שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

זום טרקטורונים במסע לעומק ים החולות הישראלי

130 ק"מ מפארק גולדה ללב ים החולות של הנגב הישראלי עד הדיונה הגדולה של דקל וחזרה לארוחה מושקעת "על האש" מבית זום טרקטורונים, כשבדרך ביקרנו בעיר אימונים מודרנית ובעיר נבטית עתיקה בת אלפיים שנים, נסענו על דרך הצליינים, עלינו וירדנו דיונות ובין לבין נסעו מהר, אף מהר מאוד, כפי שהרייזרים המפנקים של פולאריס מאפשרים לטייל - בנוחות ובמהירות.
היה אדרנלין, היה מלמד, היה טעים והיה המון כיף!

1647408120676

זום טרקטורונים בשטח

סוכנות זום טרקטורונים (קישור) היא סוכנות פולאריס הותיקה בארץ ולא בכדי! הסוכנות לא רק מוכרת ומטפלת בכלי הרכב של לקוחותיה אלא גם דואגת להם לזמן איכותי בשטח, שתמיד מלווה בארוחה מפנקת לסיכום היום ההרפתקני.

קישור לכל יומני המסעות הקודמים של זום טרקטורונים

והפעם יצאנו ביום שישי של סוף פברואר לטיול בשבילים המהירים ובדיונות של "ים החולות" של הנגב הישראלי - חולות עגור, צאלים, חולות שונרה, חולות חלוצה עד הדיונה הגדולה של דקל וחזרה דרומה, תוך הקפדה על שמירת הטבע ונסיעה רק על שבילים מסומנים בתחום השמורות.

1647408138546

רותם - עיר של אימונים

בקצה של חולות חלוצה בנויה עיר, הנראית מרחוק אמיתית, אך ככל שמתקרבים מבינים שאנשים לא גרים כאן. עיר האימונים "רותם" משמשת לכוחות צה"ל ולכוחות ביטחון נוספים מהארץ ומהעולם כמתקן אימונים ייחודי המכנס לתוכו טכניקות לחימה ייחודיות ללחימה בשטח בנוי, מאוכלס באוכלוסיה "בלתי מעורבת". טכניקות שפותחו בצה"ל מימי מבצע חומת מגן ובכלל.
חשוב לכתוב כי רוב השטח החולי הינו שטח אש פעיל באמצע השבוע והוא החלק הארי של שטחי צאלים (מל"י) - מרכז האימונים הגדול של צה"ל. ובשפה אחרת - אסור ומסוכן לנסוע בשטחים אלו שלא בסופי שבוע.

1647408127993

מעיר (אימונים) של ימינו לעיר בת אלפיים שנים

יצאנו מעיר האימונים רותם ודרך השבילים החוליים נכנסנו לשמורת הטבע שמקיפה את העיר הנבטית העתיקה - רחובות בנגב, השוכנת לצידה של דרך הצליינים העתיקה.
העיר הנבטית הענקית, הייתה בירת המחוז של הנבטים בארץ ישראל (פטרה שבירדן היא בירת הנבטים בכלל). כיום רוב העיר העתיקה ממוטטת, קבורה תחת גלי האבנים וחולות שמורת עגור. רק מעט משרידי העיר נשתמרו: הכנסייה הגדולה, באר המים העמוקה, התיאטרון ועוד מספר מבני מגורים ומחסנים גדולים.
רחובות בנגב ממוקמת על דרך הבשמים הנבטית המחברת את החיג'אז (חצי האי ערב) לנמל עזה. הדרך גם זכתה לכינוי ''דרך הצליינים'' שכן על דרך זו, בכיוון ההפוך, הלכו הצליינים שהגיעו מנמלי הים של אירופה בדרך להר משה (ג'בל מוסה / סנטה קטרינה) שבסיני ובדרך לירושלים (שם נצלב יהושע / ג'יזס) וכיום הינה שביל מסומן במפות הטיולים וגם ציר תנועה צבאי בלב שטחי האש.

קישור לכתבה המרחיבה על הנבטים ודרך הבשמים בארץ ובירדן

1647408141944

חולות! רבותי חולות!!

הרייזרים של פולאריס מגהצים את השטח בצורה מעוררת התפעלות ובנוחות מדהימה. אנחנו נוסעים על הדיונות בשטחי האש הצמודים לצאלים ועל השבילים המסומנים בתוך שמורות הטבע הייחודיות שבנגב.
כל מה שנדרש מהנהג זה "לתת גז", להיות מרוכז ולהקפיד על כלי הנהיגה הנכונים בשטח החולי - חוויה מדהימה של אדם ומכונה. ועוד איזו מכונה!

1647408171145

130 ק"מ ב-4 שעות

110 ק"מ בשטח בשבילים החוליים, חלק במהירות גבוהה, חלק במעברי דיונות ורצועות חול רך ועמוק עד הדיונה הגדולה של דקל, הנמצאת מדרום לרצועת היישובים הותיקים והחדשים של פתחת סיני. חזרה דרומה דרך שבילים מסומנים בשמורות טבע ולסיום שבילים טרשיים וקצת כביש עד פארק גולדה. כשאת את כל הדרך מגהצים הרייזרים של פולאריס בנוחות, בביטחון רב ועם אפס תקלות או עצירות שמעכבות - כבוד!
לסיום חזרנו לפארק גולדה, העמסנו את הרייזרים על הנגררים והתכבדנו בארוחת צהרים "על האש" מעשה ידי זום טרקטורונים - הכי משובח שיש!

למסלול טיול מפורט מאשלים עד הדיונה הגדולה של דקל


1647408169141

תודה לכל המטיילים הנהדרים וההרפתקניים ולזום טרקטורונים שדואגת ללקוחותיה, יזמה את המסע, דאגה לנו לפינוקים לאורך כל הדרך ובסיום. כן יירבו!



תגובות

6 תגובות

1

אורח/ת - רועי סער

18 במרץ 2022 ב 22:31

לאוגש, איתי, דוד, משה וכל הצוות.
הפקה נהדרת, הכוללת מז"א בהזמנה, כלים מדהימים שלא נתקעים, נהגים טובים לא פחות שלא מתנגשים (למעט אלו שנהגו כמה ק"מ נוספים), מדריך עם רגל ימין מברזל ועדשת מצלמה המחוברת לעינו וארוחה שלא מביישת חתונה....

אז היו לנו 13 כלים, 28 משתתפים, כ 300 ליטר דלק ועוד כ 200 ליטר סולר, 30 ליטר שתייה קלה וכמות דומה של אלכוהול...
10 ק"ג של בשר וכמות דומה של סלטים, כ 15 ק"ג חול בשיער ובבגדים, עשרים פליקרים שכמעט הנחיתו מטוס תועה, דיונה אחת ענקית ועוד עשרות קטנות יותר, חריצים ובורות שאיתגרו את מחלקת ההרכבות של פולריס, עשרות ק"מ שחלפו תחת גלגלינו והכי חשוב כ- 3,000 תמונות מדהימות שאוגש צילם!

אז שוב תודה בשם כולנו וממתינים לטיול הבא

2

אורח/ת - שי פרי

18 במרץ 2022 ב 22:32

ושוב טיול מוצלח ומהנה של zoom...תודה רבה ומצפים לבא...שבת שלום

3

אורח/ת - דרור

18 במרץ 2022 ב 22:32

תודה רבה
פשוט מושלם.

4

אורח/ת - Adrian

18 במרץ 2022 ב 22:33

Thank you all... Was an amazing day!

5

אורח/ת - משה

18 במרץ 2022 ב 22:33

תודה רבה למשפחת זום
היה פשוט מעולה
נהנינו מאוד ומחכים כבר לפעם הבאה

6

אורח/ת - אייל

18 במרץ 2022 ב 22:33

היה טיול כיפי ומהנה תודה עופר ומשפחת זום היקרה אין עליכם