כביש / ספורט > יומני מסע בארץ

טיול יגואר - הרי ירושלים 14.8.2020

החתולות הגדולות מבית Jaguar יצאו להשחיז פיתולים בהרי ירושלים, בשתי קבוצות שארגן היבואן - חברת המזרח, קבוצת לוגמות הבנזין וקבוצת היגואר החשמליות סוחטות הקילוואטים, במסלול קצר אבל מרוכז, עונג של יום שישי בבוקר.

יגואר הוא מותג עם פרסטיז'ה. מכוניות ספורט וסאלון מהירות שהן קלאסיקה בריטית עם הילה של ביצועים, פאר ויוקרה. לאחרונה הצטרפו למבחר גם SUVים מרשימים כמו ה-E PACE וה-F PACE, וגולת הכותרת – הקרוסאובר -SUV הכל-חשמלי I PACE. לראשונה בטיולי מועדון הלקוחות, מגיעה היום קבוצה גדולה של חתולות חשמליות ועל כן חילקנו את החבורה לשתי קבוצות – לוגמות בנזין שיוביל קובי בצלאל והחשמליות, אותן אוביל אני.

לחניון הבריכה של מסילת ציון הן מגיעות אחת אחת ומסתדרות בשתי שורות נוצצות. יש לנו היום מבחר דגמים – XE, F PACE ו-E PACE, F Type אחת ואפילו יגואר S Type ישנה אחת, כמעט קלאסית – וכמובן, חבורת ה- I PACE החשמליות המרשימה.

1597601937701

אנו עורכים את התדריך על כללי הנסיעה בשיירה ועל המסלול המתוכנן, ויוצאים בשתי שיירות ליער הקדושים, לארוחת בוקר מפנקת. לאחר מכן, מתחילים לטפס בכביש 395 המתפתל לכיוון רמת רזיאל וצובה. יגואר זה לא רק פאר ויוקרה אלא כוח ומהירות והתנהגות כביש מלוטשת, ואנחנו לא מתפלאים שכולם עומדים בקצב בצורה מרשימה ביותר. לכל מי שחשב שרכב חשמלי זה רק לצורך תנועה עירונית וחסכון בדלק, נכונה הפתעה – ה-I PACE היא אחת המכוניות המהירות ביותר שמשווקות בישראל, עם ביצועי תאוצה והתנהגות שמאפילים על רוב מכוניות הספורט היוקרתיות הטהורות...
את עוצמת הזינוק וההאצה של היגואר החשמלית אפשר לתאר כ"שיגור" וזה רכב היפר-מהיר שמחייב הרבה משמעת עצמית פן תאבדו את הרשיון או תייבשו את הסוללה מהר משחשבתם....
ואכן, לא עוברות יותר מדי דקות ואנו מגיעים לביקור באנדרטת הר הטייסים.
שומעים את סיפורו של צוות מטוס ה"נורסמן" של חיל האוויר נפל כאן ב-10 למאי 1948, כשהשתתף בקרבות על פתיחת הדרך לירושלים הנצורה. כדי לחלץ עצמות צועדים לתצפית על נחל כסלון ולמרות החום הכבד של אמצע אוגוסט, נהנים מהאוויר הצלול של הרי ירושלים ונהנים עוד יותר לחזור למיזוג רב העוצמה במכוניות....


1597601994913

מכאן אנו מתגלגלים לכיוון צומת הדסה, פונים לאחד מכבישי הנהיגה היפים בישראל, 396, לכיוון צומת בר גיורא. כאן החתולות שיכורות הבנזין פונות ימינה לכביש 3866 דרך נס הרים, והחשמליות לכביש 375 היורד לעמק האלה. שניהם מפותלים ומרהיבים כדבעי. הקבוצות נפגשות שוב בראש תל עזקה, היכן שהיתה ממוקמת העיר הקדומה עזקה, כדי לתצפת על עמק האלה ולשמוע את סיפור הדו-קרב המפורסם ביותר בהסטוריה של עם ישראל, שהתרחש כאן למטה, בעמק האלה, בין דוד בן-ישי (שעוד לא ידע אז שיהיה מלך, רק רועה צאן אדמוני וצנום, אבל אמיץ לב וערמומי) לבין לוחם-העל הפלישתי גוליית, שהיה ענק וחזק, חמוש היטב ויהיר, אבל כבד, איטי ומסורבל ובעיקר – המעיט בערכו של יריבו.

1597601988329

קטע הנהיגה האחרון בטיול שלנו הוא פינאלה ראויה ליום הזה – על כביש 38 עד לצומת לי-און, ומכאן ימינה לכביש 353 לכיוון עגור, לוזית ובית ניר, שוב אחד מכבישי הנהיגה המיתולוגיים המציע שפע פיתולים, עליות, ירידות, והזדמנויות לשחרר קצת את שריריהן הדרוכים ורבי העוצמה של החתולות הבריטיות. ואז שמאלה לבית גוברין ושוב ימינה לכביש 35, ליער המלאכים. כאן לאחר מנוחה קלה וקצת פירות מרעננים נפרדנו לשלום.

1597601996389

הדרך הביתה ביגואר I PACE החשמלית על כביש 6 מעולם לא היתה מהירה, שקטה ומפנקת יותר. נהנינו להתפנק כמו שצריך במכוניות טובות באמת ומענגות לנהיגה, ולפגוש את לקוחות המותג. היה מצוין.
מקוים לפגוש אתכם בטיולים הבאים.


1597601964031



