03 במרץ 2003 ב 20:28 4 תגובות 1579 צפיות חוויאר
לטיול יצאנו ומה מצאנו? נסעתי לטייל עם המרידיאן פלטיניום לאזור ים המלח וגיליתי כי לא ניתן למדוד גבהים מתחת לפני הים. האם למישהו יש מושג למה? כמו כן כאשר אני מכוון את הGPS לנ.צ. מסוימת הנתונים המשתנים לגבי זמן הגעה משוער וכל אלה הקשורים לכך נעלמים מפעם לפעם או שנותנים ערכים לא הגיוניים. יש לציין כי במפת הלווינים יש מספיק קליטה. לגבי הדיוק - יצאתי מהבית וקיבעתי את הנקודה. כאשר חזרתי הסתבר לי כי אני במרחק של 16 ק''מ מהנקודה - רעיונות למישהו? ולסיום - מדוע צריך לכייל במכשיר את הטרמומטר והברומטר? לגבי הברומטר אני עוד יכול להבין איכשהו, אבל טרמומטר? וכיצד אני מכייל את הברמוטר, קרי מאיפה אני מקבל נתונים לגבי הלחץ אותם אני צריך להזין למכשיר. תודה
הוספת תגובה
  • 1. אורח/ת 04 במרץ 2003 ב 23:10

GPS לא נותן גובה מתחת לאפס

למירב ידיעתי מכשיר הGPS לא נותן גובה מתחת לאפס אבל המרדיאן פלטיניום מצויד בברומטר כך שהוא יכול להציג גובה ע''פ הלחץ הברומטרי ואז יוכל לתת גם גובה שלילי לגבי סטיות מאוד גדולות - כנראה שהבעיה אצלך ולא במכשיר - שינית רשת ולא הזנת אותה נכון, הכנסת קואורדינטות הפוכות (מזרחיות בצפוניות) וכו' - גם אם הדיוק של הGPS משתנה - אני לא מכיר מצב בו הסטייה תעלה על כמה מאות מטרים במקרה הגרוע ביותר (וגם זה רלוונטי לימי מלחמה שהאמריקאים מכוונים בכוונת תחילה לסטייה שכזו). לגבי כל הכיולים יש לבדוק באתר של מגלן העולמית (אני חושב שאת הברומטר מכיילים לפי הגובה - שידוע בנקודות מסויימות - לדוג' שפת הים).

הוספת תגובה צטט והגב
  • 2. אורח/ת 04 במרץ 2003 ב 23:14

ערך לא מדוייק בנתון סטטיסטי

כל הנתונים הסטטיסטיים שבמכשיר יכולים להראות לפעמים נתונים לא הגיונים שכן המכשיר הוא גולם והוא יודע לחשב את נתוניו רק מנקודה לנקודה ללא התחשבות בדרך. בפרקטיקה : אם נקודת הציון הבא שלך נמצאת צפונית לנקודה ממנה יצאת אך קיים עיקול עקלתון בציר התנועה שמחייב אותך לחזור דרומה - אין המכשיר מנתח את ציר התנועה אלא הוא מחשב את העניין שאתה רק מתרחק מהנקודה (בקו אווירי כמובן)

הוספת תגובה צטט והגב
  • 3. אורח/ת 13 במרץ 2003 ב 18:47

ברשותי מרידיאן פלטיניום לפי מיטב הבנתי הוא לא יכל להראות נתונים שליליים של גובהה - אשמח לקבל מידע אם אני טועה. סך הכל מכדיר טוב

הוספת תגובה צטט והגב
  • 4. אורח/ת 19 במרץ 2003 ב 03:40

הGPS לא נראה גובה שלילי

הוספת תגובה צטט והגב
ביטול