שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול מועדון רקסטון מנחל כסלון לנחל פרת - אוגוסט 2019

מועדון רקסטון יצא למסלול טיול מרתק שכולל שבילים ארוכים, נופים מרהיבים, תצפיות עוצרות נשימה ושלושה תאי שטח שונים לחלוטין האחד מן השני.

המסלול שתכננתי לטיול מועדון רקסטון בוצע באתר לראשונה לפני כ-5 שנים.
מדובר במסלול מיוחד המאגד שלושה תאי שטח שונים לחלוטין, עם נופים משתנים, שבילים ארוכים, חלקם פתוחים וחלקם סבוכים זרועי אבנים ומעיינות, מעט כבישים (חציית ירושלים) ומסתיים במדבר יהודה המדהים והפראי.

ביום שישי חמים התקבצו ובאו מכל רחבי הארץ כ-8 רכבי רקסטון למושב מסילת ציון. לאחר שהתענגו המשתתפים מקפה שבושל במקום וכיבוד קל, קיבלו מתנה תיקים וכובעים, יכולתי להתחיל בתדריך הבוקר ולצאת לדרך. יום עמוס לפנינו ובו נעבור קצת מעל 75 ק"מ, 3 בריכות ושלושה תאי שטח שונים ומדהימים ביופים.

אחרי שהסברתי על מסלול היום, העברתי תדריך מקצועי על מערכות הרכב ועקרונות נהיגת השטח כולל דגשים למה שמצפה לנו היום בטיול וכמובן תדריך בטיחות לנהיגה. חילקתי מכשירי קשר לכלל הרכבים, בדקנו מספרי ברזל ו...יצאנו לדרך.

חצינו את כביש 38 על הגשר שיוצא ממסילת ציון מזרחה ומיד נכנסנו לשטח. התחלנו טיפוס ביער הקדושים – יער שניטע על ידי קק"ל להנצחת מיליון וחצי ילדים שנספו במהלך השואה. ביער נטועים 6 מיליון עצים לזכר קורבנות השואה והיער נטוע על שתי גדותיו של נחל כסלון המדהים.

באמצע דרך נוף נחל כסלון גלשנו דרומה וירדנו בחדות לנחל כסלון. בהגעה למטה חצינו את הנחל במעבר טכני שחייב נהיגה מדוייקת ומעט סידור אבנים...

אחרי שכולם עברו בקלות נסענו מעט מערבה על הגדה הדרומית עד שהגענו למעלה הקדושים – מעלה תלול ומפותל שהוביל אותנו אל חניון עין כסלון משם המשכנו בשביל ועצרנו בדרך המובילה לעינות בוקר.

חנינו על שביל הכורכר, וירדנו ברגל דרך החורש המשגע בהליכה של כ-5 דקות והגענו לעינות בוקר.

עינות בוקר הינו מעין שכבה ששופץ בשנת 2004 ונבנתה בו בריכה בגודל של 1.5 על 2.5 מטר ובעומק של 1 מטר. מים קרירים ונעימים שזורמים כל העת, סביבת המעין מוצלת ונושבת בה רוח נעימה – מקום מושלם לפיקניק ומנוחה.

פה הגיע הזמן לפנק את המשתתפים בתה צמחים טבעי שקטפתי בבוקר בגינה ועוגיות - שילוב מנצח של מקום, תה, עוגיות ונוף.

לאחר שהילדים סיימו את טבילת הבוקר והמבוגרים את התה והעוגיות, עלינו חזרה לרכבים והמשכנו בדרכנו למעין הבא.

נסענו על דרך הנוף ולפני הישוב גבעת יערים ירדנו שוב צפונה לנחל כסלון והמשכנו על בסיס הנחל עד שהגענו לעין אל עמור (עין לימון) – מעין שכבה הנובע מהמערה הצמודה, נכנסנו פנימה וראינו את מקום זרימת המים מהסלע, משם זורמים המים בנקבה באורך של כ-15 מטר ונשפכים אל בריכה בגודל 2.5 על 2.5 מטר.

לאחר ביקור בבריכה הגיע הזמן להשביע את רעבוננו, עצרנו מתחת לעצים שמתחת למעין, נפתחו שולחנות וכסאות ויצאו מעדני הבוקר של המטיילים – ושוב פתחנו שולחן, פרסנו אבטיח, ענבים ותאנים, עוגיות ושתיה...ממש טיול למיטיבי לסת.

אחרי ההפסקה נפרדנו מנחל כסלון ומתא השטח הראשון שלנו, עלינו בשביל לכיוון קיבוץ צובה, פנינו מזרחה, חצינו את רכס מבשרת ציון וירדנו לעבר תא השטח השני שלנו בקעת בית זית. עקפנו את חוות בר קיימה, נסענו ליד ובתוך סכר בית זית היבש, קצת ניפנפנו גלגלים באוויר וחצינו את הבקעה לכיוון מוצא.

משם עלינו על כביש 1 התארגנו בשיירה צמודה, נכנסנו לירושלים וחצינו אותה דרך הגבעה הצרפתית וגלשנו לכיוון כפר אדומים.

בתחנת הדלק של כפר אדומים נכנסו לשטח, מיד עצרנו, שילבנו להילוך כוח והתחלנו לטפס עליות בזוויות נחמדות שהעלו את קצב פעימות הלב של המשתתפים ואת הסל"ד של הרכבים.

לאחר שעלינו לגובה ההר, התגלה לנו מדבר יהודה במלוא הדרו – תא השטח השלישי והמהמם – מולנו. יש משהו בצהוב הזה, בשקט הזה, בשטח הבתולי הזה, בעוצמתו האמיתית של הטבע שמרחיב את הלב ופותח את העיינים לצלם לזיכרון הפנימי שלנו בראש עוד ועוד תמונות.


בסיום הדרך הגענו וגלשנו לעבר ואדי קלט. לצערנו ראינו בכניסה לנחל כי המים מזוהמים ואסור לרחוץ. בכל זאת – ירדנו למטה, חנינו את הרכבים מתחת לשורת מערות בנויות בסלע ועלינו ברגל לעבר אמת המים הבנויה, שם פתחנו את ארוחת הצהריים בצל ובבריזה של המדבר.

בסיום עלינו שוב חזרה למעלה עד מצפה יריחו ונפרדנו לשלום – איש איש לדרכו.


תודה לכל המשתתפים על טיול מהנה, הייתם קבוצה איכותית סקרנית ואוהבת טבע דבר שתרם רבות לטיול.
מאווד נהנתי בחברתכם.
להתראות בטיולים הבאים.


לצפייה בפרטי טיול מועדון רקסטון הבא - הקליקו כאן