חזרה לויקי

לנדרובר

  • שתף:
  • שלח
  • הדפסה

מותג שטח אנגלי, השייך היום לקונצרן טאטא ההודי והוא הוותיק ביותר בשטח, למעט ג'יפ

מותג שטח אנגלי, השייך היום לקונצרן טאטא ההודי והוא הוותיק ביותר בשטח, למעט ג'יפ

LAND ROVER

הלנד רובר (Land Rover) הראשון תוכנן ונבנה בשנת 1948, על שלדה של ג'יפ מקורי, תחת כנפיה של חברת רובר. זה היה רכב שטח ספרטני, בנוי בפשטות ואמין. גוף הרכב נבנה מלוחות אלומיניום, חומר גלם שאפשר היה להשיג אז בקלות, בעקבות סגירת קוויי ייצור של מטוסים בתום מלחמת העולם השנייה. מרכבי האלומיניום נשארו סימן היכר של לנד רובר לאורך שנים רבות (לאתר החברה).

image

במשך תקופה ארוכה נבנה רק דגם אחד לשוק האזרחי והוא נקרא בפשטות לנד רובר (עד שנת 1989). כשהחלה החברה לייצר דגמים נוספים, קיבל הדגם הוותיק את השם דיפנדר. ב-1970 הציגה החברה את הריינג' רובר, שקבע את הסטנדרטים לרכבי שטח יוקרתיים. ב-1989 הגיח הדיסקברי הראשון והפרילנדר הצטרף ב-1998 (ספיישל דיפנדר באתר השטח הישראלי).

image

היום מייצרת החברה חמישה דגמים: דיפנדר, LR3 (דיסקברי 3), LR2 (פרילנדר 2), ריינג' רובר וריינג' רובר ספורט. כולם כמובן מוצעים בתצורת שונות של מרכבים ומנועים.
לפני כחודש נחתם הסכם למכירת החברה לקונצרן טאטא, לאחר שהיתה בבעלות פורד במשך כשמונה שנים. לפני כן היתה שייכת – כשש שנים - לב.מ.וו. קדמו לה בעלויות של תאגידי רכב בריטיים שונים, כמו בריטיש לילנד, שכולם הגיעו לפשיטת רגל (ידיעה על המכירה).

image

מלבד הדגמים האזרחיים, ייצרה החברה גם כמה דגמים שיועדו מראש לשימושים צבאיים, כמו דגם 101, דגמים קלים יבילי אוויר, דגמים עם הנעה 6X6 ועוד.
אגדה אורבנית טוענת שכ-75 אחוז מכלל הלנד רוברים שיוצרו אי פעם ממשיכים לנסוע עד היום. הטענה זו אולי תופסת לגבי הדגמים שיוצרו ב-40 השנים הראשונות, אלו שנקראו לנד רובר בלבד, שכן הדגמים המאוחרים יותר ידועים כמרובי תקלות. עד כדי כך, שהם זכו בכבוד המפוקפק להגיע למקום האחרון בלא מעט סקרי שביעות רצון ובסקרי אמינות של לקוחות שקנו כלי רכב חדשים.
מבחן דרכים לדיפנדר המחודש
מבחן דרכים לדיסקברי 3

מבחן דרכים לפרילנדר 2

image

דגמים נוספים של לנד רובר

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image