פורומים

- שטח 4x4

ניווט ברמות מנשה - קורס מדריכים בוינגייט

19 בדצמבר 2006 ב 08:33 6 תגובות 2483 צפיות profile imageOgash Ofer
שלום לכולם, המפגש השלישי בתחום הניווט במסגרת קורס המדריכים של וינגייט יתקיים ביום שישי 29/12/06 ברמות מנשה.   ניפגש בשעה 08:00 באנדרטה של משמר הגבול ליד צומת עירון ( שימו לב כי יש לחצות את כביש ואדי ערה תחת הגשר והכניסה אליו היא מדרום).   נתחיל בהסבר על מערכת ה-GPS, המשך למצגת בכיתה, בתרגול מעשי בהליכה ואחר נצא לתרגיל ניווט בהתאם לקובץ המצורף, בדומה לניווט בגבעות גורל, בשבוע שעבר.   חומר קריאה לפני המפגש הן כתבות הניווט בנושא ה-GPS: כתבת ניווט מספר 7 - מבוא ל-GPS   כתבת ניווט מספר 8 - הפעלת מכשיר ה-GPS

הוספת תגובה
  • 1. אדמון 25 בדצמבר 2006 ב 10:53

עופר שלום, בתכסית השטח מפוזרים קוים שחורים דקיםבאורכים שונים. במקרא המפה הם מוגדרים כ: קיר או גדר אבנים, האם המעבר דרכם חסום / בלתי עביר? ומבחינת ציר הנווט להתייחס אליהם כדרך חסומה?   אדמון

הוספת תגובה צטט והגב
  • 2. profile image Ogash Ofer 25 בדצמבר 2006 ב 19:08

טרסות וגדרות אבן/סלע

אדמון כתב/ה:
    "עופר שלום, בתכסית השטח מפוזרים קוים שחורים דקיםבאורכים שונים. במקרא המפה הם מוגדרים כ: קיר או גדר אבנים, האם המעבר דרכם חסום / בלתי עביר? ומבחינת ציר הנווט להתייחס אליהם כדרך חסומה?   אדמון"
    הקווים השחורים הדקים מסמנים כאמור קיר או גדר אבנים.  בפועל בשטח של רמות מנשה הכוונה היא בעיקר לטרסות. טרסות אלו יכולות להגיע גם לגבהים של מטר וחצי ואינן עבירות לרכב.   בהכנת הניווט ברמות מנשה יש להתבסס על השבילים ולהכין את הציר לניווט בהתאם לתבליט. בחלק ניכר מהאיזור לא ניתן לנוע עם רכב שלא על השבילים.

הוספת תגובה צטט והגב
  • 3. בצל 28 בדצמבר 2006 ב 16:58

מקווה להגיע

עופר - אני עדיין סוחב זנב של שפעת קשה שריתקה אותי כשבוע למיטה. אני מקווה שהניווט מחר אני אוכל להגיע. אני לא בטוח. זה עדיין קשה לי קצת להיות בחוץ יום שלם ובמיוחד בטמפרטורות כאלו. [היה לי מעל 40 מעלות !!!!!] בנצי. בהצלחה לכל הכיתה/החבר'ה. סעו בזהירות.

הוספת תגובה צטט והגב
  • 4. profile image Ogash Ofer 30 בדצמבר 2006 ב 09:20

סיכום הניווט ברמות מנשה

לאחר פריסת הבוקר (יש לומר כי אתם משתפרים ממפגש למפגש - אנא הזמינו אותי למפגש האחרון) וקצת בדיחות של גברים עברנו לשיעור התיאורטי שהזכיר את המצגת בכיתה על מערכת ה-GPS ויישומיה השונים.
    לאחר מכן התפצלנו לצורך תרגול בסיסי והכרת המכשירים לשתי קבוצות:
    1.       מכשירי GPS מקצועיים (מהסוג של מגלן וגרמין)
    2.       מערכות GPS במחשבי כף יד עם תוכנה לניווט בשטח (מיו ואסוס עם תוכנת נביגייד).

בסיום החלק המודרך יצאנו לניווט בשטח.
    הניווט ברמות מנשה היה מוצלח, למרות שהזמן התברר כקצר לחלק מהקבוצות.

מי שהכין סיפור דרך טוב וניווט ניווט טופוגרפי במקביל לשימוש במכשיר GPS גילה שה-GPS משפר את הביטחון העצמי שלו  ומאפשר להתקדם מהר יותר.
    מי שניווט רק עם ה-GPS גילה שהוא בעצם לא כול-כך יודע היכן הוא.
    והוא מובל על-ידי מערכת שהוא חייב לסמוך עליה ובמקרה של תקלה הוא אבוד בשטח.

מצורף סיפור הדרך לדוגמא של אדמון עמית (פשוט מצוין)

להתראות,
    עופר

הוספת תגובה צטט והגב
  • 5. profile image Ogash Ofer 30 בדצמבר 2006 ב 09:25

תמונות מהניווט ברמות מנשה

הוספת תגובה צטט והגב
  • 6. profile image רז דורון 30 בדצמבר 2006 ב 17:04

היה מענין אך קצר בזמן

שלום לכולם
    המפגש אתמול היה תרגול מצויין גם מזג האויר היה לצידנו. רק חבל שהיינו קצרים בזמן.
    להערכתי לא ניתן היה להגיע לכל הנקודות בזמן כה קצר. יש  לקח לעתיד  לוח הזמנים יותר גמיש. ההכנה לניווט היתה משתלמת.
    היו כמה קטעים של מעבר בוץ לא קלים  אך מי יכול לסוזוקי שעבר אותם בקלות רבה . החלק של התרגול בשטח מוסיף המון ללימוד עופר שוב תודה.
    שבוע טוב ולהתראות ביום שישי הבא.
    דורון רז

הוספת תגובה צטט והגב
ביטול