שטח 4X4 > כתבות > ספורט מוטורי

ראלי יוון 2014 – סיכום יום שלישי

בתדריך היומי בבוקרו של היום השלישי לראלי, הדגיש המארגן כי המסלול עומד להיות "טריקי" מבחינת הניווט. והוא צדק. מרבית המתחרים איבדו את דרכם, מי מעט ומי יותר, התברברו בדרכים ההרריות המשובשות זרועות האבנים, שהקשו מאוד על המתחרים ועל כלי הרכב.

בתדריך היומי בבוקרו של היום השלישי לראלי, הדגיש המארגן כי המסלול עומד להיות ''טריקי'' מבחינת הניווט. והוא צדק. מרבית המתחרים איבדו את דרכם, מי מעט ומי יותר, התברברו בדרכים ההרריות המשובשות זרועות האבנים, שהקשו מאוד על המתחרים ועל כלי הרכב.

צוות פוינטר, רז הימן והלל סגל, הוזנקו היום ראשונים, וסיימו בראש את המקטע התחרותי הראשון. במקטע השני החלו לפקוד אותם תקלות טכניות: תפוח שנשבר והוחלף בשטח עלה להם בהובלה, כשיצאו לתקן את התקלה נקרע כבל תקשורת הפנים בקסדה של הלל ובהמשך הנסיעה נאלצו לתקשר בצעקות.

והיה גם גלגל אחורי שאיבד אוויר והוחלף, ומחשב ניהול מנוע שנכנס מדי פעם ל''מוד'' חרום ואילץ את רז לדומם את המנוע מעת לעת כדי לאפס את המחשב. למרות זאת, הצליחו לסיים את היום במקום השני, אך הפער בינם לבין המוביל הצרפתי בטנדר הטויוטה השחור, גדל לכ-37 דקות.   

לאבי קדשאי ויזהר ערמוני היה יום קשה נוסף. את המקטע הראשון סיימו במקום השני, אך בהמשך החלו התקלות. הדיפרנציאל האחורי נשבר והם המשיכו בנסיעה רק עם הנעה קדמית, כשניסו לעלות מדרגה קטנה נשברה גם ציריה והם נתקעו.

עם עזרה קטנה מצד אחד המתחרים ומצד המארגנים הם נגררו לכביש הקרוב וצוות הסיוע שלהם החליף את כל החלקים התקולים והרכב מוכן לזינוק ליום התחרות הרביעי, כשהם מדורגים במקום השמיני.

רועי שפירא ואיתי מולדבסקי סיימו עוד יום מוצלח, ולמרות מעט בעיות ניווט הצליחו לצמצם את הפער על מוביל הקטגוריה שלהם, T2, והם מפגרים אחריו בכ-22 דקות, מרביתן דקות עונשין. בדרוג הכללי הם שמרו על המקום השישי. 

כמה מאות מטרים לאחר הזינוק למקטע הראשון, מצאו עצמם ניצן שקל ודובי נוימן תקועים בצד הדרך, על פי התהום. רכב שנסע אחריהם וניסה לעקוף אותם, נתקע גם הוא והדרך נחסמה עבור כלי הרכב שזינקו אחריהם.

לאחר שחולצו, הוזנקו כל ה''תקועים'' מחדש, אך בשל השעה המאוחרת ויתרו השניים על המקטע התחרותי השני. הם נמצאים במקום ה-12 בדרוג הכללי. 

אופנועים

באופנועים, נדב לוגסי המשיך בעוד יום טוב, כשטעות ניווט במקטע הראשון עכבה אותו מעט. המקטע השני היה מוצלח בהרבה, והוא נמצא כעת במקום השמיני בדרוג הכולל. דורון וינטר וברק דודאי הידרדרו מעט בדרוג, והם נמצאים במקום ה-17 וה-23 בהתאמה, כשצליל ונדרהורן במקום ה- 87.

היום (שישי) צפוי יום מעט ארוך יותר, כ-290 ק''מ בסך הכל, מתוכם 200 תחרותיים בשני מקטעים. 

תודות לספונסרים הרבים שתומכים בקבוצות:

פוינטר-שגריר,-ICL שילוח,  אוטולוקס-צמיגי טויו, טלפארמה, CRANERGY, מוסך אופרוד, רודי פרוג׳קט, משרד התרבות והספורט, וידיסקו, אראן אלקטרוניקס, חולון מוטורס, xado שמנים לרכב.

קישורים:

תגובות

0 תגובות