שטח 4X4 > כתבות > חדשות

EQC הרכב החשמלי של מרצדס מגיע לישראל

יבואנית מרצדס בישראל משיקה את ה-SUV ההיברידי ה-EQC המשלב שני מנועים חשמליים המאפשרים הנעה כפולה עם טווח נסיעה של עד 412 ק"מ

יבואנית מרצדס לישראל מציגה את מותג ה-EQ החשמלי של הקונצרן אשר מתבסס על הארכיטקטורה החשמלית של היצרן ומשיקה את ה-SUV החשמלי הראשון שלה ה-EQC. הדגם החדש בעל 2 מנועים חשמליים, מערכות בטיחות סמי אוטונומיות, יכולות נהיגה דינמיות, מערכת MBUX מעודכנת ואחריות של עד 8 שנים על המצבר החשמלי.

EQC 4×4²: חיית השטח החשמלית של מרצדס

בשורת החשמל

מערכת ההנעה החשמלית בדגם ה-EQC משלבת 2 מנועים חשמליים מתקדמים (קדמי ואחורי) המאפשרים הנעה כפולה עם טווח נסיעה של עד 412 ק"מ. הספק המנועים עומד על 408 כ"ס (300kW) וסוללה בקיבולת 80kWh המאפשרים האצה מ-0 ל-100 ב-5.1 שניות עם מהירות מרבית של 180 קמ"ש (מגבלה דיגיטלית).

המנוע החשמלי אשר ממוקם בחזית הרכב פועל בתנאי עומס נמוכים ומכויל לצריכת חשמל נמוכה ונסיעה יעילה של הרכב. המנוע השני אשר ממקום בחלק האחורי מאפשר יכולות נהיגה דינמיות. תצרוכת החשמל הממוצעת עומדת על 19.7-20.8 קוו"ט ל-100 ק"מ.

ה-EQC מאפשר טעינה מהירה מקיבולת של 10% ל-80% ב-40 דקות תוספת של כ-300 ק"מ נסיעה. טעינה מלאה של הסוללה מ-0% ל-100% בעמדת טעינה ביתית (Mode 3) אורכת כ-11 שעות. יחד עם זאת, כחלק מטכנולוגיות המתקדמות של הרכב ניתן לבחור בין 5 מצבי נהיגה המשולבים במערכת הרגנרציה של הרכב ומסייעים בניצול מירבי והטענה נוספת של הסוללה על ידי בלימה.

בטיחות ונוחות

דגם ה-EQC עבר את מבחני הריסוק של EuroNCAP עם ציון של 5 כוכבים עם 96% בהגנה על מבוגרים ו-90% בהגנה על ילדים. בישראל הוא יוצע עם מגוון רחב של מערכות בטיחות ונהיגה סמי אוטונומית מתקדמות הכוללות מערכת בלימה אוטונומית המזהה גם רכבים דו גלגלים והולכי רכב, מערכת התרעה אקטיבית למניעת סטייה מנתיב, מעבר נתיב אקטיבי, מערכת PRE-SAFE® SOUND ו- PRE-SAFE® PLUSהמכינות את הנהג והרכב לקראת מצבי חירום, מערכת לניטור ערנות הנהג, מערכת לניטור שטחים מתים, אפשרות לנהיגה חצי-אוטונומית גם בעומסי תנועה, מערכת לזיהוי תנועה חוצה מאחור ומערכות בטיחות נוספות המגיעות כסטנדרט ברכבי היוקרה של מרצדס בישראל.

מלבד מערכות הבטיחות המתקדמות ה-EQC מגיע עם בלמים אדפטיביים עם פונקציית HOLD ו-Hill Start Assist המאפשרים נוחות נסיעה גם בכבישים משובשים ובורות, מצלמות היקפיות °360, בורר מצבי נהיגה -DYNAMIC SELECT ותאורת MULTIBEAM LED המתאימה את עצמה בצורה ייעודית על פי תווי הכביש.

בפן הנוחות והבידור, ה-EQC מגיע עם שני צגים דיגיטליים מתקדמים בגודל 10.25 אינץ', צג אחד משמש כלוח שעונים וצג נוסף כמערכת הבידור המתקדמת של מרצדס ה-MBUX המאפשר שליטה מלאה ברכב באמצעות דיבור. בנוסף, ברכב יש תצוגה עלית (HUD) המציגה לנהג את מהירות הנסיעה (בדגמיElectric Art ו-AMG line), מצב הסוללה, ניווט ואפשרויות נוספות.

פנים הרכב משלב תאורת אווירה בעלת 64 גוונים בהתאם לבחירת הנהג. קווי המתאר של הרכב המשולבים עם גימור אלומיניום מתמזגים עם מושבי ARTICO. מלבד זאת, ניתן גם להזמין מושבים מחומרים ממוחזרים וירוקים. בנוסף, ה-EQC מגיע עם מערכת שמע מתקדמת של Burmester (בדגמיElectric Art ו-AMG line).

מיבואן מרצדס נמסר כי עד סוף 2021 יגיעו לישראל 3 דגמים חשמליים מלאים נוספים, ביניהם ה-EQS החשמלי הכולל טווח נסיעה של עד 700 ק"מ.

מחיר

ה- EQC 400 4MATIC יוצג בשלוש רמות גימור במחיר של החל מ-499,900 ש"ח.

כל הנתונים המצוינים לעיל הם על-פי נתוני יצרן לפי בדיקות מעבדה. טווח הנסיעה וצריכת החשמל בפועל מושפעים, בין היתר, מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב, ממאפייני הנהיגה ומקיבולת ובלאי הסוללה ויכולים אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.

EQC 4×4²: חיית השטח החשמלית של מרצדס