פורומים

 - undefined

בסך הכל יצאנו למרוץ

29 ביולי 2010 ב 13:58 0 תגובות 202 צפיות nirfi

החלטה שגויה ושקענו

ברגע האמת יצאנו לדרך נסענו לאורך הכביש מעין גדי דרומה. בשלב מסויים השביל פנה מזרחה, לכיוון הים (ים המלח). כאן החלה ההסתבכות !! איבדנו את השביל וגילינו מימיננו ומשמאלנו בולענים בגודל עצום. אפשר להכניס בניין פנימה. אנחנו עם הילדים ופחד מסתנן לליבנו. כשראינו שלצאת משם אי אפשר פנינו לחזור לכיוון צפון. זיהינו שביל ונסענו עליו. הגענו כבר כמעט לנקודת ההתחלה אך כ - 500 מטרים מזרחית לכביש. מול חמי עין גדי שם נערכה התחרות. האדמה נראתה ספוגית ללא אבנים אך עם פוטנציאל שקיעה רב. התלבטתי האם להכנס או לאו. הקוליסים שראיתי עזרו לי לקבל את ההחלטה השגויה. המשכנו פנימה !
המשכנו עוד כמה עשרות מטרים ו"התיישבנו" הג'יפ שקע עד המיגון. חצי גלגל בבוץ חצי בחוץ. זה לא נראה נורא אלא שהגלגלים מסתובבים באויר ובין המיגון לבוץ נוצר ואקום.

חצי גלגל בבוץ וזה מספיקחצי גלגל בבוץ וזה מספיק

ניסיון ראשון

פניתי לחברים בקיבוץ עין גדי שאמרו שהאזור מסוכן והסיכוי היחידי הוא שופל. הם לא נכנסים לשם. גיסי פנה באינטרנט לעזרה והתקשרו כמה. רובם סבו על עקבם כששמעו את מיקומי. היו שניים שהגיעו למקום וויתרו עוד לפני שניסו. בחור אמיץ ממעלה אדומים הגיע וניסה, כבל הכננת שלו נקרע תחת העומס. כבר לילה הוא שב לביתו.
השארתי את הג'יפ במקום (כאילו הייתה לי ברירה אחרת) ונסעתי הביתה.
למחרת הזמנתי קבלן עבודות עפר שראה את המקום בדק ברגלו את הקרקע ואמר אין בעיה. סיכמנו מחיר והוא שלח להביא שופל ממפעלי ים המלח, כ – 60 ק"מ מהמקום. הגיע מוביל ועליו השופל. בדהרה פנה השופל לעבר הג'יפ. כעבור 30, 40 מטרים החל השופל לשקוע. כזכור הג'יפ נמצא כ – 500 מטר מקרקע יציבה.

השופל מתחיל לשקוע

השופל מענטז

השופל מענטז ימין ושמאל כדי לנסות לחלץ את עצמו, אך ההפך הגמור קורה הוא הולך ונעלם בקרקע הבוצית. אני כבר רואה שחור בעיניים. מתקשר לסוכנת הביטוח ומדווח שהג'יפ תקין לחלוטין אך אני מכריז עליו טוטל לוס מפני שלא ניתן להוציאו.

השופל מתחיל להעלם

מחלצים את המחלץ

 

קבלן עבודות העפר שלח את המוביל להביא שופל גדול יותר. עם כבלי מתכת שופל מנסה לחלץ שופל וגם הוא מתחיל לשקוע. מוסיפים שרשראות בכדי להרחיקו לקרקע יציבה יותר ואחרי הרבה מאמץ ודפיקות לב שני השופלים בחוץ.

הנה בא עוד שופל גדול

המחלץ מתחיל לשקועגב אל גברותמים את השופל שצללמתחלים למשוך

חילוץ עצמי

מושך את עצמו בעזרת הכףהשופל הגדול מנסה להחלץ

סוף טוב

במקביל אני מנסה להשיג כבל בו משתמשים להזזת הדוברות במפעלי ים המלח. הכבל בדרך וזה אולי הסיכוי האחרון. אנו מותחים את הכבל 6 אנשים הוא כבד ולפנינו כ – 500 מטרים. רותמים את הג'יפ בצד אחד והשופל הגדול מושך בצד שני עכשיו זה כבר הולך בקלות.

עכשיו הג'יפ

מושכיםפורסים את הכבלסיבי ניילון אבל כבדומושכים

בדרך הביתה

בדרך החוצהזה מה שנשאר

תם המרוץ

 

חיבוקים, נשיקות, תודות.

 הצלחנו, נרגעתי עליתי על הכביש ונסעתי לשטוף את תחתית הרכב מהבוץ המלוח.

הוספת תגובה
ביטול