שטח 4X4 > כתבות > ספורט מוטורי

ראלי דרך המשי 2010 – סיכום הסטייג' השישי

יום ארוך וקשה עבר על המתחרים, אבל הסיום נראה מעבר לאופק

הסטייג' השישי היה ארוך, אם כי לא כמו אתמול, אבל הוא היה יותר קשה, משתי סיבות – העייפות המצטברת, בעיקר אחרי הסטייג' הקודם, ובגלל התנאים בשטח – שטח מונוטוני, שטוח, וניווט קשה מאוד. בנוסף, רוחות עזות שהחלו משעות הבוקר המוקדמות גרמו לענני אבק לכל אורך הסטייג', גם כאשר לא נראה אף רכב באופק. האבק היה חמור עד כי מסוקי הראלי קורקעו לכמה שעות טובות, עקב מגבלת ראיה.

אל התנאים הללו הוסיף עופר קוקוס, נהג 'צוות אבסולוט' עוד עניין אישי – העייפות. אמש, מיד עם סיום הסטייג' החמישי, עופר, יחד עם שלושת אנשי צוות הסיוע – ויקו אסולין, צביקה נפתלי ויובל נוימן – התנפלו על רכב המרוץ וניסו לתקן את התקלה במשאבת ההגה. מהון להון, נספר כי אחרי התקנה של משאבה חליפית ולאחר מכן של מסרק הגה – הבעיה עדיין לא נפתרה. לקראת 3 לפנות בוקר התושיה הישראלית עשתה את שלה, ומשאבה חדשה התקבלה מצוות אחר המתחרה עם רכב זהה. ואז, נשאר רק להרכיב אותה. בקיצור, לזינוק בבוקר עופר הגיע עם עיניים אדומות.

עופר מספר על מסלול משעמם, בעיקר שבילים פתוחים, ועל הרבה צוותים שעקפו אותם הודות לכוח מנוע עדיף. נועם שמיר, הנווט, התמודד עם ניווט לא פשוט בכלל ותנאי ראות מאוד מוגבלים. למרות זאת, הוא טעה רק פעם אחת. מעצם תפקידו, דאג נועם לעצירות מדי פעם ושמר על ערנותו של עופר.   גם לאנשי 'צוות פויינטר' היה יום קשה. רוחות חזקות שהעלו אבק גרמו לכל נסיון עקיפה להיות מסוכן, אולם לך תסביר את זה לרז הימן שהחליט להתברג לעשיריה הראשונה. להלל סגל התווסף קושי אישי, גם הוא תולדה מאתמול – כאבים בצוואר.   כידוע, תנודות רבות ברכב בשילוב משקל הקסדה לא עושה טוב לצוואר של אף אחד. וכך, הלל מסיים את אתמול עם כאבים שהופכים היום לכאלה שפשוט גונבים את כל תשומת ליבו.  

אז מה היה לנו? מסלול הכולל ניווט קשה ונווט עם כאבים עזים בצוואר. החיבור יצר לא מעט בירבורים ועל פי הדיווח של השניים, כ-15 דקות התבזבזו על עניין זה. בהבט הטכני, הלל גילה בסיום יום האתמול כי היתה תקלה במחשב המנוע של הרכב. הדבר תאם את תחושותיו של רז שבמשך כל היום התלונן על חוסר כוח ועל יכולת משיכה חלשה של הרכב. היום, לאחר שהעניין סודר, המנוע קיבל מחדש את שריריו והתוצאות – בהתאם. בנוסף, החליטו השניים להשאר עם הצמיגים ששימשו אותם אתמול, והעניין התברר כנכון, שכן היו כמה קטעי חול גם היום.

קצת מספרים – את הסטייג' הנוכחי סיימו רז והלל במקום ה-10, ואילו בדרוג הכללי הצוות נמצא במקום ה-11. עופר ונועם סיימו את היום במקום ה-27, ונכון לעכשיו הם ממוקמים 21 בדרוג הכללי. מנצח הסטייג' הוא נאסר אל עטיה, שסיים בזמן של 03:44:35 שעות. דקה ושניה מאוחר יותר סיים מארק מילר ושלישי הגיע קרלוס סיינז. את הדירוג הכללי מוביל סיינז בפער גדול של כמעט 13 דקות מאל עטיה. בקטגוריית המשאיות, ניקולאב הוא המנצח של היום, עם זמן של 04:20:13 שעות, והוא גם המוביל של הדרוג הכללי.

וידאו מהסטייג' השישי

תגובות

0 תגובות