כביש / ספורט > יומני מסע בארץ

טיול כביש ללקוחות לקסוס מהגליל התחתון לגלבוע 24.12.2021

יבואנית LEXUS החליטה לפנק את לקוחות הפרימיום שלה, בעלי דגמי לקסוס LS היוקרתית ו- LC הספורטיבית, ביום של טיול נהיגה במסלול מקסים, עם מזג אוויר נהדר וקולינריה משובחת. האיכות, הירידה לפרטים והרמה הגבוהה מתחילים במכוניות הנהדרות ובלקוחות הנאמנים שכיף להכיר.
הדריכו: גיא זילברמן וקובי בצלאל

image

אחרי שבוע שלם של גשם חזק וכבד בכל רחבי הארץ, הגיע לו בוקר יום שישי והביא איתו מזג אוויר נהדר ויבש עם שמיים כחולים ועננות קלה לפרקים. אנחנו נאספים ברחבת החניה הקטנה של מסעדת סירין המשובחת, הממוקמת בליבו של הישוב כפר קיש הפסטורלי, בציפייה ליום כיף מוטורי וקולינרי שתוכנן בקפידה עבור לקוחות LEXUS בעלי אחד משני דגמי הקצה של המותג, ה-LS היוקרתית שהיא ספינת הדגל של רכבי הנוסעים וה-LC הספורטיבית המדהימה שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים, גם אם תתאמצו חזק.

image

הבוקר שלנו נפתח בארוחת בוקר טעימה ומפנקת ובסופה כמה מילות תודה של אנשי LEXUS לכלל המשתתפים, תדריך נהיגה ובטיחות קצר, חלוקת מכשירי קשר ומספרי ברזל לטובת סדר תנועה ואנחנו יוצאים באלגנטיות משער הישוב אל מרחבים ירוקים כשמולנו נישא הר תבור.

image

אנחנו מתחילים בנסיעה צפונה ודי מהר מזרחה, על כביש 767 המקסים לכיוון הר יבנאל ולאחריו בקעת יבנאל. לקראת קיבוץ אלומות, הנוף לכיוון מזרח נפתח לצדדים ובעיקר "למטה" והכנרת נחשפת אלינו בגווני כחול וטורקיז עזים.

image

עם כל היופי שמסביב, השיירה שלנו המונה 21 רכבי לקסוס מהודרים ויפים, גונבת את ההצגה ואת כל תשומת הלב של כל מי שפוגש בה. לקוחות לקסוס כנראה אימצו את הביטוי "איכות זו לא מילה גסה" על כל המשתמע מכך והשיירה מתנהלת אחריי בסדר מופתי. בני דויטש, הצלם המקצוען שהצטרף אליי לרכב, דואג לחלק לי הוראות שאעביר לכולם בקשר ומלהטט בשיירה כמו איזה קוסם ולא משנה מתי ואיפה, כל תמונה יוצאת פזג.

image

בצומת אלומות פנינו שמאלה וצפונה ודרך רמת פוריה התחלנו לרדת לאורך השלוחה הארוכה הצופה על הכנרת ולעבר דרום רמת הגולן. באחד מפיתולי הכביש פנינו שמאלה ונכנסנו לדרך נוף יער שוויץ, שניטע על ידי מחלקת הייעור של ממשלת המנדט הבריטי החל משנת 1927, כשמטרתו היתה למנוע את מפולות הבוץ מהמדרון לעבר העיר טבריה וכן למתן את נזקי השיטפונות באזור. כיום מדובר באחד מהיערות היפים בישראל ודרך הנוף שלו לא פחות מקסומה.

image

עצרנו להפסקה קלה לטובת פינוקים כאלה ואחרים, מעט הסברים על המקום, שינוי סדר תנועת הרכבים לבקשת הצלם ומהר מאד אנחנו שוב בתנועה.

image

המשך הנסיעה היא דרך פאתיה הדרומיים של טבריה ומהר מאד אנחנו מוצאים את עצמנו על הכביש שרץ לאורך קו המים של הכנרת. מזג האוויר מעונן כרגע ומעל מי הכנרת שטים להם עננים גדולים ואפורים המוסיפים דרמה לכל מבט ולכל תמונה.

image

הנסיעה על כביש 90 דרומה ולאורך נהר הירדן מהירה וזורמת, מימין לנו חולפות במהירות שמורת נחל תבור, רמות יששכר, שלוחת צבאים, עמק חרוד ולאחר בית שאן, גם שמורת הגלבוע המעוטרת בטורבינות רוח.

image

מיד אחרי שדי תרומות אני פונה ימינה ומערבה לכביש 667 הסלול לצידו של נחל אבנר ואוסף את השיירה מחדש. תוך רגע כולם כבר כאן וללא המתנה נוספת אנחנו יוצאים בנסיעה מהירה במעלה הכביש המתפתל.

image

אולי זה כי עכשיו יום שישי בצהריים במזג אוויר מעט קריר ואולי סתם התמזל לנו המזל, אבל הכביש שלפנינו ריק.. לגמרי. רגל ימין שלי נלחצה קצת קדימה (טוב נו.. קצת יותר מקצת..) ותוך פחות מדקה סדר התנועה "שהסתדר" בטבעיות אחריי, כלל קרוב אליי את כל ה- LC הספורטיביות שנראו כאילו יצאו מכלוב אחרי תקופה ארוכה, ומאחוריהן התפתלו באלגנטיות של "אפס מאמץ" שיירת LS מהודרת.

image

אנחנו מטפסים במהירות וחוצים את שמורת הגלבוע היפהפיה כשמצפון לנו פרוש עמק המעיינות, הכביש מתפתל בכל צורה אפשרית כולל שינויי גובה תכופים והנהיגה בפירוש עונה להגדרה של עונג שבת.

image

בסוף דרך נוף הגלבוע אנחנו פונים ימינה ונכנסים למתחם חניה, השמור לנו מראש, של מסעדת קימל בגלבוע בניצוחו של השף שאול בן-אדרת ולארוחת צהריים מהאגדות בניחוח של מחוז פרובאנס. זוהי גם נקודת הסיום של טיול נפלא מבית היוצר של לקסוס ישראל.

image

תודה לדרור גורלניק - מנכ"ל לקסוס ישראל ולכל אנשי לקסוס על כל העזרה והיוזמה
שאפו לצאלה ולאורלי
ותודה ענקית לכל המשתתפים
היה לנו לעונג לטייל ולהוביל אתכם ביום טיול לקסוס מקסים שכזה

image

