שטח 4X4 > כתבות > חדשות

קיה סורנטו החדשה בישראל

קיה סורנטו החדשה מושקת בישראל עם עיצוב חדש, פלטפורמה חדשה המשלבת מערכות הנעה היברידיות והיברידיות נטענות (פלאג-אין) והיצע של מנועי בנזין, דיזל, הייבריד ופלאג אין

יבואנית קיה לישראל מתחילה בשיווק קיה סורנטו החדש, SUV 7 מושבים, דור רביעי לספינת הדגל של דגמי ה-SUV של קיה שכוללים גם את דגמי סטוניק, סלטוס, אקסיד, נירו וספורטאז'.
קישור לכל מבחני הדרכים וההודעות על כלי רכב של קיה

הסורנטו החדש הוא הרכב הראשון המבוסס על הדור החדש של פלטפורמת דגמי ה-SUV בגודל בינוני של קיה. בשילוב עם מרכב גדול יותר הממקסם את המרחב לנוסעים ולמטען, פלטפורמה זו מבטיחה שהסורנטו הוא אחד מדגמי ה-SUV בעלי שלוש שורות מושבים הרב-תכליתיים והמרווחים ביותר הנעים כיום על הכביש.

הארגון החדשני של המרחב הפנימי של הסורנטו מאפשר לו להציע את כל זה תוך שימוש במערכות ההנעה המחושמלות "Smartstream" החדשות של קיה – הפעם הראשונה שיחידת הנעה היברידית מופיעה במערך דגמי הסורנטו.

הסורנטו מציע שלל מערכות בטיחות אקטיביות ופסיביות המקנות לו את ציון הבטיחות המקסימלי – 8.

עיצוב חיצוני

הדגם החדש, עם רוחב של 1,900 מ"מ (+10מ"מ מהדגם היוצא), אורך של 4,810 מ"מ (+10מ"מ) ובסיס גלגלים של 2,815 מ"מ (+35 מ"מ), גדול ומרווח יותר מהדגם אותו הוא מחליף.

עיצוב פנימי

תא הנוסעים של הסורנטו החדש מצויד במערכת מידע ובידור מתקדמות ומציג עיצוב המבוסס על צמד תצוגות דיגיטליות בלוח המחוונים. לוח המחוונים הדיגיטלי של הנהג, בגודל 12.3 אינץ', משולב עם מסך מגע בגודל 10.25 אינץ' של מערכות המידע, הבידור והניווט הממוקם במרכז לוח המכשירים. במוקד לוח המכשירים נמצאים פתחי האוויר המסודרים בצורה אנכית, עם מסגרת בצבע כרום הנמשכת לתוך הקונסולה המרכזית הממוקמת בין המושבים.

תא הנוסעים של הסורנטו החדש משלב מגוון של טכנולוגיות נוספות, כולל מערכת תאורת אווירה כסטנדרט ללוח המחוונים וחיפויי הדלתות, מטען אלחוטי לסמארטפונים ושפע שקעי USB לטעינה.

הסורנטו מוצע עם מבחר של בד שחור או אפור בדגמי בנזין, דיזל והייבריד, וריפודי עור אפור או שחור בדגם פלאג אין.

הסורנטו פלאג-אין מצויד בחלון שמש פנורמי בגג ובמערכת זיכרון מובנית למושב הנהג, מראות הצד, התצוגה העילית ואת הגדרות התאורה הפנימית עבור עד שני נהגים. שני המושבים הקדמיים של הסורנטו הם מחוממים ומאווררים. מושב הנהג כולל בקרת נוחות טמפרטורה חכמה, המחשבת את ההבדל בין הטמפרטורה החיצונית לבין הגדרת בקרת האקלים הרצויה ומפעילה את חימום גלגל ההגה והמושב, או את אוורור המושב. גם היושבים מאחור נהנים מפתחי אוורור משלהם ומיזוג אוויר ידני, וכן וילונות בדלתות האחוריות.

ארגון פנימי ורב-תכליתיות

הפלטפורמה החדשה בנויה סביב תא מנוע בעל מבנה קומפקטי ושלוחות קדמיות ואחוריות קצרות יותר, עם בסיס גלגלים ארוך יותר ב-35 מ"מ המייצר מרחב גדול יותר בין הסרנים בתא הנוסעים.

מארז הסוללות של הסורנטו ההיברידית ממוקם מתחת לרצפת תא הנוסעים, מתחת לנוסע הקדמי ולא מתחת לרצפת תא המטען. דבר זה מאפשר ל-SUV להציע מרחב נדיב לעד שבעה נוסעים וכן נפח מטען של עד 821 ליטר. כשכל שבעת המושבים במקומם, נפח תא המטען גדל ב-32% בהשוואה לקודמו, ל-187 ליטר (VDA, דגמי דיזל ובנזין; 179 ליטר בהייבריד ו 175 ליטר בפלאג אין). לחצנים בדופן הצדדית של תא המטען מאפשרות למשתמשים לקפל את גב מושב השורה השנייה מרחוק, בלחיצת כפתור.

עבור הנוסעים, הפלטפורמה החדשה ממקסמת את המרחב בכל שלוש השורות, ומציעה מרחב ראש, רגליים וכתפיים גדול.

הודות לבסיס הגלגלים הארוך יותר של הפלטפורמה, מושבי השורה השנייה ניתנים להזזה כעת עד 45 מ"מ יותר, ומעניקים מרחב כניסה רחב יותר לשורה השלישית ותוספת של מקום לרגליים ולכפות הרגליים. יש גם ידית אחיזה חדשה המובנית בחיפוי הפנימי של עמוד C, המעניקה נוחות בכניסה וביציאה מהרכב. משענת היד בשורה השלישית הוארכה ב-100 מ"מ כדי להעניק תמיכה טובה יותר ומשלבת בתוכה מחזיק ספלים ומגש לסמארטפון.

טכנולוגיה

הסורנטו הוא הדגם המתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית שקיה יצרה אי פעם, הודות למערך טכנולוגיות שמשפרות את הבטיחות, הקישוריות המידע והבידור:

כל הדגמים מצוידים במערכת המידע והבידור העדכנית ביותר של קיה עם מסך מגע בגודל 10.25 אינץ', המציעה ניווט באמצעות WAZE, עם לוח מחוונים דיגיטלי ברזולוציה גבוהה בגודל 12.3 אינץ'. השילוב של שתי התצוגות הדיגיטליות מספק מידע לנהג בבהירות מוחלטת.

בסורנטו פלאג-אין קיימת תצוגה עילית, המקרינה מידע על הנהיגה על בסיס השמשה הקדמית בקו הראייה של הנהג. המערכת מציגה התראות ממערכות הסיוע הרבות שברכב, ואת מהירות הנסיעה.

בסורנטו פלאג-אין דלת תא המטען הינה חשמלית חכמה. המשתמש יכול להפעיל את הדלת העורפית באופן אוטומטי על ידי נפנוף כף הרגל מתחת לרכב. המשתמש יכול גם לקבוע את הגובה שאליו נפתחת הדלת העורפית, מפתיחה חלקית ועד לפתיחה מלאה, בהתאם לסביבה – לדוגמה, גובה פתיחה נמוך יותר עשוי להיות אידיאלי עבור אלה עם חניה בעלת מידות מוגבלות.

בטיחות

הסורנטו מציע רמות גבוהות של בטיחות אקטיבית ופסיבית, הודות למערך משופר של מערכות סיוע לנהג. מערכות הסיוע המתקדמות לנהג (ADAS) של קיה מסייעות להפחתת חלק גדול מהסכנות והמתחים הקשורים לנהיגה ומספקות הגנה על יושבי הרכב ומשתמשי דרך אחרים בכל נסיעה.

בכל רמות האבזור מגוון מערכות ה-ADAS בסורנטו החדש כולל את טכנולוגיית הסיוע למניעת תאונה קדמית (Forward Collision-Prevention-Assistant – FCA) של קיה עם זיהוי הולכי רגל, רוכבי אופניים וכלי רכב.
מערכת זו מזהה גם תנועה מתקרבת בעת פנייה בצומת.
הסורנטו זמין גם עם צג מבט היקפי (Surround View Monitor -SVM) וסייען חכם למניעת התנגשויות בשטח מת (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist –BCA),
סייען חכם להגבלת המהירות (Intelligent Speed Limit Assist – ISLA),
בקרת שיוט חכמה עם תפקוד עצור וסע (Smart Cruise Control with Stop&Go –SCC),
סייען שמירה על נתיב (Lane Following Assist –LFA)
והתראת תשומת לב של הנהג (Driver Attention Warning – DAW).
הסורנטו פלאג אין מצויד בנוסף תצוגת שטחים מתים חיה.

Blind-Spot View Monitor – BVM החדשה של קיה. מערכת זו משפרת את בטיחותם של יושבי הרכב ומשתמשי הדרך האחרים על ידי ביטול השטחים המתים מצד שמאל וצד ימין של הנהג. אם הנהג אותת על כוונה לעבור נתיב כשרכב אחר מוסתר בשטח המת שלו, המערכת מציגה תמונת וידאו ברזולוציה גבוהה בצד שמאל או ימין של לוח המחוונים TFT-LCD. תמונת הווידאו מגיעה ממצלמות רחבות זווית, ברזולוציה גבוהה, החבויות בכל אחד מבתי מראות הצד. מצלמות אלה מספקות זווית ראייה רחבה יותר מאשר מראות הצד, ומעניקות לנהג מבט ברור על כל כלי הרכב המתקרבים.

טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית "דרגה שתיים" של קיה, סייען שמירה על נתיב (Lane Following Assist –LFA), שולט בתאוצה, בבלימה ובהיגוי בהתאם לכלי הרכב שמלפנים. ה-LFA פועל בין מהירות של 0 ל-180 קמ"ש, ומשתמש במצלמה וחיישני רדאר כדי לשמור על מרחק בטוח מהרכב שמלפנים, תוך מעקב אחרי סימוני הנתיבים בכביש כדי לשמור את הסורנטו במרכז הנתיב שלו.

הסורנטו החדש כולל גם מצלמת נסיעה לאחור (Rear View Monitor – RVM) עם סיוע למניעת התנגשות בעת חניה בנסיעה לאחור (Reverse Parking Collision-Avoidance Assist – PCA) וסייען מניעת התנגשות עם רכב חוצה מאחור (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist – RCCA).

סייען יציאה בטוחה (Safe Exit Assist ) של הסורנטו מונע את פתיחת הדלתות האחוריות אם הרכב מזהה סכנה שמתקרבת מאחור, כגון רוכב אופניים או רכב אחר.

הסורנטו כולל שבע כריות אוויר: שתי כריות אוויר קדמיות, שתי כריות צד צדיות המותקנות בצידי המושב, כריות וילון צדיות עם חיישן התהפכות וכרית אוויר מרכזית קדמית. כרית האוויר המרכזית הקדמית מספקת הגנה נוספת על הראש ליושבים במושב הקדמי ומתוכננת למנוע מגע בין ראשיהם במקרה של התנגשות. כל דגמי הסורנטו מצוידים כסטנדרט במערכות ניהול יציבות הרכב (VSM) ובקרת יציבות אלקטרונית של קיה, המסייעות לנהגים לשמור על שליטה בעת בלימה ופנייה.

הסורנטו החדש מיישם גם את מערכת הבלימה למניעת ריבוי התנגשויות (Multi-Collision Brake System) הראשונה של קיה, המאפשרת לסורנטו למתן את חומרת ההתנגשויות המשניות. מערכת זו מפעילה באופן אוטומטי את בלמי הרכב לאחר שכריות האוויר נפרסו בעקבות התנגשות ראשונית, וכך מעניקה הגנה נוספת ליושבי הרכב מפני פגיעות חזיתיות או צדיות.

מרכב הסורנטו מיוצר מתערובת של פלדה ואלומיניום, הממקסמת את קשיחות הפיתול תוך שמירה על משקל נמוך. מבנה המרכב מתאפיין בשיעור גבוה יותר של רכיבים מפלדה מתקדמת בעלת חוזק גבוה ורכיבים מפלדה בכבישה חמה מאשר קודמו.

תמהיל הפלדה בעלת חוזק גבוה משפר את בטיחות הנוסעים, ומעניק למרכב קשיחות פיתול גבוהה ב-12.5% ​​מזו של הרכב הנחשב כ"מוביל בבטיחות" בפלח השוק של הסורנטו – אולם החיזוקים של מבנה המרכב הופכים אותו לקל יותר ב-5.6% (54 ק"ג) מאשר קודמו. יתר על כן, המרכב הקשיח יותר מפחית את הרעידות המגיעות מהכביש בשימוש יומיומי.

חטיבות הינע

ה-SUV החדש ביותר של קיה יהיה זמין לראשונה עם חטיבות הינע היברידיות, והלקוחות יכולים לבחור בין גרסאות היברידיות להיברידיות נטענות (פלאג-אין).

הסורנטו Hybrid מונע על ידי חטיבת הינע מחושמלת חדשה מסוג 'Smartstream', המשלבת מנוע 1.6 ליטר T-GDi (טורבו-בנזין עם הזרקה ישירה) עם מארז סוללות ליתיום-יון פולימר 1.49 קוט"ש ומנוע חשמלי של 44.2 קו"ט.

חטיבת הינע מחושמלת זו מייצרת 230 כ"ס ומומנט מרבי של 350 נ"מ. מנוע ה-1.6 ליטר T-GDi החדש כולל את טכנולוגיית תזמון פתיחת השסתומים המשתנה ברציפות (CVVD) החדשה של קיה, המווסתת את משך פתיחת השסתומים בהתאם לתנאי הנהיגה, במקום להיפתח לפרק זמן קבוע. טכנולוגיה זו משפרת את הביצועים במהירויות מנוע נמוכות ובינוניות בשיעור של 2%-3%, ואת צריכת הדלק בשיעור של עד 3%.

הכוח מועבר באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שישה הילוכים באמצעות התקן חשמלי המותקן בתיבת ההילוכים, דבר המאפשר העברת מלוא ההספק של מנוע הבנזין והמנוע החשמלי במקביל, עם אובדן אנרגיה מינימלי. הסורנטו Hybrid מסוגל להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש ב-8.6 שניות ומגיע למהירות מרבית של 193 קמ"ש. פליטת ה-CO2 עומדת על רמה של כ-151 גרם לק"מ (לפי מחזור WLTP משולב).

הסורנטו Plug-in Hybrid בעל חטיבת ההינע ה"טורבו היברידית" והוא אותו מנוע 1.6 ליטר T-GDi (טורבו-בנזין עם הזרקה ישירה), שמייצר בפני עצמו 180 כ"ס ומומנט מרבי של 265 נ"מ. המנוע משולב עם מארז סוללות ליתיום-יון פולימר עם קיבולת של 13.8 קוט"ש ומנוע חשמלי המייצר 66.9 קו"ט ומומנט של 304 נ"מ. השילוב של שני מרכיבים אלה מאפשר לסורנטו Plug-in Hybrid להפיק עד 265 כ"ס ומומנט של 350 נ"מ.

הסורנטו Plug-in Hybrid מסוגל להגיע לטווח של עד 57 קילומטרים של הנעה חשמלית טהורה (WLTP*) על טעינה אחת של מארז הסוללות 13.8 קוט"ש. יתר על כן, בסביבה עירונית הוא מסוגל לנסוע עד 70 ק"מ על טעינה אחת (EAER city) לפני שמנוע הטורבו-בנזין שלו נכנס לפעולה. דבר זה מאפשר לנהגים להשלים נסיעות רבות, כגון הנסיעה היומית שלהם, באמצעות כוח חשמלי, נטול פליטות לחלוטין.
הכוח מועבר לכל ארבעת הגלגלים באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית בעלת שישה הילוכים.

הדגם החדש מייצג את השימוש הראשון של קיה במערכת קירור מים נפרדת למארז הסוללות בדגם PHEV, דבר שמבטיח ניהול חום ויעילות מיטביים של מארז סוללות המתח הגבוה. המנוע החשמלי 66.9 קו"ט נהנה מרוטור המיוצר בתהליך למינציה דו שלבי חדש להפחתת רמות הרעש והרעידות.

מנוע הדיזל 'Smartstream' החדש, עם ארבעה צילינדרים בנפח 2.2 ליטר המפיק 202 כ"ס ו-440 נ"מ. דגמי סורנטו עם מנוע זה מסוגלים להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 9.0 שניות. המהירות המרבית היא 202 קמ"ש, ופליטות ה-CO2 הן החל מ-161 גרם לק"מ בדגמי ההנעה הקדמית (מחזור WLTP משולב).

עם בלוק מנוע חדש מאלומיניום שמחליף את הבלוק מברזל יצוק של קודמו, המנוע החדש קל יותר ב-19.5 ק"ג בהשוואה לזה שנמצא בדור השלישי של סורנטו. יתר על כן, הוא משולב עם תיבת ההילוכים כפולת המצמדים הרטובים (8DCT) החדשה של קיה. תיבת הילוכים זו, שתוכננה כדי להציע את מאפייני החלפת ההילוכים החלקה של תיבת הילוכים אוטומטית רגילה, משפר את החיסכון בדלק לעומת תיבת הילוכים אוטומטית רגילה בעלת שמונה הילוכים בכ-2%-3%.

הסורנטו מוצע גם עם מנוע בנזין 2.5 ל' Theta iii, דור שלישי של מנועי טטא אשר הוצגו לראשונה בשנת 2004 בדגם סורנטו.

מנוע הטטא החדש הינו מנוע בנזין בנפח 2.5 ליטר הבנוי סביב גוף מאלומיניום בו בוצע שימוש בחומרים מפחיתי חיכוך לשם שיפור הנצילות והפחתת צריכת הדלק.

מערכת תזמון המנוע CVVT מותקנת על גלגלי זיזים חלולים המצופים בתרכובת להפחתת חיכוך. מערכת התזמון כוללת שרשרת תזמון "שקטה" ומשאבת השמן הדיפרנציאלית מספקת לחץ בהתאם לדרישה. בנוסף, מערכת ניהול מנוע סוג MPI הפועלת בלחץ נמוך מתוכננת כך שצליל מנוע טטא החדש יהיה חרישי ונעים לנסיעה.

כשהוא מצויד במנוע הדיזל 2.2 ליטר, הסורנטו החדש מסוגל לגרור נגרר עם בלמים במשקל של עד 2,500 ק"ג, לגרסה ההיברידית כושר גרירה עד 1,650 ק"ג ובפלאג אין 1,500 ק"ג. כל הדגמים יכולים לגרור ללא בלמים במשקל של עד 750 ק"ג.

נוחות והתנהגות כביש

הסורנטו החדש בעל מערכת מתלים עצמאיים לחלוטין שעברה שדרוג משמעותי.
בסיס הגלגלים הארוך יותר ב-35 מ"מ תורם לשיפור כללי של נוחות השיוט, ואילו מבנה המרכב החדש – עם הגדלה ממוצעת של 4% בחוזק המתיחה בכל רחבי המבנה – תורם גם הוא להפחתת הרעידות בחלק התחתון של המרכב.

הדור הרביעי החדש של הסורנטו מציע לראשונה יכולות שטח משופרות הודות למערכת Terrain Mode החדשה. חוגת בחירת המצבים בקונסולה המרכזית מאפשרת לנהג לבחור בין מצבי בוץ, שלג וחול. המערכת מבצעת באופן אוטומטי אופטימיזציה של מערכת ההינע כדי להתאים בצורה הטובה ביותר לכל תרחיש, כשהיא מתאימה את התפוקה והחלוקה של מומנט המנוע, יחד עם מאפייני בקרת היציבות. מערכת Terrain Mode גם מתאימה את תזמון החלפת ההילוכים, כך שיתאימו למשטחים השונים.

מחירים קיה סורנטו 2021:

סורנטו 2.5 ל' בנזין URBAN 2WD 234,900 ₪
סורנטו 2.2 ל' טורבו דיזל URBAN 2WD 244,900 ₪
סורנטו T1.6 ל' HEV 2WD 259,900 ₪
סורנטו T1.6 ל' PHEV 4WD 289,900 ₪

תגובות

4 תגובות

1

t0556600666675

19 במרץ 2021 ב 09:19

התמונות לא נכונות! הם של קיה ספורטאז ולא של הסורנטו החדש, לתשומת ליבכם

2

אורח/ת - עופר מודיעין

19 במרץ 2021 ב 17:24

לאן הגענו 290 אלף שח לקאיה סורנטו

3

Ogash Ofer

20 במרץ 2021 ב 09:45

t0556600666675 כתב/ה:
"

התמונות לא נכונות! הם של קיה ספורטאז ולא של הסורנטו החדש, לתשומת ליבכם

"
צודק - התמונות של ספורטג'
יש תקלה כאן ובקובץ לעיתונות שנשלח מהיח"צ
הורדתי את הכתבה עד אשר התקלה תסודר.
המון תודה

4

אתר השטח 4X4

22 במרץ 2021 ב 09:45

התמונות בכתבה עודכנו