שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול שברולט טראקס בנגב המערבי - 1/4/17

לקוחות שברולט טראקס התארגנו ביוזמת היבואן - UMI ויצאו ליום טיול בכבישים הצדדים ובשבילי העפר בין שכיות חמדה ונקודות חן בנגב המערבי

18 שברולט trax וקבוצה מדהימה של מטיילים

בוקר יום שבת בנקודת המפגש - צומת יד מרדכי, למרות תחזית מזג האויר הקודרת השמש זרחה וכבר במנפגש היה ברור שיום מקסים לפנינו.

הגיעו 18 כלי רכב של שברולט מדגםtrax  יחד עם קבוצה גדולה של מטיילים מתכנסים לתדריך וקדימה לדרך לכבישים ולשבילים של הנגב המערבי...

תחנה ראשונה - אנדרטת החץ השחור לזכר חללי הצנחנים

זהו אתר הזיכרון למורשת הקרב של הצנחנים בתקופת פעולות התגמול בשנות ה-50 ועד פעילותת  הצנחנים במלחמת קדש, כשבראש מבצע חץ שחור (פעולתת עזה) ב-28 בפברואר 19555.

בטרם סיירנו באנדרטה התיישבנו לארוחת הבוקר אשר נפרסה על השולחנות שבאתר.

התחנה השנייה - שרדי הישוב בארות יצחק הישנה - קיבוץ דתי לאומי אשר נחרב במלחמת העצמאות ובסיומה עבר לאזור המרכז (בין יהוד למודיעין).

תחנה שלישית - יד אנז"ק

המשכנו בדרכינו לכיוון אנדרטת אנז''ק אשר הוקמה על גבעה צופה על רצועת עזה  לזכר חללי ''קורפוס אוסטרליה וניו-זילנד'' (ANZC ) אשר נפלו בקרב על עזה במלחמת העולם הראשונה עת נלחמו לצד הבריטים בכיבוש המזרח התיכון וגירוש התורכים. 
האנדרטה בצורת האות A, הוקמה בשנת 1967, במלאת 50 שנה לכיבוש עזה והיא צופה אל שדה הקרב שבו לחם הקורפוס.   

תחנה רביעית - מכרות הגופרית

לאחר הפסקה קצרה ודרכינו לכיוון היעד הבא מכרות הגופרית שכבר לא פעילים . הבריטים ששלטו באזור ממלחמת העולם הראשונה ועד להכרזת העצמאות של מדינת ישראל כרו גופרית בשכבות העליונות הקרקע ואף עיבדו אותה במפעל שבנו בצמוד. לאחר שמיצו את הכרייה נטשו את המכרה.

לאחר הביקור יצאנו להפסקת צהרים לכיוון חניון נאחביר – שמו הערבי של קיבוץ בארי (נאחביר = בתרונות) שלאחר מלחמת העצמאות זז כ-3 ק''מ מזרחה למקומו הנוכחי ושמו שונה לבארי – על שמו של ברל כצנלסון. 

זה היה עבורנו זמן איכות לעבור בין חברי הקבוצה ולשמוע שכולם נהנים מאוד.

שמורת נחל הבשור לסיום

לאחר ההפסקה המשכנו בדרכינו לכיוון שמורת הבשור חצינו את השמורה לאורכה ונהנו מהנופים והפריחות של האביב. 

מי נחל הבשור והמעיינות השופעים לתוכו שימשו בעבר את הבריטים למילוי מיכלי המים של רכבות הקיטור שחצו את האזור ושנסעו מארץ ישראל למצרים.

ליד גשר החבלים שמעל נחל הבשור התכנסנו לשיחת הסיכום. רוב חברי הקבוצה לא ביקרנו באתרים אלו, מקצתם או כולם, וכול המשתתפים סיכמו את היום כחוויה מהנה. כייף לנו!

תודות לסיום

ליערית מנהלת קשרי לקוחות ב-UMI אשר לקחה על עצמה את תפקיד המאסף ולאורך הטיול תרמה ועזרה לדאוג לקבוצה ולהצלחת הטיול.

לכם קבוצת שברולט טראקס על ההקשבה הפרגון והסדר הטוב לאורך הטיול דבר אשר תרם רבות להצלחת היום.

תודה מיוחדת לרויטל, אשתי, שעזרה טרחה ותרמה מזמנה להצלחת הטיול.

שלכם,

אופיר אביב

 

תגובות

0 תגובות