רכב כבד > כתבות

משאית מרצדס ה-eActros החשמלית בישראל

מרצדס משיקה בישראל את ה–eActros, המשאית החשמלית החדשה מבית היצרן הגרמני, עם טווח נסיעה של עד 400 ק"מ

יבואנית מרצדס לישראל מרחיבה את היצע הרכבים הירוקים גם לעסקים ומשיקה לראשונה בישראל את משאית ה-eActros החשמלית מבית מרצדס, המבטאת את תפישת הקיימות של היצרן.

ה-eActros מגיעה עם מערכות עזר מתקדמות לנהיגה הכוללות מערכת בקרת יציבות, מערכת שמירה על נתיב נסיעה ועוד. המשאית מגיעה למהירות מקסימלית של 89 קמ"ש עם טווח נסיעה מקסימלי להטענה של כ-400 ק"מ. דגמי ה-eActros מציעים משקל מירבי של 27 טון, מרווח סרנים של 4.9 מטר ואורך ארגז כ-7 מטר.

סוללות וטעינה

ה-eActros מוצעת עם 4 סוללות מסוג ליתיום-יון בעלות קיבולת של כ-112 קילו וואט, וסך קיבולת סוללות של 448 קילו וואט בהתאמה. קצב טעינה מקסימלי של 160 קילו וואט מאפשר זמן טעינה ממוצע ממצב של 20% ל-80% טעינת סוללה תוך שעה וארבעים דקות. זמן הטעינה תלוי בטמפרטורת הסביבה, במצב הסוללה וביכולות עמדת הטעינה.

מערכות בטיחות וסיוע לנהג

ה-eActros מוצעת כסטנדרט עם מערכות הבטיחות והסיוע המתקדמות של מרצדס, עם דגש על מערכות עזר לסביבה עירונית: מערכת בקרת יציבות, מערכת לשמירה על הנתיב, מערכת ניטור אוויר בצמיגים, מערכת בלימה בשעת חירום (Active Brake Assist 5), ומערכות סיוע נוספות של מרצדס כגון Sideguard Assist7 וRoll Control Assist6 -. כמו כן, תא הנוסעים מצויד במערכת גילוי אש וחיוויים מתקדמים להתראה בזמן חירום.

ביצועי נהיגה ועבודה

ל-eActros שני מנועים עם הספק רציף של 330 קילוואט והספק מרבי של 400 קילוואט המאפשרים האצה מהירה. חווית הנהיגה נתמכת על ידי תיבת הילוכים כפולה ומרכז כובד נמוך. כמו כן, רמת הרעש נמוכה במטרה לאפשר ביצוע משלוחים גם בשעות הלילה ללא הפרעה לסביבה.

image

תגובות

2 תגובות

1

אורח/ת - משא כבד

12 ביוני ב 07:44

איזה רישיון נדרש?

2

Ogash Ofer

12 ביוני ב 17:03

רשום בכתבה:משקל מירבי של 27 טון
זה אומר רישיון C (מעל 12 או 15 טון, תלוי בשנתון של הוצאת הרישיון)