שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

זום טרקטורונים בחולות הנגב

120 ק"מ ללב החולות של הנגב בשתי שיירות גדולות של רייזרים וטרקטורונים משובחים של פולאריס, מזג אוויר משובח, משתתפים נהדרים (כמו תמיד), אוכל טוב והכול בהפקה נהדרת של זום טרקטורונים - סוכנות פולאריס הוותיקה בישראל!
צילם: טל בן צור
הדריכו: גיא זילברמן ועופר אוגש

1681413105871

חול רבותי חול

לנהוג בכלי פתוח דוגמת RZR או טרקטורון בשטח חולי, במזג אוויר נהדר זה תמיד כייף ובכלים של פולאריס זו חוויה מיוחדת, מהירה ובטוחה.
120 ק"מ רכבנו / נהגנו בכ-4 שעות, כולל עצירות להסברים, לקפה, לתצפית ולהנאה מהטבע. טיולי זום טרקטורונים הם כבר ממזמן שם דבר בתחום האירועים החברתיים המוטורים לבעלי כלים פתוחים 4 גלגלים.

קישור לאתר של זום טרקטורונים

1681413139455

מקיבוץ צאלים וחזרה עד צאלים

יצאנו לאורך השדות של קיבוץ צאלים בואכה הישבוים החקלאים של דרום מערב הנגב ומשם "חתכנו" לכיוון הדיונה הגדולה של דקל. על השבילים המסומנים "נתנו בגז" דרומה לתוך שמורות הטבע הגדולות של הנגב. באר מילכה ונחל לבן חיכו לנו בשיא יופיים ופריחתם וחזרנו צפונה דרך "רחובות בנגב" והצירים המהירים והחוליים שהנגב המערבי מספק לנו - חוויה מיוחדת!

למסלול טיול מפורט מאשלים עד הדיונה הגדולה של דקל

1681413145841

על דרכי הנבטים

רחובות בנגב ממוקמת על דרך הבשמים הנבטית המחברת את החיג'אז (חצי האי ערב) לנמל עזה. הדרך גם זכתה לכינוי ''דרך הצליינים'' שכן על דרך זו, בכיוון ההפוך, הלכו הצליינים שהגיעו מנמלי הים של אירופה בדרך להר משה (ג'בל מוסה / סנטה קטרינה) שבסיני ובדרך לירושלים (שם נצלב יהושע / ג'יזס) וכיום הינה שביל מסומן במפות הטיולים וגם ציר תנועה צבאי בלב שטחי האש.
העיר הנבטית הענקית הייתה בירת המחוז של הנבטים בארץ ישראל (פטרה שבירדן היא בירת הנבטים בכלל). כיום רוב העיר העתיקה ממוטטת, קבורה תחת גלי האבנים וחולות שמורת עגור. רק מעט משרידי העיר נשתמרו: הכנסייה הגדולה, באר המים העמוקה, התיאטרון ועוד מספר מבני מגורים ומחסנים גדולים.

קישור לכתבה המרחיבה על הנבטים ודרך הבשמים בארץ ובירדן

צילם וערך: טל בן צור


תודה ענקית למשתתפים הנהדרים, לאנשי זום שעזרו ותמכו ולאנשי צאלים על האוכל הטעים בסיום



1681413166811