שטח 4X4 > כתבות > חדשות

הרכב החשמלי MG ZS EV מגיע לישראל

הרכב החשמלי ZS EV של חברת MG חוזר לישראל לאחר שעבר מתיחת פנים וקיבל שתי גרסאות סוללה וטווח ארוך יותר – 50.3 קוט"ש ו-320 ק"מ וכן 69.9 קוט"ש ו-440 ק"מ לפי תקן WLTP

image

יבואנית MG לישראל, פותחת את האפשרות להזמנה מוקדמת של הדור החדש של MG דגם: ZS EV. ה-MG ZS EV דור קודם אשר הושק בישראל בינואר 2020 רשם כבר 2,250 מסירות.

MG ZS EV המחודש מגיע לישראל לאחר שעבר מתיחת פנים מקיפה שכוללת שדרוג בטווח הנסיעה, מהירות הטעינה, ביצועים, איכות, עיצוב, אבזור ושימושיות.

עיצוב חיצוני

ה-MG ZS EV שומר על מבנה ה-SUV המוגבה וכמקובל בשלבי מתיחת הפנים, מקבל עיצוב חדש שכולל נגיעות עיצוב חדשות, שדרוגים קוסמטיים וטכניים, אשר ממשיכים לשפר את הנוסחה של הדור הראשון.
השינוי המובחן ביותר מצוי מלפנים, עם החלפה מלאה של חזית הרכב הכוללת שבכה (גריל) אטומה אווירודינמית, יחידות תאורה בעיצוב חדש עם 21 יחידות FULL LED בהירות וחזקות יותר ופגוש קדמי ספורטיבי יותר בעיצובו. שקע הטעינה אשר היה עד כה מאחורי סמל MG ובמרכז השבכה, משנה מקום ומקבל דלת פתיחה חדשה להקלה על חיבור הרכב לשקע הטעינה. בחלק האחורי הוספו ליטושי עיצוב נרחבים שעיקריהם החלפת הפנסים האחוריים ביחידות תאורת 'לד' חדשות וכן חישוקים קלים חדשים דו-גווניים בקוטר 17 אינץ'. בנוסף לכך, חלונות הצד האחוריים והשמשה האחורית עברו תהליך הכהיה לסינון יעיל יותר של קרני השמש.

image

תא נוסעים

גם תא הנוסעים של ה-MG ZS EV זכה לעדכונים. היצרן מצהיר על שדרוג החומרים מהם בנוי ותפור תא הנוסעים, לוח המחוונים הקונבנציונלי הוחלף במסך דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ' ובמרכז הדשבורד הותקנה מערכת מולטימדיה חדשה, מקורית, עם ממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto ובה מסך מגע בגודל 10.1 אינץ'. מערכת זו נתמכת בשישה רמקולים חדשים איכותיים יותר בעלי אפקט סאונד תלת ממדי.

כדי ליהנות ממערכת משודרגת זו וכדי להפוך את תא הנוסעים לשקט עוד יותר, כל חלל תא הנוסעים קיבל תוספת חומרי בידוד אקוסטי בתחתית המרכב, מתחת למכסה המנוע, בדלתות הרכב ובבתי הגלגלים. כמו כן, גם המנוע החשמלי עצמו קיבל חיפוי אקוסטי שמפחית את צליל הפעולה האופייני של מנועים חשמליים.

מרחב המחיה לא רק שקט יותר, אלא גם נוח יותר עם שימוש בריפוד דמוי עור נעים במושבים, בהוספת תמיכה לצדי גוף היושבים, הוספת תמיכה מתכווננת לגב התחתון, הוספת משענת ראש למושב האחורי המרכזי, משענת יד עם מחזיקי כוסות מאחור וכן חימום למושבים הקדמיים. הגג פנורמי נשאר עם וילון הצללה, 4 מצבי פתיחה ומנגנון למניעת "תפיסת אצבעות". תא המטען מציע נפח אחסון של 448 ליטר וזה יכול לצמוח עד כדי 1,187 ליטר בקיפול שורת המושבים האחורית (60:40).

image

סוללות ומנועים

את השדרוג הגדול והחשוב ביותר מקבל MG ZS EV המעודכן במערכת ההנעה, הטעינה ואגירת האנרגיה. לאחר מתיחת הפנים, דגם זה יציע לראשונה את אפשרות הבחירה בין שתי סוללות חדשות ובשתי רמות קיבולת – 50.3 קוט"ש ו-69.9 קוט"ש, לעומת 45.6 קוט"ש בדור היוצא, אשר מאריכות בצורה משמעותית את טווח הנסיעה בין טעינות. סוללות אלו תוכננו ונבנו בהתאם לתקנים והן כוללות מערכת לכיבוי אקטיבית, מערכת ניהול טמפרטורה קבועה ומערכות לתיעול טרמי לשיפור עמידות הסוללה וטווח נסיעה מוגדל.

הגרסה הבסיסית, מצוידת כאמור בסוללה בקיבולת של 50.3 קוט"ש לצד מנוע חשמלי בהספק של 177 כ"ס ו-28.5 קג"מ. יחד יעניק שילוב זה טווח נסיעה של 320 ק"מ לפי תקן WLTP וביצועים של 8.6 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 175 קמ"ש. הגרסה החזקה מצוידת בסוללת ליתיום בקיבולת של 69.9 קוט"ש אשר נועדה להציע טווח נסיעה שימושי ויעיל גדול ככל הניתן בין טעינות – 440 ק"מ, לפי תקן WLTP. סוללה זו מספקת את האנרגיה למנוע חשמלי בהספק של 156 כ"ס ו-28.5 קג"מ ויחד מציעים האצה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 8.6 שניות ומהירות מרבית של 175 קמ"ש.

image

הגרסה שמצוידת בסוללת ה-50.3 קוט"ש מצוידת במטען פנימי חד פאזי בהספק של 6.6 קילוואט ומשך הטעינה, מסוללה ריקה ל-100%, מעמדת 32 אמפר חד-פאזית 7.4 קילוואט יעמוד על כ-8.5 שעות.
גרסת הסוללה 69.9 קוט"ש מצוידת במטען פנימי תלת פאזי מהיר יותר, בהספק של 11 קוט"ש לטעינת
AC ומשך הטעינה, מסוללה ריקה ל-100%, מעמדת 16 אמפר תלת-פזית יעמוד על כ-7 שעות.
שתי גרסאות ה-
MG ZS EV משפרות גם את יכולות הטעינה המהירה (DC) עם יכולת טעינה בהספק של 80 קילוואט בגרסת הסוללה 50.3 קוט"ש ובהספק של 93 קילוואט בגרסת הסוללה 69.9 קוט"ש. בחיבור לעמדה מהירה תואמת, שתי גרסאות אלה יביאו את טעינת הסוללה מכ-30 אחוזים לכ-80 אחוזים תוך כ-30 דקות.

שלושה מצבי נהיגה (ספורט, נורמל, חיסכון) המשפיעים על תגובת הרכב, הביצועים וכמובן טווח הנסיעה, יאפשרו לנוהגים לבחור את אופי וסגנון הנהיגה שמתאים להם. כמו כן, שלוש רמות רגנרציה (השבת אנרגיה בהאטה ובלימה) יאפשרו ניצול מקסימלי של תאוטת הרכב להשבת אנרגיה לסוללה והארכת טווח הנסיעה. חידוש נוסף בדגם זה הוא הוספת היכולת להטעין באמצעות הרכב מכשירי חשמל ביתיים לרכב, בהספק של 2.5 קילוואט (11 אמפר).
לאחר העדכון,
MG ZS EV יהיה רשאי בכל אחת מהגרסאות לגרור משקל של עד 500 ק"ג (עם ובלי בלמים).

image

בטיחות ואבזור

MG ZS EV מוצע בישראל ברמת אבזור אחת NET UP S, ציון הבטיחות הינו 5 כוכבים במבחני הריסוק (2019) של ארגון הבטיחות האירופי – יורו NCAP, בזכות השימוש הנרחב במערכות בטיחות אקטיביות מקוריות ומערכות סיוע לנהיגה וכן מרכב קשיח ועמיד.

מערכת ה-MG PILOT ב-ZS EV מורכבת מ-14 מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות וסיוע לנהג שכוללות:

 • בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירה על מרכז הנתיב עד עצירה מוחלטת
 • מערכת זחילה בפקקים
 • מערכת זיהוי תמרורים והתאמת מהירות הנסיעה במגביל המהירות
 • מערכת להגבלת מהירות
 • התרעת התנגשות בחזית
 • בלימת חירום אקטיבית בפני כלי רכב (רכב נייח בין 4 ל-85 קמ"ש. רכב בתנועה בין 4 ל-150 קמ"ש) והולכי רגל (בין 4 ל-64 קמ"ש)
 • התרעת סטייה מנתיב הנסיעה
 • תיקון סטייה מנתיב הנסיעה
 • התרעה על רכב בשטח המת במראות הכוללת תיקוני היגוי
 • התרעת מעבר נתיב נסיעה – סורקת 70 מטר לאחור לגילוי רכב מהיר יותר מתקרב
 • התרעת תנועה חוצה מאחור עד 25 מטרים מכל צד
 • מצלמות 360 מעלות – באמצעות 4 מצלמות חניה עם פסי הכוונה דינמיים
 • בקרת אור גבוה – מעבר אוטומטי בין אור דרך לאור מעבר בזיהוי כלי רכב בדרך

image

בנוסף לכל אלה, MG ZS EV מציע אבזור נוחות שכולל כניסה והתנעה ללא מפתח, טעינה אלחוטית לטלפונים חכמים (מכשירים תומכים), חיישני אורות, חיישני גשם, בקרת אקלים, פתיחת חלונות בלחיצה אחת, 3 שקעי USB, שני שקעי USB TYPE C, מושב נהג מתכוונן חשמלית, מראות צד מתקפלות חשמלית עם הפשרת אדים, ריפוד דמוי עור ועוד.

מחירים ואחריות

MG ZS EV ימשיך להציע מרווח טיפולים של 24,000 ק"מ או שנה.

MG ZS EV יימכר בישראל עם אחריות מלאה לרכב של 5 שנים או 150,000 ק"מ ועל הסוללה 8 שנים או 150,000 ק"מ.

מחירים:

 • MG ZS EV 50.3 קוט"ש NET UP S: 144,444 שקל
 • MG ZS EV 69.9 קוט"ש NET UP S: 148,888 שקל

רוכשי MG ZS EV המעודכן יקבלו כהטבה עמדת טעינה ביתית והתקנה בסיסית. בנוסף לכך, יוכלו לבחור בין טרייד-אין במחיר מחירון למותגי היבואן - לובינסקי (בכפוף לתקנון שלהם) או הלוואה בגובה עד 100,000 שקל ללא ריבית וללא הצמדה.

הזמנה מוקדמת של רכבי MG ZS EV תתאפשר בתהליך דיגיטלי אונליין, נהיגות מבחן ברכבי הדגמה יבוצעו החל מחודש מרץ 2022 ומסירות ראשונות מתוכננות לחודש מרץ 2022.

image