כביש / ספורט > כתבות

עידן החשמל של GENESIS

ג'נסיס השיקה היום בבוקר בישראל את הדגם החשמלי השני של מותג היוקרה מקוריאה, המצטרף ל- Electrified G80 והראשון שמבוסס על פלטפורמה ההנעה החשמלית הייעודית המתקדמת של היצרן

image

יבואנית ג'נסיס בישראל השיקה היום את ה-GENESIS GV60 עם אפס פליטת מזהמים וטווח נסיעה מוצהר של עד 517 ק"מ.

GENESIS שהחלה פעילותה באירופה בשנה האחרונה, מכרה עד היום מעל 700,000 רכבים, ובשנה האחרונה בלבד גדלה פעילותה בעולם ב-160%. בשנת 2022 מתכוונת למכור החברה כ-220,000 רכבים. כחלק מהתוכנית האסטרטגית של החברה, ג'נסיס מתכננת להמשיך לבסס את פעילותה כמותג יוקרה בינלאומי ולהשקיע מיליונים בפתיחת מעל ל-100 אולמות של המותג בעולם.

פלטפורמה חשמלית ייעודית

GENESIS GV60 הוא הדגם הראשון של המותג הקוריאני המתבסס על פלטפורמת E-GMP (Electric-Global Modular Platform) שפותחה באופן ייעודי עבור הנעה חשמלית מלאה. הפלטפורמה החדשה תוכננה כפלטפורמת הנעה אחורית עם מנוע חשמלי הממוקם מאחור, עם אופציה להנעה כפולה באמצעות מנוע חשמלי נוסף הממוקם מלפנים. פלטפורמת E-GMP תוכננה כדי להכיל בתוכה את טכנולוגיות הסוללות, ההנעה החשמלית והטעינה המתקדמות בתעשיית הרכב.

image

טעינה אולטרה מהירה במתח גבוה

מערכת הטעינה של GENESIS GV60 תומכת בטעינה ביתית ישירה (AC) בהספקים של 7.2Kw ו-11Kw, יחד עם תמיכה בטעינה אולטרה מהירה בעמדות טעינה ייעודיות מנוהלות (DC).

באופן ייחודי, מערכת טעינת הסוללות של GENESIS GV60 תומכת במתח גבוה של 400V, כאשר מטען בעל מגביר מתח מסוגל להכפיל את הטעינה לטעינה במתח של 800V. התוצאה היא טעינה יציבה ומהירה לאורך זמן בעמדות טעינה שונות.

בעת טעינה בעמדת 350Kw פונקציית הטעינה המהירה של GENESIS GV60 מאפשרת לטעון את הסוללה מ-10% ל-80% מהקיבולת ב-18 דקות.

סוללה מתקדמת עם ניהול טמפרטורה

כל דגמי GENESIS GV60 מצוידים במכלול סוללת ליתיום-יון מתקדמת בקיבולת של 77.4 קילוואט/שעה. תאי הסוללה הם בעלי צפיפות גבוהה ב-10% ביחס לסוללות הקיימות כיום בשוק, מה שמאפשר משקל מופחת לצד אצירת אנרגיה מוגברת.

מכלול הסוללה כולל מערכת ניהול טמפרטורה המאפשר לחמם מראש את הסוללה בימים קרים כדי להביאה לטמפרטורת עבודה מתאימה, מניעת הפסדי אנרגיה וקיצור זמן הטעינה. מערכת קירור מובנית מאשרת לשמור על טמפרטורת עבודה אופטימלית גם בנסיעה ארוכה ותחת עומס טעינה גבוה כדי לשמור על אורך חיי התאים בסוללה.

יחד עם מערכת ניהול אנרגיה מתקדמת מאפשרת הסוללה של GENESIS GV60 טווח נסיעה מרבי מוצהר של 517 ק"מ (בדגם ההנעה האחורית RWD).

image

עיצוב אווירודינמי

החזית של GV60 GENESIS מציגה פרשנות חדשה ליחידות התאורה האופייניות של המותג המחולקות לשני פסי LED נפרדים בכל צד, כשההפרדה ביניהן מתמזגת עם הדגשת החרטום המשתפל.

שבכת ה-Crest Gril של GENESIS משולבת עתה בחלקו התחתון של הפגוש הקדמי כדי לאפשר חרטום מחודד ואווירודינמי יותר, וכדי להתאים לדרישות הקירור השונות הנדרשות מרכב בעל הנעה חשמלית. מכסה קדמי בסגנון צדפה משמש גם ככנף צידית, ומקשר בין הפגוש לבין משטחי הצד המשלבים ידיות פתיחה נשלפות לדלתות.

בסיס הגלגלים ב-GV60 GENESIS באורך של 290 ס"מ ואורך המכונית העומד על 451.5 ס"מ ועם גובה של 158 ס"מ.

ה-GENESIS GV60 זכה לאחרונה בפרס RED DOT לשנת 2022 עבור עיצוב המוצר בקטגוריית המכוניות ובארבעה פרסי IF Design Award 2022; בין היתר פרס על עיצוב הרכב ופרס על ומערכת הסאונד של Bang & Olufsen שהוכרה כ"יצירת אמנות אקוסטית".

image

תא נוסעים טכנולוגי

תכנון תא הנוסעים של GENESIS GV60 מינימליסטי, לוח הפיקוד הקדמי מגיע עם שילובי צבעים רכים, תוך יישום עקרונות ארכיטקטורת "החלל הלבן" המסורתית מקוריאה. בנוסף, הרכב מגיע עם מושבי Easy Relaxation לנהג ולנוסע הכוללים אוורור מושבים קבוע.

צמד מסכים קעורים המופנים כלפי הנהג מרכזים את המידע והתפעול בקוקפיט, עם ממשק אינטואיטיבי ותצוגה פנורמית של מערכות הניווט והמולטימדיה. קונסולה מרכזית צפה בין המושבים הקדמיים עם בורר הילוכים Shift By Wire צף בצורת כדור העשוי קריסטל אמיתי (Crystal Sphere) המודיע לנהגים באופן אינטואיטיבי כאשר הרכב מוכן לנסיעה.

תא הנוסעים עשוי מחומרים ייחודיים כמו עור על בסיס צימחי לריפוד המושבים ומשענות הידיים, ושימוש בבד המופק מפלסטיק ממוחזר בדיפוני הדלתות.

image

Digital Side Mirrors – מראות צד משולבות מצלמה

היעילות האווירודינמיות המרבית ב-GV60 GENESIS באה לידי ביטוי הודות לפיתוח חדשני של מראות צד דיגיטליות המחליפות את מראות הצד המוכרות. מראות הצד הדיגיטליות משלבות בתוכן מצלמות ברזולוציה גבוהה עם זווית כיסוי רחבה ומסכי OLED, המציגות את הנעשה בצידי הרכב על מסכים ייעודים בתא הנוסעים בסמוך לדלתות ומבטיחות כמה שיותר נאמנות לתמונה רגילה ופחות עיוותים שאופייניים למסכי LED או LCD. מראות הצד משפרות את זרימת האוויר מסביב למרכב, מצמצמות רעשי רוח ומשפרות את שטח הראייה ב-11 מעלות בהשוואה אל מול מראה רגילה, אך תופסות 60% פחות שטח.

מערכת סאונד של Bang & Olufsen עם 17 רמקולים

בדגם החדש מותקנת מערכת הסאונד של Bang & Olufsen שתוכננה עבור ה-GV60 עם 17 רמקולים ובהספק של 1,050 וואט. באמצעות ממשק בקרת הסאונד הייעודי של Bang & Olufsen, נהגים ונוסעים יכולים לבחור סאונד לאווירה ספציפית הכוללת ארבעה 'מצבי רוח' Relax, Energetic, Bright, Warm.

טכנולוגיית V2L

באופן ייחודי לסגמנט, GV60 GENESIS מצוידת בטכנולוגיית V2L (Vehicle To Load) ההופכת את המכונית לספקית אנרגיה חיצונית בעת הצורך. באמצעות מתאם המתחבר לשקע הטעינה של המכונית מסוגלת GV60 GENESIS לספק טעינה בקיבולת של 3.6Kw לטובת הפעלת מכשירי חשמל חיצוניים בזמן קמפינג, לטעון רכב חשמלי תקוע ואפילו לספק אנרגיה לרשת החשמל הביתית במקרה של הפסקת חשמל.

image

שלוש גרסאות הנעה

GV60 GENESIS מוצעת בשלוש גרסאות הנעה בעלות מנועים חשמליים:

  • GV60 RWD GENESIS – מנוע חשמלי אחורי בהספק של 168Kw (228 כ"ס) ומומנט מרבי של 35.7 קג"מ. הנעה אחורית. טווח נסיעה מרבי: 517 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).
  • GENESIS GV60 DUAL E-MOTOR – מנוע חשמלי אחורי בהספק של 160Kw (218 כ"ס) ומנוע חשמלי קדמי בהספק של 74Kw (99 כ"ס) היוצרים הספק משולב של 318 כ"ס ומומנט מרבי משולב של 61.7 קג"מ. הנעה כפולה חכמה עם חלוקת כוח משתנה בהתאם לתנאי הדרך. טווח נסיעה מרבי: 470 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).
  • GENESIS GV60 TOP – גרסת העל של GV60 עם מנוע חשמלי קדמי ומנוע חשמלי אחורי בהספק של 160Kw (215 כ"ס) כל אחד. הספק משולב של 429 כ"ס ומומנט מרבי משולב של 71.4 קג"מ. טווח הנסיעה המרבי: 466 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).

לגרסת ה-TOP ישנו באופן ייעודי מצב Boost המאפשר להגביר את הספק המנועים המשולב ל-489 כ"ס בלחיצת כפתור למשך 10 שניות, מה שמאפשר לזנק ל-100 קמ"ש ב-4 שניות בלבד.

image

טכנולוגיה מתקדמת

GENESIS מנצלת את העוצמה של ההנעה החשמלית, תחושת הנהיגה הספורטיבית מועצמת על ידי מערכות מתקדמות לשיפור התנהגות הרכב והורדת הכוח על הכביש יחד עם שיפור בסאונד והחוויה ההיקפית.

עיצוב סאונד אקטיבי e-ASD

כדי להעניק לנהג חוויה ווקאלית בזמן הנהיגה על אף שמדובר ברכב חשמלי, פיתחה GENESIS מערכת סאונד אקטיבי מדומה (e-ASD) המספקת צלילי נהיגה וירטואליים המושמעים דרך מערכת השמע של המכונית, בהתאם למצב הנהיגה מהירות הרכב ומצב דוושת התאוצה.

הנהג יכול לבחור בין שלושה סוגי צלילים אקטיביים: Futuristic לתחושה עתידנית, G-Engine המדמה צליל מנוע ספורטיבי עמום ו- E-Motor לחוויית צליל ספורטיבי מלאה.

מערכת ANC-R לבידוד רעשים אקטיבי להשגת רמת שקט אבסולוטית

כדי להעניק לנהג חווית נסיעה שקטה מעבר למקובל ברכבים חשמלים, מצוידת GENESIS GV60 במערכת ANC-R לנטרול אקטיבי של רעשי רוח, צמיגים וכביש. המערכת משלבת בין חומרים וסוגי קול לבין מיקרופונים רגישים המשמיעים תדרים מנוגדים דרך הרמקולים של מערכת השמע כדי להשיג רמת שקט אבסולוטית בתא הנוסעים.

image

דיפרנציאל אלקטרוני e-LSD (בדגם TOP Performance GV60 )

מערכת חכמה המדמה באופן אלקטרוני פעולה של דיפרנציאל מוגבל החלקה ומשנה את חלוקת המומנט בין הגלגלים באופן אקטיבי. פעולת המערכת מסוגלת לייצר אחיזה מרבית בתנאי דרך משתנים וחלקים ובעת נהיגה דינמית.

מתלים אדפטיביים Preview ECS (בדגם GV60 TOP Performance)

מערכת בולמי זעזועים אדפטיביים מבוססת מצלמה. רמת השיכוך של הבולמים משתנה באופן אוטומטי ורציף בהתאם לתוואי הכביש הנסרק על ידי המצלמה, מה שמבטיח פעולת שיכוך חלקה ורמת נוחות מיטבית בתנאי דרך משתנים.

רמת בטיחות גבוהה ויכולת נהיגה חצי אוטונומית

GV60 של GENESIS בעלת חבילה מקיפה של מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות ומבוססות רדאר ומצלמות למניעת תאונות, תוך מתן סיוע לנהג ומצב נהיגה חצי אוטונומי.

image

מפרט מערכות הבטיחות האקטיביות של GV60 GENESIS כולל כסטנדרט בכל הגרסאות:

FCA - התרעת התנגשות בשילוב בלימה אוטונומית במצבי חירום, כולל זיהוי של הולכי רגל ורוכבי אופניים. למערכת פונקציה מסוגלת לבצע בלימה תוך זיהוי של תנועה חוצה בתוך צמתים.

LKA - מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב המשולבת עם מערכת LFA, השומרת את הרכב במרכז נתיב הנסיעה, תוך מעקב אחרי קווי הסימון והרכב הנוסע לפנים.

SCC - בקרת שיוט אדפטיבית חכמה עם מנגנון זחילה בפקקים בעלת מאפייני בינה מלאכותית, כשבנוסף לשמירה על מהירות ומרחק באופן אקטיבי מהרכב שלפנים, לומדת גם את מאפייני הנהיגה של הנהג ומכיילת את פעולתה בהתאם. המערכת משולבת במערכת זיהוי תמרורים עם פונקציית התאמת המהירות אקטיבית בהתאם לתמרור.

BCA - מערכת אקטיבית למניעת תאונות צד כתוצאה מרכב בשטח מת. מערכת ההתרעה על תנועה בשטחים מתים מספקת התרעה לנהג, ומונעת מעבר נתיב במידה וקיימת סכנת התנגשות ברכב בנתיב המקביל.

RCCA - זיהוי תנועה חוצה מאחור עם בלימה אוטונומית

BVM - הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על גבי לוח המחוונים בעת הפעלת איתות כדי לאפשר מעבר נתיב בטוח.

PCA – מערכת לסיוע במניעת תאונות בעת תמרוני חניה

DAW - מערכת התרעה על ערנות נהג עם בקרה אקטיבית על מיקוד בכביש

SEA - מערכת יציאה בטוחה המתריעה ומונעת פתיחת דלתות המושב האחורי

HBA - מזהה רכבים המגיעים ממול ומשנה את אלומת האור הגבוה אוטומטית כדי למנוע סנוור

SVM – מצלמות היקפיות לתצוגת 360 מעלות

מערכת התרעה על שכיחת ילדים במושב האחורי

image

ארבע רמות גימור יוקרתיות

GENESIS מציעה את GV60 בארבע רמות גימור יוקרתיות ומאובזרות בהתאם לגרסת ההנעה.

רמת גימור Premium המוצעת בדגמי RWD ו-Dual motor כוללת:

מערכת מולטימדיה עם מסך מגע 12.3 אינטש וג'ויסטייק שליטה תומכת בממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, לוח מחוונים דיגיטלי עם מסך 12.3 אינטש בעל תצוגה משתנה, חיישן טביעת אצבע לזיהוי הנהג, מערכת להפחתת רעשי כביש ANC-R, מערכת שמע בעלת 17 רמקולים מבית B&O, בקרת אקלים דיגיטלית עם שני אזורי שליטה ופתחי מיזוג למושבים האחוריים, מראות צד מתכהות אוטומטית עם קיפול חשמלי, חלונות אחוריים כהים, תאורת אווירה פנימית עם 64 גוונים לבחירה, גלגל הגה מצופה עור מתכוונן חשמלית, מושבי נוחות קדמיים עם כיוונון חשמלי, חימום ואוורור למושבים קדמיים, זיכרונות למושב הנהג וכיוון ההגה והמראות, חימום למושבים האחוריים, שמשות אקוסטיות, ריפוד אקולוגי דמוי עור מחומרים ממוחזרים, חיישני חניה היקפיים עם סייען חניה אקטיבי, מערכת RSPA להוצאת הרכב מהחניה, פתיחה וסגירה חשמלית מלאה לדלת תא המטען, גג שמש פנורמי קבוע, חישוקים קלים בקוטר 19 אינטש (20 אינטש בדגם AWD). להוסיף BVM, להוסיף מצלמות 360

רמת גימור Luxury המוצעת בדגם ה-Dual motor מוסיפה:

מראות צד דיגיטליות משולבות מצלמות, מושב נהג חשמלי Ergo עם 18 כיוונים שונים, ריפוד עור NAPPA בתפירת יהלומים יחודית עם האות G עליהם, ריפוד תקרה מזמש, גימור פנימי משולב אלומיניום, חיפוי לוח שעונים אקולוגי דמוי עור וחישוקים בקוטר 20 אינטש.

רמת גימור Ultimate המוצעת בדגם Top מוסיפה לרמת גימור Luxury גם:

מתלים אדפטיביים Preview ECS, דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה e-LSD, חישוקים קלים בקוטר 21 אינטש.

רמת גימור Ultimate יכולה להגיע גם עם חבילת ספורט המציעה ריפוד עור במראה ספורטיבי המשלב עור NAPPA וזמש ודוושות ספורטיביות.

image

מידות:

אורך (מ"מ)

4,515

רוחב (מ"מ)

1,890

גובה (מ"מ)

1,580

בסיס גלגלים (מ"מ)

2,900

תא מטען (ליטר)

432

תא מטען קדמי RWD/Dual (ליטר)

20/50

מחירים:

דגם

רמת גימור

מחיר

GV60 RWD

Premium

295,000

GV60 Dual motor

Premium

315,000

GV60 Dual motor

Luxury

342,000

GV60 Dual motor TOP

Ultimate

439,000

GV60 Dual motor TOP

Ultimate Sport

439,000

image