שטח 4X4 > כתבות > חדשות

סקודה סקאלה בהשקה בינלאומית בישראל

ההנהלה העולמית, היושבת בצ'כיה, של סקודה - יצרן רכב אירופאי מוביל, השייך לקונצרן פולקסוואגן החליטו לחשוף את הרכב החדש שלהם - סקודה סקאלה (המחליף של הראפיד) בפני עיתונות הרכב העולמית כאן בישראל (ואפילו בפתח תקווה), באירוע שכולו פרגון והערכה למדינת הסטארטאפ, יזמות והצמיחה של ישראל.
היה מרגש ומכונן

  • שתף:
  • שלח
  • הדפסה

סקודה סקאלה בתמונה בישראל כפי שהופצה לעיתונות הבינלאומית

סקודה סקאלה - קומפקטית חדשה בשוק

בסגמנט הקומפקטיות (שהולך וקטן, אך עדיין מוכר) השיקה סקודה את הסקאלה, רכב עדכני הפונה לשוק הצעיר, במטרה להחליף את הראפיד. הסקאלה בנוי על השלדה הרב שימושית MQB A0 המשמשת כלי רכב נוספים בקונצרן פולקסוואגן, כמו הפולו או הסיאט איביזה.
הסקאלה מיוצרת במרכב האצ'בק ארוך עם 436 ס"מ, רוחב של 179 ס"מ וגובה של 147 ס"מ כשבסיס הגלגלים גדל אורכו 265 ס"מ (ארוך ב-5 ס"מ מהראפיד) ותא המטען בנפח מכובד של 467 ליטרים.
הסקאלה מציע מנועי בנזין מודגשי טורבו. 2 מנועים בעלי 3 צילנדרים ובנפח של ליטר עם הספק משתנה 95 כ"ס עם 17.5 קג"מ או 115 כ"ס עם 20 קג"מ ומנוע בעל 4 צילינדרים בנפח 1.5 ליטר המספק 150 כ"ס עם 25 קג"מ. מנוע טורבו דיזל בנפח 1.6 ליטר עם 115 כ"ס ומנוע גז טבעי בנפח 1.0 ליטר המספק 90 כ"ס. המנועים משודכים לתיבות הילוכים ידניות בעלות חמישה הילוכים או שישה בגרסאות היקרות או תיבת הילוכים אוטומטיות עם 7 הילוכים ומצמד כפול.

מערכות בטיחות ופנים הרכב

הסקאלה תציע מערכות בטיחות מתקדמות כמקובל בפולקסוואגן - תשע כריות אוויר, בקרת סטייה מנתיב, בלימת חירום והתראה על אי שמירת מרחק, בקרת שיוט אדפטיבית עד 210 קמ"ש, התראת רכב ב"שטח מת" והתראה על תנועה חוצה.
לסקאלה "לוח שעונים" המורכב ממסך דיגיטלי של 10.25 אינץ' ובמרכז הרכב צג מולטימדיה של 9.2 אינץ'.
תא מטען אם לוח המאפשר מטען הטענה ישר עם ספסל אחורי מקופל ומתחתיו שטח אחסנה נוסף ווו גרירה הנשלף ומתקפל לתוך הפגוש מאחור (נוח מאוד לשימוש).


נתוני המנועים ואפשרויות השידוך לתיבות ההילוכים

מנוע צילנדרים הספק
PS - כ"ס
מומנט ידני 5 הילוכים ידני 6 הילוכים DSG אוטומטי
7 הילוכים
מנועי בנזיןl
1.0 TSI 3 70 kW / 95 PS 175 Nm - -
1.0 TSI 3 85 kW / 115 PS 200 Nm -
1.5 TSI 4 110 kW / 150 PS 250 Nm -
מנוע דיזל
1.6 TDI 4 85 kW / 115 PS 250 Nm -
מנוע גז CNG
1.0 G-TEC* 3 66 kW / 90 PS 145 Nm - -

השקה מכוננת

אך אם תהיתם מדוע אנו מקדישים באתר השטח כתבה לרכב כביש קומפקטי רגיל? אז התשובה היא שזה לא בשל הבשורה החשובה לסקודה בארץ ובעולם על השקת הרכב החדש לו אנו מאחלים בהצלחה רבה, אלא בזכות האירוע המיוחד של ההשקה בישראל - אירוע מכונן שכמהו עוד לא היה בארץ ואף חריג בנוף ההשקות העולמיות.
ראשית מדובר בכ-300 עיתונאי הרכב החשובים בעולם ועוד כ-150 מבכירי עובדי היצרן בצ'כיה שהגיעו ארצה במיוחד כדי להשתתף באירוע החשיפה, ללא נסיעות מבחן, של כלי הרכב החדש ולשדר, חלקם בשידור חי, את הידיעה החשובה בכלי התקשורת בעולם. אבל שנית, וזה העיקר, ההשקה לכלי הרכב נתנה מקום של כבוד למדינת ישראל - לחדשנות, ליצירתיות, ל"חוצפה" הישראלית ולערכים אותם רוצה לאמץ היצרן הצ'כי באומרו - השאיפה היא שהסקלאה יהיה סטארט-אפ מוצלח, בדומה ליזמות הישראלית! וכשאומר זאת על הבמה, נשיא סקודה מר ברנארד מאייר, הדבר מקבל משנה תוקף! כבוד גדול לישראל!!!
זה המקום להזכיר ולשבח, כפי שנעשה על הבמה בליל ההשקה, גם את יבואן סקודה לישראל - חברת צ'מפיון מוטורס אשר הצליח לזכות בתואר "הרכב האירופאי הנמכר ביותר בישראל" ואת יעל ושרית - שתי מפיקות העל, המתמחות בהפקות רכב והפקות יוקרה מבית זוהר שירותי שיווק, אש ביוזמתן וב"חוצפה ישראלית" טיפוסית הצליחו לשכנע את היצרן כי ישראל זה המקום הנכון להשקה בינלאומית - יישר כוח לכולם על הכבוד הרב שהביאו למדינת ישראל!