שלג

דף 3 מתוך 3
מרוקו אנדורו WR - מסע אופנועים, מרץ 2013
מרוקו אנדורו WR - מסע אופנועים, מרץ 2013

6 ימי רכיבה, 1,135 ק"מ של רכיבה בהרי האטלס ובמדבר הסהרה עם אופנועים ימאהה WR450. סינגלים, טרשים, אבנים קטנות רעות וסלעים גדולים מאיימים, שלג עמוק, בוץ חלקלק, רוח של 100 קמ"ש, דיונות אין סופיות, שבילים חוליים, מים במדבר, שבילים מהירים, חם, קר, מקומיים מכניסי אורחים והכי חשוב חבורת רוכבים מדהימה בזכותה הצלחנו לרכוב את כל המסלול כמתוכנן ולחזור הביתה בשלום - זכיתי! זכינו!!

טיול שלג ברמת הגולן - 11/1/13
טיול שלג ברמת הגולן - 11/1/13

יום חמישי שלג בירושלים מטייל לי להנאתי בשלג, הטלפון מצלצל, צו 8 "יחיאל צריכים אותך דחוף למחר ב-9 ברמת הגולן, יש ביקוש רב של מטיילים" אנחנו באתר השטח לא נאכזב את החברה ונרתמתי למשימה זו כדי להוביל את מטיילנו. נפגשים בבוקר קצת ניירת, יושב עם דרור על המסלול, עושים תדרוך של בוקר, חלוקת מכשירי קשר ומסתדרים בשיירה ליציאה....

חגיגת שלגים ברמת הגולן
חגיגת שלגים ברמת הגולן

הסערה רק חלפה וכבר עלו הג'יפאים של אתר השטח בשלוש קבוצות שונות ביום חמישי ושתיים בשישי לרמת הגולן לטיול עמוס בשלג לבן ובתולי. היה קר, הייתה רוח, היה בוץ, אבל בעיקר היה כיף. תודה לכולם ונתראה בטיולים הבאים (גם אם הם לא בשלג...)

אגדת שטח – ספינת השלג של אדמירל בירד
אגדת שטח – ספינת השלג של אדמירל בירד

רק רכב אחד מדגם זה נבנה וגם הוא אבד במרחבי השלג והקרח של יבשת אנטרקטיקה

מרוקו - הרפתקה גדולה במסע ג'יפים להרי האטלס ולסהרה
מרוקו - הרפתקה גדולה במסע ג'יפים להרי האטלס ולסהרה

מסע ג'יפים ארוך של 8 ימים בהרי האטלס ובסהרה של מרוקו מאפשר לאסוף המון חוויות ולגבש קבוצה מיוחדת. טרשים, פנצ'רים, חול, גרירות, שלג על פסגות ההרים, נהיגה מהירה, מים זורמים בנחלים, חילוצים ביום ובלילה, אוכלוסיה מקומית מכניסת אורחים, בורות מים בלב המדבר, בית כנסת עתיק, שוק לילה ססגוני ועוד המון אירועים קטנים וגדולים שמצטרפים יחד להרפתקה אחת גדולה ומיוחדת. צילום: חברי הקבוצה הדריך: עופר אוגש

יומן מסע שלג בצפון - שבת, 3/3/12
יומן מסע שלג בצפון - שבת, 3/3/12

השאלה האם אני נוסע לטיול הזה עם הרכב שלי או מצטרף לג'יפ של דרור המדריך גרמה לי לנדודי שינה ונסיעה טרודה בדרך לצפון, אבל בפורדיס סמס קצר לדרור – ''אני בדרך אליך'' פתר לי את ההתלבטות – אני יוצא לצלם הפעם ומוותר על חווית הנהיגה לטובת התמקדות בצילום הטיול. כתב וצילם: אייל אוגש הדריך: דרור בן נבט

מעכברה לצפת ועד לשלג במרום גולן
מעכברה לצפת ועד לשלג במרום גולן

סוף שבוע חורפי וסוער... דיווחי מזג האוויר צופה: סופות ושלגים... ואנו אוהבי הטבע, כהרגלנו יוצאים לטייל... והפעם בהרים הגבוהים של הגליל ורמת הגולן

טיול ג'יפים בשלג של רמת הגולן - מסע בתוך סופה
טיול ג'יפים בשלג של רמת הגולן - מסע בתוך סופה

שום דבר לא הכין אותנו לסופת השלגים שהגיעה, אבל חוויה כזו עוד לא חויתי! נסיעה עם ג'יפים בשטח בתקווה שאנחנו עדיין על השביל, ראות של מטר והחלקות על הקרח ברמה אומנותית. היה קר מאד בחוץ אבל חם מאד בלב. תודה לכולם. הדריך: דרור בן נבט צלמו: כולם...

מרוקו - אופנועי שטח KTM, נובמבר 2011 Morocco off-road
מרוקו - אופנועי שטח KTM, נובמבר 2011 Morocco off-road

מסע אתגרי של אופנועי שטח - KTM 450 ללב הרי האטלס, רכס האנטי אטלס והמרחבים של מדבר הסהרה - מרוקו, נובמבר 2011.
אז מה היה לנו - שלג, סלעים, בוץ, חול ובעיקר חבורת רוכבים מיוחדת - תענוג!
הדריך: עופר אוגש

גאורגיה - מסע פתיחת ציר
גאורגיה - מסע פתיחת ציר

8 ימים מטביליסי ללב ההרי הקווקז - בבוץ, על הסלעים, בשלג, במעברי מים ובחזרה לעיר העתיקה. בטיפוס לשיא הגובה של רכס ההרים ובירידה חדה בפיתולי הכביש חזרה מטה. מסע פתיחת ציר של אתר השטח בגאורגיה עם חבורה הרפתקנית, סבלנית, חברית ותומכת הסתיים בהצלחה ועם הרבה אנרגיה ורוח טובה להמשיך ולהעמיק בארץ הנהדרת אשר שוכנת בצפון מערב אסייה.

תמונות מטיול שלג ב 11/3/11
תמונות מטיול שלג ב 11/3/11

בתחילת השבוע החזאים צפו שלג בפסגות הגבוהים של רמת הגולן, מייד פתחתי את כיתת הכוננות לשלג, שהתמלאה מהר מאוד לכן הוספנו קבוצה נוספת אותה הוביל דרור, נפגשנו בשישי ליד הגושרים ומשם יצאנו לדרך.

טיול שטח בשלג - יומן מסע מיום שישי 11.3.11 הקבוצה של דרור בן נבט
טיול שטח בשלג - יומן מסע מיום שישי 11.3.11 הקבוצה של דרור בן נבט

יום שישי, שתי קבוצות גדולות יוצאות בעקבות השלג. אירופה במידל איסט במרחק של שעתיים נסיעה מהמרכז. שלג היה לנו והרבה, ערפל כבד היה לנו, גשם לאורך כל היום היה גם היה ואפילו שלג ירד הרבה בוץ - התמונות והסרטים יעידו - והמון חיוכים של כל המשתתפים! הוביל והדריך: דרור בן נבט מאסף נאמן: יורם יעקובוב וצוות הפאגרו

הכי ספונטני שיש - טיול שטח בשלג 15.12.10 תמונות וחוויות
הכי ספונטני שיש - טיול שטח בשלג 15.12.10 תמונות וחוויות

מזג האוויר השבוע היה מוזר, בתחילת השבוע סופות וסערות ויום לאחר מכן, שמש חמימה ומלטפת. והשלג שירד בתחילת השבוע, עטף את אזור הצפון במעטה לבן. בהתארגנות ספונטנית וזריזה יצאה לטייל קבוצת השטח בשלג. 25 אנשים וילדים שהגיעו, טיילו ונהנו בשטח המושלג. הדריך: דרור בן נבט

להתברג בשלג
להתברג בשלג

הנעה בורגית ידועה כפתרון לתנועה בשטחים קשיי עבירות עם מצע רך, כמו בוץ ושלג עמוק. לפניכם סרט של כלי עם הנעה כזו, המיועד לתנועה בשלג, שצולם ב-1924!

מלך השלג והבוץ
מלך השלג והבוץ

גלגלים הם לא מה שייקח אתכם רחוק בשלג או בוץ. הנה רעיון לכלי הרכב המתאים לסופת השלג הבאה

תמונות ממסע שלג בחרמון - יום רביעי 7/2/07
תמונות ממסע שלג בחרמון - יום רביעי 7/2/07

עוד טיול שלג ספונטני של אתר השטח הישראלי ברמת הגולן ובהר החרמון

נהיגה בשלג? יש דבר כזה
נהיגה בשלג? יש דבר כזה

צוות אתר השטח הישראלי יצא לחפש שלג ומצא בקושי כמה פתיתים. בכל זאת הצלחנו למצוא כמה טיפים לתת לכם, כאשר החשוב מביניהם הוא: אל תאמינו לחזאים

תמונות מטיול שלג בחרמון - 27/12/06
תמונות מטיול שלג בחרמון - 27/12/06

ביום רביעי בבוקר הוזנקו הנרשמים הראשונים לטיול שלג בחרמון. יצאנו מהמרכז בגשם שלא הפסיק לרגע אבל ככל שהצפנו, הגשם הלך ונעלם ואפילו תפסנו רגעים של שמש שאותם ניצלנו להפסקת קפה (ואיך לא - הנרגילה של משה). תודה לכל המשתפים הספונטניים.

שחור על גבי לבן - ריינג' רובר בשלג
שחור על גבי לבן - ריינג' רובר בשלג

מניעים רציונאליים לא היו כאן. הייתה הזדמנות לצייר קוליסים בראש החרמון ולהגיע לכמה מהנקודות הקסומות והסודיות שבו.

דף 3 מתוך 3