שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

מועדון ג'יפ - מבקעת ים המלח למישור אדומים

הטיול הפותח של מועדון ג'יפ במתכונתו החדשה, יצא אל השבילים והאתרים היפים של צפון מדבר יהודה.
מזג אויר מושלם, קבוצת מטיילים איכותית ונציגי סמל"ת (היבואן החדש של קרייזלר-ג'יפ בישראל) שעמלו וטרחו ודאגו לאוכל, שתייה וצילייה גדולה, הפכו את הטיול לכייף גדול.
הדריך: אוהד בן אהרון

התחלה

נפגשנו ליד קיבוץ אלמוג, באזור הנמוך ביותר בעולם והתחלנו בטיפוס ארוך של כ - 250 מ' מזרחה, למצוק ההעתקים. השבילים המחורצים בהם נסענו, לא היוו מכשול מיוחד לרכבי השטח השונים של JEEP והדבר איפשר למשתתפי הטיול, ליהנות ממזג האוויר נהדר ומהנוף היפה.

ארוחת צהרים מהסרטים

שעת צהרים הגיעה ואיתה סימני הרעב הראשונים. אנשי סמל''ת  וחני בראשם, שלפו סלסילות אוכל מושקעות וחילקו לכולם. תוך כדי ההתארגנות, הקימו צילייה גדולה, פרשו מחצלות על הקרקע ומול הנוף היפה של בקעת ים המלח, עצרנו לארוחת צהרים מהסרטים.

השילוב של ארוחה טובה, שמש חמימה ומחצלות פרושות על הקרקע, עשו את שלהן. קולות והמלצות להישאר במקום עד סוף הטיול, החלו להישמע מכל עבר, אבל לפנינו עוד מסלול ארוך ועד כמה שההפסקה הייתה מוצלחת, עלינו להתעורר, להקים את עצמנו ולהמשיך הלאה.

לעבר מנזר מר סבא

המסלול שלנו נע מזרחה וחוצה את בקעת הורקניה המפרידה בין מצוק ההעתקים להרי יהודה. הבקעה קיבלה את שמה ממצודת הורקניה, הצופה על הבקעה. אנו חוצים את הבקעה ומתחילים את הטיפוס הארוך, לתצפית מנזר מר סבא.  

מנזר מר סבא

מנזר המרסבא הוקם במאה החמישית לספירה והוא הגדול והמרשים בין מנזרי מדבר יהודה (חריטון, סנט ג'ורג' ומר סבא) הבנויים שלושתם על צלע הר. אנו עוצרים לתצפית ממול המנזר, מספרים קצת אודותיו, מצטלמים וממשיכים. קישור לכתבה על מנזר מר סבא

המשך המסלול עובר בין כפרים והתיישבות יחידים של בדווים. בין לבין אנו חולפים ליד מבנים עוד מתקופת המנדט הבריטי. חציית הקידרון תמיד מאתגרת, לאו דווקא בגלל הסכנה שבחצייה, אלא שהצחנה האופפת את זרם המים, מדרבנת את כולם לעבור בשלום, רק לא להתקע בזרם הריחני. חוצים את הקידרון, מרחוק ניתן כבר לראות את ירושלים, מעלה אדומים ומישור אדומים, שם מסתיים הטיול.

להתראות בטיולים הבאים של מועדון ג'יפ

כיכר הטנק של מישור אדומים לפנינו והיא הסימן לסיום הטיול. תודה לכל המשתתפים, לחני ולכל העושים במלאכה. טיול מהנה ביום שישי, שמשאיר את כל הסופ''ש למנוחה הגיע לסיומו.    

תגובות

1 תגובות

1

אורח/ת

12 במרץ 2017 ב 14:14

יחיד ומיוחד

טיול של איכות של מועדון רכבים מעולה ברשות המיוחד החבר שלי לעת נצחון באנשי הדממה שלנו חבר אמת אוהד ב,א קלביר איכות תודה לכם המדריך והמועדון ג"יפ תודה חיים