פורומים

 - למען הקהילה

15 ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים לזכר נופלי מגן דוד אדום במלחמת חרבות ברזל נחנכו השבוע במעמד המשפחות השכולות

03 במאי ב 15:57 4 תגובות 247 צפיות profile imageOgash Ofer

השבוע התקיים ברחבת קריית מגן דוד אדום ברמלה טקס מרגש לחנוכת 15 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ חדשים, שנתרמו למד"א, לזכרם של נופלי מגן דוד אדום במלחמת "חרבות ברזל" שנרצחו בעת שהיו במשימת הצלת חיים במד"א או שנפלו בקרבות על הגנת המדינה.

בטקסנכחו בני המשפחות השכולות, מנכ"ל מד"א אלי בין, חברי אגודת ידידי מד"א בישראל, בכירי מד"א, עובדים ומתנדבים. במהלך הטקס הוקדשו ניידות הטיפול הנמרץ והאמבולנסים לזכר הנופלים. ההקדשות על ניידות הטיפול הנמרץ והאמבולנסים נחשפו אחת אחרי השנייה, והלוט מעל כיתוב ההנצחה הוסר על ידי המשפחה והחברים של הנרצחים, כשהם מנציחים את זיכרון היקרים להם.

15 האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ לזכרם של הנופלים יוצבו כבר בימים הקרובים בתחנות מד"א בהן התנדבו הנופלים ובאמצעותם ימשיכו צוותי מגן דוד אדום להציל חיים.

הוספת תגובה
 • 1. profile image Ogash Ofer 10 במאי ב 18:58

  מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", נפלו 29 מעובדיו ומתנדבי של מגן דוד אדום בדרכם להציל חיים או בהגנה על גבולות המדינה. כדי להנציח את זכרם ולהמשיך את מורשת הצלת החיים, לפיה חיו את חייהם, הוקדשו 29 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, לזכרם שיסייעו להציל חיים והוצבו בתחנות מד"א בהן התנדבו ועבדו הנופלים ברחבי הארץ.

  אלו שמותיהם של עובדי ומתנדבי מד"א שנפלו: רס"ר ליאור ארזי ז"ל, מגבעת חיים איחוד, בן 25 בנופלו, לוחם ופראמדיק ביחידת שלדג, מתנדב מד"א, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

  סמ"ר תובל יעקב צנעני ז"ל, מקרית גת, בן 20 בנופלו, לוחם שריון, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל בקרב ברצועת עזה.

  רס"ר (במיל') ניתאי מייזלס ז"ל, מרחובות, בן 30 בנופלו, לוחם שריון, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נהרג מפגיעת טיל נ"ט ברצועת עזה.

  סמ"ר רותם דושי ז"ל, משמשית, בן 20 בנופלו, לוחם בצנחנים, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נהרג בקרבות על יישובי העוטף.

  סמל דולב חיים מלכה ז"ל, משלומי, בן 19 בנופלו, שירת בחטיבת כפיר, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל בקרב ברצועת עזה.

  רס"ל (במיל') אלקנה נוילנדר ז"ל, מאפרת, בן 24 בנופלו, חובש ביחידת המילואים של יחידת אגוז, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נהרג מירי צלף ברצועת עזה.

  סרן אלינה פרבוסודובה ז"ל, מחיפה, בת 23 בנופלה, קצינה במחוז דרום בפיקוד העורף, החלה את דרכה במד"א כמתנדבת נוער, נהרגה כשהגנה בגופה על חיילותיה בחדירת המחבלים לבסיס אורים.

  רס"ן (במיל') עמישר בן דוד ז"ל, מעלי, בן 43 בנופלו, מפקד חפ"ק עוצבת הקומנדו, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

  סמל ריף הרוש ז"ל, מקיבוץ רמת דוד, בן 20 בנופלו, לוחם בהכשרה בביה"ס לקומנדו, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

  סמ"ר יקיר לוי ז"ל, ממורשת, בן 21 בנופלו, לוחם בגדוד 13 בחטיבת גולני, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל בקרב על מוצב "פגה".

  יצחק צייגר ז"ל, משבי שומרון, בן 57 במותו, התנדב שנים רבות במד"א, נרצח בפיגוע הירי בתחנת הדלק בעלי.

  רס"ר (במיל') רועי אברהם מימון ז"ל, מעפולה, בן 24 בנופלו, שירת במילואים כפראמדיק לוחם ביחידת יהל"ם של חיל ההנדסה, החל את דרכו במד"א במסגרת קורס הפראמדיקים הצבאי, נפל בקרב במרכז רצועת עזה.

  סמ"ר איתמר שמן ז"ל, מלפיד, בן 21 בנופלו, פראמדיק פלוגת הנדסה שסופחה לגדוד שריון בחטיבה 7, התנדב במד"א, נפל בקרב בחאן-יונס.

  סמ"ר יונתן דין חיים ז"ל, מרמת גן, בן 25 בנופלו, לחם בגדוד הנדסה 603 בעוצבת 'סער מגולן', החל את דרכו במד"א כמתנדב חו"ל, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

  משה ואליעד אוחיון ז"ל, מאופקים, אב ובנו, נרצחו בשבעה באוקטובר בעת שניסו לסייע לאזרחים באופקים, משה ז"ל החל את דרכו במד"א כחניך בקורס חובשי רפואת חירום יחד עם אמיתי בנו הבכור, שסיים את הכשרתו והוסמך כחובש רפואת חירום.

  אביה חצרוני ז"ל, מבארי, בן 69 במותו, חובש בכיר במד"א, התנדב בארגון למעלה מ-20 שנה, נורה ונרצח על ידי מחבלים בביתו שבקיבוץ בארי.

  אהרון חיימוב ז"ל, מאופקים, בן 25 במותו, חובש בכיר ונהג אמבולנס במד"א, נרצח בידי מחבלים בעודו נוהג על אמבולנס בדרכו לטפל בפצועי ירי באזור צומת אורים סמוך לאופקים.

  רס"ן אוריאל ביבי ז"ל, משלומית, בן 30 בנופלו, החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, נפל במהלך קרב עם מחבלים בשבעה באוקטובר.

  סמל אושר ברזילי ז"ל, ממזכרת בתיה, בת 19 בנופלה, סמלת מבצעים בחטיבה הצפונית, החלה את דרכה במד"א כמתנדבת נוער, נפלה בשבעה באוקטובר במוצב נחל עוז.

  רב סרן (במיל') איתן מנחם נאמן ז"ל, מטנא עומרים, בן 44 בנופלו רופא בכיר במחלקת טיפול נמרץ ילדים, ורופא לוחם בגדוד 7008, מתנדב מד"א, נפל בעת מילוי תפקידו בקרב בעיר שדרות.

  סרן אמיר צור ז"ל, מירושלים, בן 23 בנופלו, לוחם ופראמדיק בסיירת מטכ"ל, מתנדב מד"א, נפל בקרבות על הגנת כפר עזה.

  ד"ר דניאל לוי לודמיר ז"ל, מבארי, בן 34 במותו, טיפל בפצועים במרפאת קיבוץ בארי ונרצח מירי מחבלים.

  רב כבאי יבגני גלנסקי ז"ל, משדרות, בן 34 במותו, מתנדב בתחנת מד"א נתיבות, נרצח בשבעה באוקטובר במסגרת עבודתו כלוחם אש.

  סמ"ר ירין מארי פלד ז"ל, מבארי, בת 20 בנופלה, חובשת בחטיבה צפונית, החלה את דרכה במד"א כמתנדבת בתחנת אופקים, נפלה בקרב על בסיס נחל עוז בשבעה באוקטובר.

  רב"ט ליאור לוי ז"ל, מדימונה, בת 18 בנופלה, סמלת מבצעים במחוז דרום של פיקוד העורף, החלה את דרכה במד"א כמתנדבת נוער, נפלה בקרב בעוטף עזה בשבעה באוקטובר.

  רס"ל (במיל') סער מרגוליס ז"ל, מכיסופים, בן 37 בנופלו, רבש"צ קיבוץ כיסופים, מתנדב מד"א בתחנת אופקים, נפל בקרב נגד מחבלים בהגנה על קיבוץ כיסופים.

  עמית מן ז"ל, מבארי, בת 22 במותה, החלה את דרכה במד"א כמתנדבת נוער, הייתה פראמדיקית והדריכה קורס פראמדיקים, נרצחה בידי מחבלים בעודה מטפלת בפצועים במרפאה בקיבוץ בארי.

  רונן טומי אנגל ז"ל, מניר עוז, בן 54 במותו, מתנדב מד"א כחובש רפואת חירום, נרצח בשבעה באוקטובר וגופתו נחטפה לרצועת עזה.

  סמל שיר ביטון ז"ל, מאשדוד, בת 19 בנופלה, חובשת בחטיבת צפונית, מתנדבת מד"א בתחנת אשדוד, נפלה בקרב עם מחבלים בעוטף עזה.

  האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ נתרמו הודות לתרומתם האדיבה של הארגון "Samaritan's "Purse ועל ידי זוג תורמים שביקשו להישאר בעילום שם באמצעות אגודת ידידי מד"א בישראל.

  הוספת תגובה צטט והגב
 • 2. profile image Ogash Ofer 10 במאי ב 19:01

  הוספת תגובה צטט והגב
 • 3. profile image Ogash Ofer 10 במאי ב 19:02

  הוספת תגובה צטט והגב
 • 4. profile image Ogash Ofer 24 במאי ב 10:34

  אמיתי אוחיון, חובש מד"א מתחנת אופקים חנך לראשונה את האמבולנס ע"ש אביו ואחיו שנפלו בשבעה באוקטובר

  הסיפור של אמיתי אוחיון מתחיל כשהוא ואביו משה ז"ל התחילו קורס חובשים נהגי אמבולנס בתחנת מד"א אופקים, וחלמו להתנדב יחד. אמיתי, אביו משה ז"ל ואליעד ז"ל אחיו של אמיתי, היו צוות בלתי נפרד ובבוקר השבעה באוקטובר יצאו להגן על הבית ולהילחם במחבלים שחדרו לאופקים. בבוקר זה נקטע חלומם של אמיתי ואביו כאשר אליעד ומשה נרצחו זמן קצר לפני סיום הקורס. למרות זאת אמיתי שנלחם תחת אש, מצא עצמו מטפל בפצועים.

  כחודש אחרי ה- 7 באוקטובר, אמיתי סיים את קורס החובשים בלי אביו שחלק איתו את אותה כיתת לימוד. בטקס הסרת הלוט מהאמבולנס ע"ש משה ואליעד אוחיון ז"ל שנתרם על ידי תורם אנונימי בסיוע אגודת ידידי מד"א בישראל, הוענקה למשפחתו של משה תעודת הסיום שלו בקורס חובשים נהגי אמבולנס על ידי מנכ"ל מד"א, אלי בין.

  ביום שני האחרון (20.5), אמיתי עלה למשמרת מיוחדת ומרגשת, לראשונה באמבולנס החדש שנקרא על שמם ולזכרם של אביו ואחיו, משה ואליעד אוחיון ז"ל, נחוש יותר מתמיד להמשיך את דרכם ולהציל חיים.

  אמיתי אוחיון, חובש בתחנת מד"א אופקים: "היינו לקראת סיום הקורס בסוכות. המבחנים היו אמורים להיות אחרי החג, אותם כבר המשכתי לבד בלי אבא.
  אני יושב פה, בתוך האמבולנס בלעדיו, בלי אבא והוא ואליעד איתי כל הזמן, עכשיו אני מתרכז בלהמשיך קדימה, להציל חיים".

  שרית אוחיון, אמו של אמיתי: "אמיתי לא נתן לעצמו לוותר, הוא סיים את הקורס והגשים את החלום שלהם. בהתחלה נופלים, אבל הוא קם מהר. אני בטוחה שמשה גאה בו ברמות".

  הוספת תגובה צטט והגב
ביטול