לייף סטייל > תרבות ופנאי

מופע חדש של להקת בת-שבע Summer Snow

Summer Snow יצירה מהפנטת מאת היוצרת המוכשרת אלה רוטשילד, הפקה של להקת מחול בת-שבע בשיתוף פסטיבל מארט בבכורה עולמית!

אלה רוטשילד הכוריאוגרפית והאמנית מתעלה על עצמה
עם Summer Snow
זו הפעם הראשונה שרוטשילד הוזמנה ליצור עבודה עבור להקת בת-שבע. העבודה היא קו פרודוקציה עם קרן מארט.
במחסן של רגשות וחפצים נבנית תמונת עולם אנושית גרוטסקית. היצירה מורכבת מסדרה של סצנות סוריאליסטיות, שדרכן נגלה סיפורה של דמות אחת הנשזרת בסיפורן של דמויות אחרות. העבודה מציפה שאלות על המשא הפיזי והנפשי שבונה את עולמנו ומצר את צעדנו; מה הם החפצים, הזיכרונות, השאיפות, האכזבות, שמפעילים אותנו, ושאנו נצמדים אליהם - כיחידים וכקבוצה? מה נשאר מכל אלו כשהחיים מתנפצים מיסודם?

image

ההתרחשויות הבימתיות מצטלבות אלו באלו, בונות ומפרקות מארג של מערכות יחסים, ונעות בין שגרת יומיום לפורענות כאוטית, בין הרמוניה למאבק. המרחב הסגור על הבמה בנוי ממדפים ויוצר עולם צפוף וקלסטרופובי כאי מנותק. החוץ מגיח פנימה בדרכים שונות, והמתח הרגשי הנפיץ מסלים במהירות לדימויים של אלימות אפלה, בדידות וריקנות שאינה ניתנת למילוי.

המדפים שהכילו פעם חפצים בעלי ערך פונקציונלי וסנטימנטלי, מהווים תזכורת ריקה, זיכרון עמום, למה שהיה ועתיד להיעלם.

תאריכים נוספים של מופע Summer Snow במרכז סוזן דלל, ת"א:

חמישי – 8 ביולי בשעה 19.00

שישי -9.7 בשעה 14.00

שבת 10.7 בשעה 21.00

מרכז סוזן דלל, תל-אביב

לינק לרכישת כרטיסים

בביצוע רקדני להקת מחול בת-שבע, עונת 2020/ 2021:

חן אגרון, בילי בארי, יעל בן־עזר, בן גרין, שון האו, צ'יאקי הוריטה, שיר לוי, מתן כהן, אוהד מזור, יוני סימון, חני סירקיס, אמליה סמית', איגור פטשנצ‘ק, לונדיווה קוזה, צ‘אנוונג קים, ניצן רסלר.

דרמטורגיה: טל יחס

ליווי ופיתוח הנפשת בובות וחפצים: גוני פז

עיצוב תפאורה וחפצים: גדי צחור

עיצוב תאורה: אבי יוני בואנו (במבי)

עיצוב תלבושות: ענבל בן זקן

מוזיקה מקורית: גרשון וייסרפירר

מוזיקה נוספת: A Year Without Summer, פטר ברודריק.
עיבוד: גרשון וייסרפירר

ייצור ועיצוב בובות: גילי קוזין אולמר ויאנה מלישב

טקסט: בן גרין. קריינות: לונדיווה קוזה

משך המופע כ-60 דקות ללא הפסקה

חשוב לציין, שהיצירה הבימתית Summer Snow היא פרק ראשון מתוך פרויקט אמנותי שכולל שלושה תוצרים אמנותיים: עבודת מחול לבמה, עבודה למרחב דיגיטלי באתר אינטרנט ייעודי וספר רישומים עתידי.

האתר On the Edge of Nowhere הנו הפרק השני שיצרה אלה רוטשילד כהמשך לעבודת המחול הבימתית summer snow עבור להקת מחול בת- שבע והוא אתר מהמם ומומלץ ביותר לשוטט בו, האתר מבטא באופן דיגיטלי את הכישרון הענק של אלה רוטשילד.

השיטוט בו מותיר את המשתמש עם תחושה סוריאליסטית. הצטברות המידע המקוטע שנחשף מנווטת את הצופה למסע אל תוך עולם פנימי אניגמטי.
העבודה on the edge of nowhere בנויה כאתר אינטרנט שדרכו המבקר נכנס לחלל דחוס ומסתורי. הצופה-מבקר מוזמן לשוטט בחדר עמוס חפצים שבו ניכרת נוכחות נעדרת של דמות זרה. החדר מתפקד כמעין מפה שהופכת לאינטראקטיבית כאשר המבקרים נעים באופן פעיל בחלל. השוטטות תחשוף עבודות וידיאו, קבצי סאונד, ורישומים הפותחים צוהר לעולמה המסתורי של הדמות. נקודת המבט היא מציצנית ומטרידה באופן המתגלה ככפול. בעוד הצופה חודר למרחב של הדמות כך מתגלה שהדמות הנעדרת מציצה אל עולם שאליו היא לא שייכת, ופולשת למרחב של ישויות אחרות, לפעמים ללא ידיעתן, מחטטת באובייקטים שלהם, כאילו מפקחת ואולי אף מנווטת את עולמם. בעוד שהמרחב הדיגיטלי נדמה מציאותי.

אלה רוטשילד נולדה בשנת 1984, כוריאוגרפית, אמנית רב-תחומית ורקדנית. רוטשילד רקדה בלהקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק ובלהקת המחול בת שבע, בהנהלתו האמנותית של אוהד נהרין. כיום רוטשילד רוקדת בלהקת Kidd Pivot בהנהלתה של הכוריאוגרפית קריסטל פיט.

מאז 2006, רוטשילד יוצרת המשתפת פעולה עם אמנים שונים מדיסציפלינות שונות. עבודתה משלבת מחול, אמנות חזותית ומוסיקה.

בשנת 2016 קיבלה רוטשילד את פרס "רוזנבלום לאמנויות הבמה" של העיר תל-אביב ליוצרת המבטיחת של שנת 2016 ועוד באותה שנה קיבלה פרס ממשרד התרבות והספורט על 10 שנות יצירה. בשנת 2017 קיבלה פרס ממשרד התרבות והספורט עבור רקדנית המבצעת הטובה לשנת 2017.

בין יצירותיה: הקורד, 12 צ'קים דחויים, יהודה, ישו על בסיס סויה, הצפה, סל, רפונזל, לדעתי הפה מיותר. בשנת 2018 יצרה את Feed עבור להקה ברזילאית במסגרת פרויקט ישראל/ברזיל, את Timeline עבור להקת BTT באיטליה. ב2019 רוטשילד יצירה את Futuristic Space בהזמנת והפקת תיאטרון רד בריק ביוקוהמה, יפן.

ב2019 רוטשילד הייתה אמנית ברזידנסי בברישניקוב ארט סנטר בניו יורק ונבחרה לתוכנית שהות אמן הראשונה מסוגה במרכז סוזן דלל בהם נוצרה היצירה פיגולים.

השנה רוטשילד יצרה את הכוריאוגרפיה עבור יצירת התיאטרון 'ספיאנס' בבימויו של קיניצ'י טאני עבור תיאטרון KAAT ביוקוהמה, יפן.

פסטיבל מארט הבינלאומי לתרבות יציג תוכנית דינמית ומגוונת של תיאטרון, מוזיקה ומחול.
הפסטיבל יתקיים בתל אביב בין ה 20 ל 30 ביוני 2021 במוסדות התרבות המובילים בעיר.

למידע נוסף www.mart.foundation

תגובות

0 תגובות