שטח 4X4 > כתבות > חדשות

ה-DS4 החדשה מגיעה לישראל

מותג היוקרה הצרפתי DS Automobiles משיק בארץ את ה-DS4 החדשה.
ל-DS4 שתי יחידת הנעה המספקות 225 כ"ס - היברידית נטענת (PHEV) ומנוע בנזין, במספר רמות אבזור שונות

image

לובינסקי - יבואנית DS Automobiles לישראל מחזקת את היצע דגמי DS בישראל עם ה-DS4 החדשה, מכונית חדשה שתפתח את מותג הפרימיום של סטלנטיס (קונצרן העל של פיג'ו, סיטרואן, פיאט, קריילזר ועוד) לקהל לקוחות חדש בעזרת עיצוב חדש, תאי נוסעים ברמה הגבוהה, רשימות אבזור נדיבות בכל הרמות, יחידות הנעה חזקות ואיכויות נסיעה.

ה-DS4 החדשה תשווק בתחילת דרכה בישראל בשלוש גרסאות:

 • DS4
 • DS4 PERFORMANE LINE
 • DS4 CROSS

אשר נבדלות זו מזו בעזרת אמצעים עיצוביים וויזואליים, וכן בשלוש רמות אבזור.

image

עיצוב חוץ ופנים

בחזית מופיעים שני אלמנטים המאפיינים את מכוניות המותג: מצולעי כרום המחברים בין הפנס לשבכה הקדמית באופן גיאומטרי. כונס האוויר המרכזי בחזית, בנוי ממרקם של מעוינים אופקיים חדים. הם מופיעים כפרט חותם החוזר על עצמו במקומות רבים, בעיקר בפנים המכונית, אם פיסית ואם דיגיטלית במסכים השונים.

פנים הרכב - לאורך קו אופקי משובצים מעוינים. המעצבים מיקמו מעוינים חדים זה לצד זה, כשחלקם משמש כאביזרי שליטה במערכת המיזוג.

image

מידות ופרופורציות

המידות של ה-DS4 החדשה – רוחבה 183 ס"מ, אורכה 440 ס"מ, גבהה 147 ס"מ בנוסף לחישוקי 19 אינץ' כסטנדרט.
ה-DS4 קיבלה את ההשראה לעיצובה ממכונית התצוגה DS AERO SPORT LOUNGE.

חזיתה של ה-DS4 חדשה לגמרי, עם יחידות תאורת LED מלאות (MATRIX LED VISION ברמת האבזור הבכירה), בנוסף אליהן גם יחידות תאורת ה-DRL בצדי הפגוש אשר יוצרים חתימת אור ייחודית. במבט מהפרופיל, מבחינים בסילואט בו משולבות ידיות פתיחת דלתות נסתרות. חלקה האחורי משתפל בחדות מקו קורת הגג האחורית, יוצר צללית ספורטיבית הכוללת יחידות תאורת LED ייחודיות.

גרסת ה-DS4 PERFORMANCE LINE מקבלת נגיעות עיצוביות שתורמות להופעה הספורטיבית ואלה כוללות, בין היתר גג שחור, חישוקים ייחודיים, DS WINGS, פס בין יחידות התאורה האחוריות, גריל ומסגרת חלונות בצבע שחור.

ה-DS4 CROSS מקבלת שלל תוספות וחיפויים בהשראת רכבי ה-SUV כדוגמת מסילות גג, פגושים בעיצוב אגרסיבי, חישוקים ייחודיים, תגי CROSS ועוד.

image

תא נוסעים

תא הנוסעים ב-DS4 בעל מערך דיגיטלי מתקדם שכולל מסכי תצוגה גדולים עם אפשרות לתצוגות מותאמות אישית, חומרים באיכות עילית ואת קו עיצוב המעוינים האייקוני של המותג. מעבר לכך, ה-DS4 מוסיפה פתחי מיזוג חבויים מהעין, פסי קישוט יוקרתיים, חומרים יקרים שנבחרו בקפידה רבה כמו ריפודי עור איכותי ושילוב ואלקנטרה בריפוד בד, סיבי פחמן עץ ועוד היוצרים תא נוסעים שפוסל כמו יצירת אומנות.

כל מושבי הרכב תוכננו להעניק נוחות גבוהה בנסיעות ממושכות לכל הנוסעים, עם שכבות רבות של חומרי ריפוד ברמות שונות של קשיחות בהתאם לאזור בו הוא נוגע בגוף, וברמות האבזור הגבוהות אף מערכת עיסוי מובנית במושב הנהג והנוסע לצד אופציות לחימום ואוורור. בנוסף לכל זאת, בחלק מן הגרסאות ורמות האבזור, עומדת בפני המזמינים האפשרות לבצע תפירה והתאמה אישית של מושבי הרכב בצבעם וסוג הריפוד.

image

בתכנון ה-DS4 החדשה, בחרו מהנדסי DS להציג גם את מערכת המולטימדיה החדשה המתקדמת ביותר עם מסך בגודל 10 אינץ' בכל הגרסאות. מערכת זו משלבת ממשק תפעול חדשני בדומה לטלפון חכם. לב המערכת הוא צג מגע גדול במרכז הדשבורד ובו המחשה מפורטת של כל מערכות תפעול הרכב והתקשורת, כאשר הנוהגים ברכב יכולים לבחור במגוון רחב של שיטות תצוגה ואף לסדר את המידע המוצג במסך באופן אישי. בנוסף לכך, בהתאם לרמות האבזור, הותקנה לראשונה מערכת ה-DS IRIS SYSTEM, מערכת סיוע בהפעלה קולית. ממד שלישי של מערכת זו הוא ה-DS SMART TOUCH – על גבי הקונסולה המרכזית ישנו מסך מגע הניתן להפעלה באמצעות מגע אצבע, בדומה לטלפון החכם, כולל הגדלת תצוגת מסך, דפדוף לצדדים, יצירת עד שישה קיצורי דרך בהתאמה אישית ועוד.

image

יחידות הנעה

ה-DS4 החדשה תוצע בישראל עם שתי יחידות הנעה – בנזין ו-E-TENSE.
גרסת הבנזין מצוידת במנוע ה-1.6 ליטר טורבו PURETECH המוכר של סטלנטיס אשר מפיק 225 כ"ס ב-5,500 סל"ד וכן 30.6 קג"מ הזמינים כבר ב-1,900 סל"ד. בשידוך לתיבת ה-8 הילוכים האוטומטית מבית AISIN, תאיץ ה-DS4 מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 7.9 שניות, תעפיל למהירות מרבית של 235 קמ"ש ותציג צריכת דלק משולבת של 6.6 ו-6.7 ליטר ל-100 ק"מ.

גרסת ה-E-TENSE (PHEV פלאג-אין-היבריד) משלבת בין צמד מנועים – בנזין וחשמלי כדי להציג הספק משולב של 225 כ"ס ו-36.7 קג"מ. מנוע הבנזין מגיע בנפח 1.6 ליטר טורבו ותורם 180 כ"ס ו-30.6 קג"מ ומהצד השני, מנוע חשמלי בהספק של 110 כ"ס ו-33 קג"מ פועלים יחד כדי להעניק ל-DS4 זמן האצה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 7.7 שניות ומהירות מרבית של 233 קמ"ש. נתון צריכת הדלק בנסיעה משולבת (בנזין וחשמל יחד) לפי תקן WLTP עומדת על 1.3 ו-1.4 ליטר ל-100 ק"מ, בהתאם לגרסה, תלוי אופי הנהיגה של הנהג ותנאי הדרך. בעזרת סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 12.4 קוט"ש, יכולה ה-DS4 לנוע בטווח של עד 59 ק"מ על טהרת החשמל, בהתאם לגרסה, תלוי אופי הנהיגה של הנהג ותנאי הדרך. טעינת הסוללה תארך כ-7 שעות משקע כוח ביתי רגיל (שקע תעשייתי) בזרם של 10 אמפר או כשעתיים בשימוש בעמדת טעינה בזרם של 32 אמפר.

image

בנוסף לכל אלה, כל גרסאות ה-DS4 נהנות מממשוק מלא לאפליקציית MyDS אשר מעניקה מידע נרחב אודות השימוש ברכב, צריכת האנרגיה, קביעת הניווט ועוד, כאשר גרסאות ה-E-TENSE מאפשרות גם הפעלת מערכת המיזוג ברכב במועד שנקבע מראש לפני התחלת הנסיעה. כמו כן, ה-DS4 ברמת אבזור טרוקדרו וגרסאות ה-PHEV מצוידות במערכת ניווט מקורית (TOMTOM) בעברית מלאה עם דיווחי תנועה, וקישור מלא למערכת התצוגה העילית HUD עבור הנוהג. לסיום, כל גרסאות ה-E-TENSE מצוידות במערכת המתלים האדפטיבית – DS Active Scan Suspension, אשר סורקת את הכביש בחזית הרכב ומתאימה את שיכוך המתלים בהתאם בכדי להעניק נוחות נסיעה מרבית.

image

רמות אבזור

ה-DS4 תוצע בישראל בשלוש רמות אבזור: TROCADERO, PERFORMANCE LINE ו-RIVOLI בהתאם לגרסה.

ה-DS4 בגרסת ה-1.6 טורבו בנזין PureTech 225 כ"ס וברמת האבזור TROCADERO כוללת לוח מגע בקונסולה המרכזית, IRIS SYSTEM, DS SMART TOUCH, תצוגה עילית HUD, סרטוני הדרכה מובנים לתפעול הרכב (בעברית), 3 מצבי נהיגה (חסכוני, רגיל, ספורט), העשרת צליל המנוע בתא הנוסעים במצב ספורט, מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה, בלם יד חשמלי, חיישני חניה היקפיים, מצלמת חניה אחורית 180 מעלות ליצירת מבט 'על' וקווי גבולות חניה, מראה מרכזית אלקטרו-כרומטית, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ' עם השפה העברית ו-8 ערכות צבעים לבחירה, כניסה והתנעה ללא מפתח, בקרת אקלים מפוצלת גם למושב האחורי, מערכת מולטימדיה עם מסך 10 אינץ' וממשקי Apple CarPlay ו-android auto, מערכת ניווט מקורית TOMTOM בעברית עם דיווחי תנועה ומיקום מצלמות, מערכת זיהוי קולי, 4 שקעי USB C, תאורת פנים לד, מראות מתקפלות ועוד.

image

ה-DS4 בגרסת E-TENSE PHEV 225 כ"ס וברמת האבזור TROCADERO כוללת לוח מגע בקונסולה המרכזית, IRIS SYSTEM, DS SMART TOUCH, תצוגה עילית HUD, סרטוני הדרכה מובנים לתפעול הרכב (בעברית), 4 מצבי נהיגה המשפיעים על מערכת ההנעה והמתלים (חשמלי, היברידי, ספורט, נוחות), מתלים אקטיביים באמצעות מצלמה, העשרת צליל המנוע בתא הנוסעים במצב ספורט, מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה, בלם יד חשמלי, חיישני חניה היקפיים, 4 מצלמות חניה ליצירת מבט 'על' וקווי גבולות חניה, מראה מרכזית אלקטרו-כרומטית, גג פנורמי נפתח עם הצללת וילון, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ' עם השפה העברית ו-8 ערכות צבעים לבחירה, כניסה והתנעה ללא מפתח עם חיישן קרבה, בקרת אקלים מפוצלת גם למושב האחורי עם פונקציית הפעלה מוקדמת כשהרכב נעול וכבוי, מערכת מולטימדיה עם מסך 10 אינץ' וממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, מערכת ניווט מקורית TOMTOM בעברית עם דיווחי תנועה, מערכת זיהוי קולי, 4 שקעי USB, תאורת פנים לד, מראות צד מתקלות חשמלית עם תאורה ועוד.
בגרסה זו תוצע אופציה לחבילת אבזור גבוהה יותר שכוללת: ריפודי עור בגוון בהיר Pebble Gray, מושבים קדמיים חשמליים מתכווננים עם זיכרון למושב הנהג, מושב נהג זז לאחור אוטומטית עם כיבוי הרכב וחזרה למקומו עם הנעה, 8 תוכניות עיסוי במושבים הקדמיים בשלוש עוצמות שונות, מושבים קדמיים עם 3 דרגות חימום ואוורור וכן חימום הגה הפעיל בטמפרטורות שמתחת ל-20 מעלות.

image

ה-DS4 PERFORMANCE LINE ה-1.6 טורבו PureTech 225 כ"ס וברמת האבזור PERFORMANCE LINE סרטוני הדרכה מובנים לתפעול הרכב (בעברית), 3 מצבי נהיגה (חסכוני, רגיל, ספורט), העשרת צליל המנוע בתא הנוסעים במצב ספורט, מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה, בלם יד חשמלי, חיישני חניה היקפיים, 4 מצלמות חניה ליצירת מבט 'על' וקווי גבולות חניה, מראה מרכזית אלקטרו-כרומטית, גג פנורמי נפתח עם הצללת וילון, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ' עם השפה העברית ו-8 ערכות צבעים לבחירה, כניסה והתנעה ללא מפתח, פתיחה חשמלית לתא המטען גם בהפעלה עם הרגל, בקרת אקלים מפוצלת גם למושב האחורי, מושב נהג חשמלי עם זיכרונות, ריפוד משולב אלקנטרה עם לוגו PERFORMANCE LINE, מערכת מולטימדיה עם מסך 10 אינץ' וממשקי Apple CarPlay ו-android auto, 4 שקעי USB, תאורת פנים לד, דוושות ספורט אלומיניום, חישוקי 19 אינץ' שחורים, פתיחה וסגירה חשמלית של תא המטען ללא מגע יד ועוד.

image

ה-DS4 CROSS בגרסת E-TENSE PHEV 225 כ"ס וברמת האבזור RIVOLI כוללת בחירה בין שלושה סוגי גימור פנים – גוונים ותפירה ייחודיים, לוח מגע בקונסולה המרכזית, תצוגה עילית, סרטוני הדרכה מובנים לתפעול הרכב (בעברית), 4 מצבי נהיגה המשפיעים על מערכת ההנעה והמתלים (חשמלי, היברידי, ספורט, נוחות), מתלים אקטיביים באמצעות מצלמה, פנסי DS MATRIX LED VISION, העשרת צליל המנוע בתא הנוסעים במצב ספורט, מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה, בלם יד חשמלי, חיישני חניה היקפיים, 4 מצלמות חניה ליצירת מבט 'על' וקווי גבולות חניה, מראה מרכזית אלקטרו-כרומטית, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 7 אינץ' עם השפה העברית ו-8 ערכות צבעים לבחירה, כניסה והתנעה ללא מפתח עם זיהוי קרבה, פתיחה חשמלית לתא המטען גם בהפעלה עם הרגל, גג זכוכית פנורמי, בקרת אקלים מפוצלת גם למושב האחורי עם פונקציית הפעלה מוקדמת כשהרכב נעול וכבוי, מושבים קדמיים חשמליים עם זיכרונות ו-8 תוכניות עיסוי וחימום ואוורור, מערכת מולטימדיה עם מסך 10 אינץ' וממשקי Apple CarPlay ו-android auto, מערכת ניווט מקורית TOMTOM בעברית עם דיווחי תנועה, מערכת זיהוי קולי, 4 שקעי USB C, תאורת פנים לד, מראות צד מתקפלות חשמלית עם הקרנת לוגו DS ושינוי זווית בנסיעה לאחור ועוד.
בנוסף לכך, מושבי הרכב מגיעים כסטנדרט עם ריפוד עור שחור וישנה האופציה לבחור בעור בהיר Pebble Gray או עור חום Criollo Brown Nappa Watchstrap.

image

מערכות בטיחות ועזר לנהיגה

אבזור הבטיחות המקורי של ה-DS4 מגיע ברמה גבוהה וזהה בכל הגרסאות ורמות האבזור וכולל:

 1. מערכת התרעה לערנות נהג
 2. מערכת התרעת תנועה חוצה מאחור
 3. מערכת התרעה על הימצאות רכב בשטח המת
 4. מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת תאורה בהתאם לתנאי הדרך
 5. בקרת שיוט אדפטיבית כולל פונקציית עצירה וזינוק מעמידה
 6. בלימה אקטיבית בטווח מהירויות מורחב (זיהוי הולכי רגל 5-60 קמ"ש, זיהוי רכב נייח 5-80 קמ"ש, זיהוי רכב בתנועה 10-140 קמ"ש)
 7. תיקון סטייה מנתיב
 8. מערכת שמירה על מיקום בנתיב הנסיעה בזמן שימוש בבקרת השיוט האדפטיבית
 9. זיהוי תמרורי מהירות והתאמת מהירות הנסיעה בבקרת השיוט
 10. חיישני חניה קדמיים ואחוריים
 11. 7 כריות אוויר, וכלל כרית אוויר בין המושבים הקדמיים

ה-DS4 בעלת ציון בטיחות של 5 כוכבים במבחני הריסוק של ארגון הבטיחות האירופי Euro Ncap וציון בטיחות 7 בדרוג משרד התחבורה הישראלי.

image

מחירים:

 1. ה-DS4 1.6 בנזין PureTech, Trocadero –תימכר בישראל ב-218,990 שקל
 2. ה-DS4 PERFORMANCE LINE 1.6 בנזין PureTech – תימכר בישראל ב-228,990 שקל
 3. ה-DS4 E-TENSE PHEV, Trocadero – תימכר בישראל ב-248,990 שקל
 4. ה-DS4 CROSS E-TENSE PHEV, Rivoli – תימכר בישראל ב-278,990 שקל

* פנים Pebble Gray – תוספת של 20,000 שקל לרמת Trocadero ותוספת של 10,000 שקל לרמת Rivoli.

אחריות:

DS4 תימכר בישראל עם אחריות 3 שנים או 100,000 ק"מ על מערכות הרכב. ה- DS4 E-TENSE תציע בנוסף אחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ על הסוללה.

image