שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ג'יפים של מועדון סוזוקי לאצבע הגליל - 22/1/22

בשבת שבה כולם נסעו לרמת הגולן כדי לראות שלג, אנחנו יצאנו למסלול טיול באצבע הגליל, בצידו המערבי של עמק החולה. מזג האוויר היה לטובתנו והנוף משגע מכל פינה

image

נפגשנו ב-09:00 בבוקר בתחנת הדלק בצומת יסוד המעלה וכל החבורה כבר כאן. סבב הכרות קצר, מעבר על המסלול מול מפה פתוחה, תדריך בטיחות, מספרי ברזל, מכשירי קשר ואנחנו יוצאים לדרך. תחילת הנסיעה על כביש 90 דרומה ואנחנו יורדים ממנו מעט אחרי שדה אליעזר ומתחברים לשביל המוביל למסלול של נחל דישון מדרום מזרח, לצפון מערב.

image

נחל דישון הוא הגדול שבנחלי הגליל העליון המזרחי, ראשיתו במורדות המזרחיים של הר מירון, אורכו כ-26 ק"מ ובסיומו הוא נשפך לירדן (בעבר לאגם החולה), מצפון לגשר הפקק. הנסיעה בנחל בעלייה מתונה ומתקדמת בין שני קירות סלע הנישאים מעלינו בלמעלה מ-250 מטר, משמאלנו רמת עלמה ומימין הר יחמור, הצמחייה בכל פינה יפהפיה וצבעונית, ואנחנו עוצרים לארוחת בוקר תחת שמש נעימה.

image

לאחר חצייה אחרונה של הנחל והפעם על גבי גשר קטן, סמוך לנקודת המפגש עם כביש 886, פנינו ימינה ועלינו למצפה קרן נפתלי לתצפית מרהיבה על עמק החולה שמתחתינו ועד לרמת הגולן והחרמון.

image

מהתצפית נכנסנו לשביל מקסים היורד דרך השלוחה שממזרח ומתחת למצפה, השביל המתפתל צר מאוד וכמה סנטימטרים מהשביל יש תהום עמוקה מלאת צמחייה מגוונת וירוקה. פגשנו מעבר דרדרתי מדורג מעט ובעזרת הכוונה קרקעית כולם עברו בקלות.

image

ירדנו לאורך השלוחה של קרן נפתלי מצד מזרח כשהנוף פרוש לפנינו מכל עבר. במפגש עם הכביש, ירדנו לצומת כ"ח כדי לטפס חזרה לצומת ישע והמשכנו בנסיעה קצרה עד לחניון האלה לארוחת צהריים.

image

עוד קטע נסיעה קצר על הכביש ונכנסנו למסלול ההליכה הקצר של שמורת נקיקי יפתח. השמורה היא שמורה נקודתית סביב תופעה גיאולוגית ייחודית ונדירה בחבל הים תיכוני, מערכת סדקים בסלע הקשה, החודרים למעבה האדמה עד לעומק של כ-5 מ' באתר "הקניון הקטן" ואילו מערבית לכביש, מחוץ לתחומי השמורה, עד לעומק כ-20 מ'. המסלול כולל מערכת סולמות לאורך הסדקים, בעזרתן ניתן לרדת ולטפס כמה מטרים בכל מיני נקודות. חוויה מדליקה לילדים ולמבוגרים.

image

טיפסנו עוד צפונה לאורך שמורת מורדות רמות נפתלי ולקראת ערב, בין השבילים המתפתלים בקרבת הגן הלאומי תל-חי, סיימנו את המסלול.

image

היה לי לעונג לטייל איתכם,
להתראות בטיולים הבאים.
קובי.

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

1 תגובות

1

אורח/ת - דויד

13 בפברואר 2022 ב 15:07

תודה לקובי המדריך התותח על טיול מקסים 🏔️וללא נזקים