צפויים להגדיל השנה את נתח הייצור של הדגמים החשמליים במרצדס.

image

מרצדס EQB החדשה מרחיבה את משפחת הדגמים הקומפקטיים של מרצדס וחולקת את טכנולוגיית ההנעה החשמלית עם מרצדס EQA, ומבנה תא הנוסעים, בסיס הגלגלים שאורכו 282.2 ס"מ ומבנה המושבים האחוריים בשורה השלישית מבוססים על מרצדס GLB.
הדגם החדש יוצע במספר גרסאות עם הנעה קדמית או כפולה וברמות הספק שונות, כולל גרסה בעלת הספק של יותר מ-200 קילוואט. קיבולת הסוללה הסטנדרטית עומדת על 66.5 קילוואט/שעה, כשבהמשך תצטרף גם גרסת טווח ארוך עם סוללה מוגדלת.

מידות חלל הפנים של הדגם החדש:אורך/רוחב/גובה - 166.7/183.4/468.4 ס"מ.
חלל הפנים רחב, במיוחד בשורות המושבים הראשונה והשנייה , מרווח ראש מרבי של 1035 מ"מ לנהג ולנוסע מלפנים ו-979 מ"מ לנוסעים בשורת המושבים השנייה. תא המטען מציע נפח טעינה של 495 עד 1710 ליטרים בגרסת החמישה מושבים או 465 עד 1620 ליטרים בגרסת שבעת המושבים. לשורת המושבים השלישית הגנה של וילון כרית אוויר הנפרש גם על חלונות הצד האחוריים במקרה של תאונה. כשהם לא בשימוש, ניתן לקפל בקלות את מושבי השורה השלישית לתוך רצפת הרכב.

בדומה לכל דגמי ה-EQ, גם מרצדס EQB מציגה קו עיצוב מודרני עם חזית הכוללת שכבה שחורה אטומה עם סמל הכוכב במרכזה ליעילות אווירודינמית. מאפיין עיצובי נוסף של דגמי מרצדס החשמליים הוא רצועת תאורה לרוחב הרכב מלפנים ומאחור, המשלבת בתוכה סיבים אופטיים.

מרצדס EQB מצוידת במערכות בטיחות וסיוע חכמות לנהג. מערכות שמירה אקטיבית על נתיב (LKA) וסיוע אוטונומי בבלימת חירום הן סטנדרטיות. מערכת בלימת החירום האוטונומית מסוגלת לזהות גם הולכי רגל חוצים ומגיעה עם פונקציות כמו תמרון בסיבוב ואזהרה על קירבה לרוכבי אופניים או הולכי רגל בקרבת מעבר חציה. כמו בכל דגמי מרצדס, גם EQB מציגה רמת בטיחות פאסיבית גבוהה ועברה בחינות ובדיקות ריסוק ועמידות מקיפות. מרכב קשיח שהותאם לצרכי ההגנה והבטיחות של רכב חשמלי. סוללת המכונית ממוקמת ברצפה ויושבת בתוך מסגרת מחולקת לחללים נפרדים לטובת חוזק מבני ועמידות בזמן תאונה, כאשר מגן ייעודי מונע אפשרות של חדירת עצמים זרים אל מכלול הסוללה.

יבואנית מרצדס לישראל צפויה להשיק את ה-EQB בארץ לקראת סוף 2021.

לקריאה נוספת:
מרצדס משיקה בישראל את ה-EQA
סדרה חדשה לתת‑מותג החשמל של מרצדס Mercedes-EQ

image