רכב כבד > כתבות

יונדאי סטאריה הגיע לישראל

יונדאי משיקה את דגם הסטאריה החדש - רכב נוסעים גדול המיועד ל-8 או ל-9 נוסעים, המגיע במגוון רמות גימור, כולל אפשרות של ואן סגור המתאים להובלות

יבואנית יונדאי לישראל משיקה בישראל את סטאריה - ה-MPV של יונדאי. סטאריה מביא את תכנון מתקדם מבפנים כלפי חוץ לטובת שימושיות מגוונת.

הסטאריה מותאמת למגוון קהלים ושימושים החל מהסעה נוחה, מרווחת ומפנקת של משפחה גדולה, רכב היסעים לקבוצות קטנות, רכב נכים, תיור, הסעות VIP, מדריכי טיולים ומורי דרך, שאטלים ועוד.

image

יונדאי סטאריה מוצע בישראל בגרסאות נוסעים בתצורות של 8 או 9 נוסעים מאובזרות, עם יחידת הנעה מתקדמת.

בסטאריה המושבים מצוידים במשענות ראש מתכווננות ובחגורות בטיחות עם 3 נקודות עיגון, תקרה גבוהה, חלון פנורמי לטובת היושבים מאחור, גובה מדרגה נמוך המאפשר יציאה וכניסה נוחות, תא מטען ענק של 1303 ליטר בהזזת המושבים קדימה, קונסולה מרכזית ורסטילית המשמשת או כמושב נוסף או כמקום אחסון, שקעי USB לכל מושב אשר מאפשרים הטענת הסלולר בזמן הנהיגה גם ליושבים מאחור, תא אחסון גדול מעל סוכך השמש ופתחי מיזוג אוויר ליושבים מאחור.

העיצוב:

מעצבי יונדאי בחרו בגישה של עיצוב מבפנים כלפי חוץ כדי להבטיח חלל פנים מרבי. מיקום המנוע נמוך ובהטיה איפשר לעצב את סטאריה בתצורת מונובוקס שבה תא המנוע ממשיך את קו השמשה הקדמית ומהווה חלק אחוד עם תא הנוסעים.

בחירה בתצורה זו מאפשרת לייצר חרטום אווירודינמי, עם שמשה קדמית פנורמית בעלת זווית רחבה המעניקה ראות רחבה לנהג.

חזית הרכב מתאפיינת בשבכה קדמית גדולה עם כונסי אוויר בצורת יהלומים, כשמצדדיה משתלבות בהרמוניה יחידת תאורה אנכיות בממוקמות בגובה הכביש. את קו מכסה המנוע חוצה פס LED דקיק לכל רוחב חזית המכונית.

חלקה האחורי של יונדאי סטאריה בעל פגוש נמוך ויחידות תאורה אנכיות וגבוהות. יחידות תאורת ה-LED מציעות את אפקט הפיקסלים (ברמת גימור Luxury) המוכר מיונדאי איוניק 5.

למשפחה הגדולה

בסיס הגלגלים ביונדאי סטאריה הינו 327 ס"מ, ביחס לממד אורך המקובל לרכבים מסוגו העומד על 525 ס"מ. בסיס גלגלים זה בשילוב רצפה שטוחה מאפשר ליונדאי להציע את סטאריה בתצורה ל-8 או 9 נוסעים כולל נהג, בנוסף לחלל מטען גדול גם בתפוסה מלאה העומד על 1,303 ליטר.

לוח המחוונים מוצב בחלק העליון של הדשבורד מול עיני הנהג. קונסולת הפיקוד המרכזית המוגבהת בה ממוקמים מערכת המולטימדיה והפקדים השונים נמצאת קרוב להישג ידו של הנהג. הבחירה בבורר הילוכים דיגיטלי מפנה מקום נוסף לרגלי הנהג והנוסע שלצידו ומאפשרת להציע חלל אחסון נוסף בתחתית הקונסולה המרכזית המשלב מחזיקי כוסות ושקעי טעינה.

image

ביצועים ומנוע:

ליונדאי סטאריה מנוע טורבו דיזל בנפח 2.2 ליטר (הלקוח מדגם הסנטה פה) המספק 177 כ"ס ו-44 קג"מ המתקבלים בין 1,500 ל-2,500 סל"ד. תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית, בעלת שמונה יחסי העברה ופיקוד ממוחשב.

צריכת הדלק ביונדאי סטאריה עומדת בממוצע של יותר מ-12 ק"מ לליטר.

סטאריה MPV

בדגם החדש מושבים מקורים וארגונומיים וחלונות פנורמיים. גרסאות הנוסעים של יונדאי סטאריה מאובזרות, כאשר לרשות הנוסעים עומדים בקרת אקלים מפוצלת עם שליטה נפרדת, פתחי מיזוג לכל המושבים, מחזיקי כוסות ושקעי USB לשורות המושבים השניה והשלישית, מתלה אחורי רב חיבורי מתקדם.

הבטיחות:

יונדאי סטאריה מצוידת כסטנדרט במערכת DAW להתרעת עייפות הנהג, זאת לצד מערכת PDW לסיוע בשמירת מרחק בכניסה ויציאה מחניה. בנוסף מצוידת הסטאריה בדור האחרון של מערכות העזר והבטיחות האקטיביות מבוססות ראדר ומצלמות.

חבילת מערכות הבטיחות בכל דגמי סטאריה* כוללת:

FCA JT - התרעת התנגשות בשילוב בלימה אוטונומית במצבי חירום המזהה גם הולכי רגל ורכב דו-גלגלי. בלימת החירום פועלת גם בעת כניסה לצומת כאשר המערכת מסוגלת לזהות תנועה המתקרבת באופן מסוכן בתוך הצומת.

LKA - מערכת אקטיבית למניעת סטיה מנתיב המשולבת עם מערכת LFA, השומרת את הרכב במרכז הנתיב הנסיעה, תוך מעקב אחרי קווי הסימון והרכב הנוסע לפנים.

SCC - בקרת שיוט אדפטיבית חכמה עם מנגנון זחילה בפקקים בעלת מאפייני בינה מלאכותית, לשמירה על מהירות ומרחק באופן אקטיבי מהרכב שלפנים בשילוב מערכת LVDA להתרעה על תחילת תנועה של הרכב מלפנים.

BCA - מערכת אקטיבית למניעת תאונות צד כתוצאה מרכב בשטח מת. המערכת מספקת לנהג התרעה על תנועה בשטחים מתים, ומונעת מעבר נתיב במידה וקיימת סכנת התנגשות ברכב בנתיב.

HDA - זיהוי תמרורים וסימני דרך בשילוב מערכת ISLA להגבלת מהירות אוטומטית בהתאם לתמרורים המזוהים.

ROA - תזכורת למניעת שכחת נוסע במושב האחורי.

דגמי הנוסעים של יונדאי סטאריה מצוידים גם במערכות:

RCCA – מערכת אקטיבית לזיהוי תנועה חוצה מאחור משולבת בבלימה אוטונומית בנסיעה לאחור.

HBA – תאורת אור גבוה אדפטיבית המזהה רכבים המגיעים ממול, ומשנה את אלומת האור הגבוה אוטומטית כדי למנוע סנוור.

יונדאי סטאריה 1+7 ברמת גימור Luxury כוללת גם:

AVM - מערך מצלמות היקפי המספק תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב כדי לסייעה בחניה במקומות צרים.

הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על לוח המחוונים - בעת הפעלת איתות המצלמות ההיקפיות ברכב מציגות תמונה של הנתיב בו רוצים להשתלב על גבי לוח המחוונים כדי לאפשר מעבר נתיב בטוח.

אבזור
כל הגרסאות של יונדאי סטאריה הן בעלות מפרט אבזור רחב, כאשר לגרסאות הנוסעים מאפייני אבזור ייחודיים.

מפרט האבזור בכל דגמי יונדאי סטאריה כולל:

מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 8 אינטש התומכת ממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, דיבורית BT מובנית ומצלמה אחורית. בלם יד חשמלי עם פונקצית Auto Hold, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, בורר מצבי נהיגה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, פנסי איתות במראות הצד, חלונות חשמליים קדמיים, קיפול מראות חשמלי, מרימי שמשות, חיישן אורות מפתח חכם לכניסה והנעה*, גלגל הגה מצופה עור*, בקרת אקלים קדמית* וחישוקים קלים בקוטר 17 אינטש*.

יונדאי סטאריה 1+8 ברמת גימור Premium כוללת:

לוח מחוונים דיגיטלי מלא בגודל 10.25 אינטש, בורר הילוכים SBW באמצעות מתגים, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, בקרת אקלים אחורית עם פתחי מיזוג נפרדים, חיישני גשם, תאורת יום קבועה LED, תאורת LED פנימית, מראה פנימית מתכהה אוטומטית, מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, וילונות בחלונות הדלתות האחוריות, שקעי USB לשורות המושבים השניה והשלישית.

יונדאי סטאריה 1+7 ברמת גימור Luxury כוללת בנוסף לרמת גימור Premium :

תאורת LED מלאה בחזית, פנסי LED אחוריים בדוגמת פיקסלים, מושב נהג מתכוונן חשמלי, ריפודי עור, חימום למושבים הקדמיים, חימום לגלגל ההגה, קונסולת אחסון אמצעית, גג שמש כפול חשמלי, ניפח כב תחתון במושב הנהג וחישוקים קלים בקוטר 18 אינטש.

ממדים

סטארה
נוסעים 1+8

סטאריה
נוסעים 1+7

אורך

5,253 מ"מ

5,253 מ"מ

רוחב

1,977 מ"מ

1,977 מ"מ

גובה

1,977 מ"מ

1,977 מ"מ

בסיס גלגלים

3,273 מ"מ

3,273 מ"מ

מרווח גחון

186 מ"מ

186 מ"מ

נפח תא מטען

1,303 ליטר

1,303 ליטר

משקל עצמי

2,125 ק"ג

2,124 ק"ג

משקל כולל

3,060 ק"ג

2,960 ק"ג

רדיוס סיבוב

5.97 מטר

5.97 מטר

מיכל דלק

75 ליטר

75 ליטר

מחירים

דגם

מחיר

סטאריה 1+8 Premium

270,000 ש"ח

סטאריה 1+7 Luxury

295,000 ש"ח

בנוסף משיקה כלמוביל את הסטאריה בגרסאות מטען עם או בלי חלונות:

סטאריה ואן:

חלל המטען בגרסת הואן של יונדאי סטאריה הוא בנפח של כמעט 5,000 ליטר עם רצפה שטוחה באורך של 2.5 מטרים מהדלת האחורית עד למחיצת תא הנהג. הגישה לחלל המטען מתאפשרת באמצעות דלת הזזה צידית ברוחב של 870 מ"מ, או באמצעות שתי דלתות כנף אחוריות הנפתחות כלפי חוץ בזווית רחבה. המתלה האחורי הקשיח מאפשר יכולת העמסה של עד 1.2 טון.

סטאריה מציעה תכנון מתקדם להגנה על הנוסעים, עם 6 כרית אוויר, משענות ראש חגורות בטיחות בעלות 3 נקודות עיגון לכל המושבים.

מחירים:

דגם

מחיר

סטאריה 1+2 ואן סגור

236,900

סטאריה 1+2 ואן חלונות

249,900

סטאריה
מסחרי סגור

סטאריה
מסחרי חלונות

אורך

5,253 מ"מ

5,253 מ"מ

רוחב

1,977 מ"מ

1,977 מ"מ

גובה

1,977 מ"מ

1,977 מ"מ

בסיס גלגלים

3,273 מ"מ

3,273 מ"מ

מרווח גחון

186 מ"מ

186 מ"מ

נפח תא מטען

4,935 ליטר

4,935 ליטר

משקל עצמי

1,958 ק"ג

1,958 ק"ג

משקל כולל

3,160 ק"ג

3,160 ק"ג

רדיוס סיבוב

5.97 מטר

5.97 מטר

מיכל דלק

75 ליטר

75 ליטר

*למעט גרסת ואן סגור ללא חלונות