שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול בכרמל – מאליקים לחניון האגם, 19/6/2021

סיכום הטיול לשמורת הר הכרמל ועמק מהר"ל – ירוק ורגוע, אך עם קטע קרבי ופוטוגני למדי

לטיול באזור המוריק התקבצה קבוצה קטנה אך איכותית למדי, של מטיילים אוהבי טבע, חופש, שקט ושלווה, ששמחו להעביר את מזג האוויר המושלם של השבת במרחבים של ארצנו הקטנטונת.

image

נפגשנו בבוקר שבת בתחנת הדלק במחלף אליקים, קבוצה של חמישה דגמים קשוחים – לנד רובר דיסקברי (דורות 2 ו-4), סאנגיונג רקסטון, טויוטה לנד קרוזר וסוזוקי ג'ימני. בעלי הרכבים היו מוכנים לא פחות מאשר כלי הרכב שלהם – מלאי אנרגיה ומרץ, מוכנים לכל תרחיש. היכרות, הצגת תוכניות, חלוקת מכשירי קשר – ויצאנו לדרך.

image

רוב הנסיעה במסלול הייתה רגועה ונינוחה – האזור הזה מטויל מאוד, והנוף והאוויר הנהדרים משרים שלווה על המטיילים. במהלך השעה הראשונה לטיול עצרנו לארוחת בוקר בחורבת סומקה – בזכות ה"מרפסת" הגדולה המשקיפה על הר הכרמל, והשטח רחב-הידיים שאפשר חנייה של כל כלי הרכב בחלק אחד, בעוד שבחלק השני היה מקום בשביל לפתוח שולחנות וכיסאות, לאכול וליהנות מהנוף. במקום הזה גם עשינו תדרוך לקראת המעבר הטכני הראשון להיום – מעבר בחריץ, בירידה מחרבת סומק, עם שיפוע צד חריף וצורך בתמרונים והצלבות סרנים פוטוגניות. בהחלט אפשרי עבור הכלים, אבל לא תמיד קל עבור מי שאינו מנוסה דיו.

image

משם המשכנו בצורה נינוחה דרך שבילי שמורת הר הכרמל, ועברנו בדרך בין היתר בחרבת דרג', נחל חרובים, גבעת שנה ובשמורת טוף כרם מהר"ל, עד שעצרנו לארוחת צהריים בחניון שבילי רון – חניון שהוקם לזכר אל"מ (מיל') אביאל רון ושני ילדיו, עופר וענת, שנהרגו בשנת 2002 בפיגוע של מחבל מתאבד במסעדת מצה בחיפה.

image

משם המשכנו בשבילים נינוחים ויפים העוברים לאורך נחל מערות ועמק מהר"ל, עד להר שוקף, בו נדרשנו להתמודד עם המעלה הטכני ששם – מעלה לא קל, אבל נינוח לכלי רכב קשוחים. לבסוף עברנו בשמורת הר ערקן, ועצרנו באחת משלוחותיו בשביל לסכם ולהיפרד, על רקע הכרמל המוריק.

תודה לכל המשתתפים, מחכים לראותכם בטיולים הבאים!

image



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן