GPS לא נותן גובה מתחת לאפס
למירב ידיעתי מכשיר הGPS לא נותן גובה מתחת לאפס אבל המרדיאן פלטיניום מצויד בברומטר כך שהוא יכול להציג גובה ע''פ הלחץ הברומטרי ואז יוכל לתת גם גובה שלילי לגבי סטיות מאוד גדולות - כנראה שהבעיה אצלך ולא במכשיר - שינית רשת ולא הזנת אותה נכון, הכנסת קואורדינטות הפוכות (מזרחיות בצפוניות) וכו' - גם אם הדיוק של הGPS משתנה - אני לא מכיר מצב בו הסטייה תעלה על כמה מאות מטרים במקרה הגרוע ביותר (וגם זה רלוונטי לימי מלחמה שהאמריקאים מכוונים בכוונת תחילה לסטייה שכזו). לגבי כל הכיולים יש לבדוק באתר של מגלן העולמית (אני חושב שאת הברומטר מכיילים לפי הגובה - שידוע בנקודות מסויימות - לדוג' שפת הים).
ערך לא מדוייק בנתון סטטיסטי
כל הנתונים הסטטיסטיים שבמכשיר יכולים להראות לפעמים נתונים לא הגיונים שכן המכשיר הוא גולם והוא יודע לחשב את נתוניו רק מנקודה לנקודה ללא התחשבות בדרך. בפרקטיקה : אם נקודת הציון הבא שלך נמצאת צפונית לנקודה ממנה יצאת אך קיים עיקול עקלתון בציר התנועה שמחייב אותך לחזור דרומה - אין המכשיר מנתח את ציר התנועה אלא הוא מחשב את העניין שאתה רק מתרחק מהנקודה (בקו אווירי כמובן)
ברשותי מרידיאן פלטיניום לפי מיטב הבנתי הוא לא יכל להראות נתונים שליליים של גובהה - אשמח לקבל מידע אם אני טועה. סך הכל מכדיר טוב
הGPS לא נראה גובה שלילי