מסע ג'יפים מונטנגרו - 8 ימים

מסע ג'יפים מונטנגרו - 8 ימים

פרטים

יעד חדש! אתר השטח מטייל במונטנגרו

מסע 4X4 סובב מונטנגרו - מהים דרך פסגות ההרים וחזרה לים

מדינה קטנה ומטריפה בבלקן עם נהרות, רכסי הרים, אגמים, קניונים, מערות ועוד...

תאריכים: לקבוצות ובתיאום מראש


מפגש הכנה: בחנות אתר השטח 4X4, רח' הפטיש 9 פינת שוקן 30 תל אביב - בשעות הערב חניה חינם ובשפע.


מונטנגרו ("הר שחור" בתרגום חופשי) היא מדינה קטנה בחלק הדרומי של מה שהיה פעם יוגוסלביה. כ-650 אלף איש החיים בעיקר בערים משאירים לנו, המטיילים, את רוב שטח המדינה, שגודלה כ- 2/3 משטח מדינת ישראל, למסע קסום.


לכתבת סיכום מתוך מסע ההכנה למונטנגרו הקליקו כאן

המסע למונטנגרו הוא חוויה מיוחדת, מדינה הררית המספקת נופים עוצרי נשימה וקטעי נהיגה מאתגרים (בכביש ובשטח). במסענו נטייל בשבילי ההרים היכן שכלי רכב לעיתים רחוקות נעים, נחצה נחלים ונהרות הזורמים אל אגמים נסתרים, נטפס לפסגות הרים מושלגים דרך יערות קסומים, נבקר בכפרים מבודדים והכל בשילוב הרפתקאות רבות.

ניסע, נאכל ונלון במגוון רחב של מקומות כדי להכיר ולחוות מקרוב את רבגוניותה של המדינה, נופיה ותושביה. והכל כמובן תוך הקפדה על מנות ראויות של נהיגת שטח לפעמים נעימה וזורמת ולעיתים קשה ואתגרית.

אסור לפספס!

תוכנית המסע

היום הראשון:

נצא בטיסת בוקר בת שעתיים לטיווט - TIVAT, נתארגן במהירות על הג'יפים, ונצא לכיוון עיר החוף קוטור - KOTOR (אתר מורשת עולמית של אונסקו) בדרך צרה ומקסימה לאורך מפרץ קוטור -Boka bay. נסייר רגלית בקוטור המיוחדת ועל חומותיה. נמשיך בדרכינו לעבר הרי לובצ'ן - Lovćen במעלה כביש מיוחד בעל 25 סרפנטינות ממוספרות ונגיע לכפר מקסים בו נראה איך המקומיים מכינים את המאכל המסורתי pršuta (הלא הוא ה"פרושוטו") שם גם נעצור לצהריים. נמשיך לצטיניה - Cetinje שהייתה בעבר עיר הבירה וגם פה נצא לסיור רגלי ונצפה בארכיטקטורה המיוחדת של המקום. נקנח בשייט פסטוראלי בנחל הכי יפה במונטנגרו ונסיים את היום בעיר הבירה הנוכחית פודגוריצה - Podgorica שם נאכל ארוחת ערב ונלון במלון בדרגת תיירות טובה.

היום השני:

נצא צפונה מפודגוריצה - Podgorica ומהר מאוד נרד לשטח ונתחיל את טיפוסנו לכיוון ההרים של אזור KucKa Krajina המתהדרים ביותר מ-15 פסגות המתנשאות ליותר מ- 2000 מטר. כ- 50 קילומטר של שטח בין הרים ובין אגמים. בצהריים נחנה ליד אגם Bukumir שם נטעם מגוון של מנות מקומיות שירכיבו את ארוחת הצהריים שלנו. נמשיך בשטח בדרכים החולפת בכפרים מבודדים יערות עבותים ונגיע אל מקומות מבודדים. ללילה נחנה בכפר אקולוגי הררי ונלון בבקתות עץ מיוחדות ונהנה מהאוכל המוגש על ידי בעלי המקום.

היום השלישי:

אחרי ארוחת הבוקר נמשיך במסעינו אל ובין פסגות ההרים של חבל ליסה. ניסע בנופים מדהימים של יערות אגמים וטבע מושלם, נבקר בבתים של מקומיים בהרים, נתכבד במשקה המקומי (לא לבעלי לב חלש) וגבינה ביצור ביתי. את ארוחת הצהריים נאכל בכפר הממוקם בגובה של יותר מ- 1700 מטר ובחצי השני של היום, המשך נסיעה בשטח שבמהלכה נבקר במנזר Ćirilovac, אגם Pešića, אתר סקי ועוד. בסיום יום ארוך שכולו off-road נגיע לעיר קולשין - Kolasin, נתמקם במלון 4 כוכבים מפנק למנוחה איכותית.

היום הרביעי:

נצא ליום שטח ארוך נוסף (כ- 70 ק"מ לפחות) שבו נחצה את רכס הרי Bjelasica נעבור בין ועל פסגות בגובה 2100 מטר והנוף עוצר נשימה. נבקר בשני אגמים יפיפיים (Ursuluvačko ,Šiško) ונגיע לשמורת הטבע Biogradska gora בה נעלה לתצפית מהיפות שבמדינה מגובה 1800 מטר. את ארוחת הצהריים נעשה שוב במקום פסטוראלי בגובה רב (1724 מטר אם לדייק). כשבטננו מלאה נמשיך לאגם המרכזי בשמורה Biogradsko lake שם נתרגע ונצא לשייט נינוח במימי האגם. ניסע מעט לאורך נהר הטארה (עוד ידובר בו) ואת הלילה נעשה לא רחוק, באתר נופש כפרי מרהיב ברמת 4 כוכבים – אבל ממש מרהיב.

היום החמישי:

אחרי ארוחת בריאות של בוקר נצא לשטח לכיוון רכס הרי Sinjajevina , חציו הראשון של היום יעבור בנסיעת שטח מאתגרת, תצפיות מרהיבות, אגמים ושמורות, נבקר בכפרים ובתים מקומיים ונחנה לארוחת צהריים בסמוך לגשר הענק שמעל נהר הטארה. אחרי ארוחת הצהריים ניכנס במהרה חזרה להרים ולשטח בדרכים מהממות שיובילו אותנו אל הכפר האתני Šljeme המפנק שם נתענג בארוחת ערב ונלון את הלילה בבקתות מיוחדות.

היום השישי:

אחרי ארוחת הבוקר ניסע לביקור באגם השחור שבלב שמורת דורמיטור- מראה עוצר נשימה ובלתי נשכח. אחרי אתנחתא קלה באגם נצא לכ- 90 קילומטר של שטח וליום מלא נופים ואתרים מבודדים בחלקו האחר של רכס Sinjajevina. את ארוחת הצהריים נכין לעצמינו בשטח (מישהו אמר שקשוקה?), נבקר בהמשך היום בחוות ובכפרים אותנתיים ואת מנוחת הלילה נעשה בכפר תיירותי בקניון Nevidio.

היום השביעי:

בבוקר נבקר בעיירה הציורית Savnik ומשם לשטח ולפסגות הרי Lukavica , לאגם הקרחוני Kapetanovo ולעוד מנופיהם המרהיבים של מונטנגרו. בדרכינו נבקר בבתים של כפריים ובחוות שלהם ובעוד מקומות מדהימים. את הלילה נעשה בVučje המשמש בחורף כמרכזו של אתר סקי פופולארי.

היום השמיני:

אחרי ארוחת בוקר קטנה ומוקדמת ניסע לטיווט - TIVAT כדי להחזיר את הג'יפים ולתפוס את הטיסה הביתה.

מחיר והרשמה

מחיר: 1,800 €

המחיר כולל

המחיר כולל
טיסה הלוך-חזור מתל אביב לTIVAT או יעד אחר במונטנגרו
רכב 4X4 מסוג ניסן פטרול / טראנו או דומה (לפי 4 נוסעים ברכב)
דלק לאורך המסע
אירוח על בסיס פנסיון מלא ארוחות בוקר וערב בבתי המלון
לינה במלונות או בתי הארחה בדרגת תיירות טובה (3/4 כוכבים)
ארוחות צהריים במסעדות, בתי כפריים או פריסה מסודרת בשטח
מכשיר קשר ומים מינרליים לכל רכב
מדריך מקומי דובר אנגלית טובה
מדריך ישראלי מנוסה בהדרכת נהיגת שטח ולאחר סקירת מסלול
ג'יפ ליווי מצוייד בערכת חילוץ, פיקניק ועזרה ראשונה
כניסה לפארקים הלאומיים
כל פעילות מאורגת המצויינת בתוכנית הטיול
העברות אל ומאת שדה התעופה
פגישת הכנה במשרדי אתר השטח בת"א לפני היציאה

המחיר לא כולל

משקאות מעבר למה שמוגש בארוחות
השתתפות עצמית במקרה תאונה/נזק
תוספת עובר 2 או 3 ברכב
תוספת עבור הזמנת חדר ליחיד
ביטוח בריאות / נסיעות

תוספת לשניים ברכב 255 אירו לאדם ול-3 ברכב 85 אירו לאדם.

ציוד נדרש

דרכון (חשוב לוודא כי הוא שלכם ובתוקף לחצי שנה מיום הנסיעה)
רישיון נהיגה
למסעות נהיגה עצמית ביטוח נסיעות לחו"ל (כולל ביטוח ביטול נסיעה)
עותק של כרטיסי הטיסה
פינקס חיסונים (למדינות ספציפיות)

אין להביא: סמים ואף לא קלים (ראש טוב על סכיני הדיונות ובפסגות ההרים בלבד) כלי עבודה - לדרמן ודומיו, מספרים לציפורניים, פצירות ושאר דברים שנראים מסוכנים יש לשלוח בתיק הנשלח לתא המטען של המטוס.
שתייה חריפה – מותר בקבוק אחד לאדם.
שרידי תחמושת מהמילואים, חזיזים, פצצות תאורה וכו' (יש לנער טוב את התיקים בטרם האריזה).
נשק חם או קר מכל סוג שהוא (או משהו שאף מזכיר נשק).
מקלטי GPS , מכשירי קשר ורחפנים (נכון לארצות ערב)
 

ציוד נוסף מומלץ

כלי רחצה + מגבת
בגדים חמים (נכון גם לקיץ למדבר ולמקומות גבוהים)
לימי החורף:
כובע חם
כפפות
גרביים חמות
מעיל רוח +בטנת פליז לשק השינה

בגד ים ונעליים להליכה במים
נעלים גבוהות / נעלי ספורט,
סנדלים
מזרון + אוהל (כשישנים בשטח)
פנס (וסוללות)
ערכת קפה/תה
מצלמה סטילס/וידאו (סוללות ומטענים)
קרם הגנה מהשמש ומשקפי שמש
כובע נגד שמש
שק שינה (כשישנים במאהל בדואי)

 

תנאי המסע

חשוב לדעת:

 • חובה לצאת למסע עם דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות!! (מיום היציאה).
 • יש להביא רשיון פלסטיק ישראלי + רשיון בינלאומי מתורגם.
  • חובה לרכוש ביטוח רפואי בעל כיסוי מורחב (הכולל פינוי וטיסה לישראל והמשך טיפול בארץ).
  • מומלץ להזמין את הביטוח, בהתאם לתאריכי המסע, כבר ביום ההזמנה על-מנת לבטח ביטול השתתפות מסיבות מוכרות בביטוח.
  • קיום המסעות מותנה במינימום 20 משתתפים מבוגרים. ההרשמה לטיול היא בשיטת 'כל הקודם זוכה', ומוגבלת ל-12 מכוניות / 20 אופנועים (למעט במסעות שרשום אחרת).
  • שימו לב כי יש להחזיר את מכשיר הקשר בסוף הטיול - אבדן מכשיר יחויב לפי מחיר המכשיר.

  • המחיר הוא מחיר לאדם לפי סוג המטבע הרשום. התשלום במזומן או בכרטיס אשראי בשקלים לפי שער המחאות גבוה ביום סגירת המסע.
  • בטיולים בהם הרכבים הנם מחברת השכרה על השוכר להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי בתוקף על שמו ורשיון רכב ישראלי מפלסטיק לשם קבלת הרכב, ביטוח ולכיסוי תוספות וחיובים אחרים.
  • באחריות המטיילים (החתומים על הרכב) לשמור על הרכב השכור (כאילו היה רכבם הפרטי) וכל הנזקים שיגרמו לרכב השכור הינם באחריות המטיילים. לרכב השכור ביטוח, כמקובל בארץ היעד (לרוב: השתתפות עצמית עד 1000 € לרכב). בכל מקרה הביטוח אינו כולל נזקים לצמיגים, שמשות ומרכב תחתון.
  • גיל מינימאלי לנהיגה ברכב שכור - 24

מסלול הטיול ביום הראשון והאחרון תלויים בשעות הטיסה, ההגעה לארץ היעד ושעת העזיבה בהתאם.

אתר השטח הישראלי שומר את הזכות לשנות את מסלולי הטיול בהתאם להחלטת המדריך ו/או בשל אילוצים והנחיות: שעות אור, מזג אויר, תקלות ברכבים, דרכים חסומות/מסוכנות/לא עבירות, הנחיות של המקומיים וכו'.

במקרה ויהיו שינויים במחירי הטיסות, שינויים במדיניות חברות התעופה ו/או הנמלים או שינויים במחירי הויזות והאישורים יעודכנו מחירי הטיולים והטיסות בהתאם.
שינוי מועד הטיסה ( Divide ) מוגבל ואפשרי בהתאם לחוקי חברות התעופה והנוסעים.
נוסעים החורגים ממסגרת הטיסה הקבוצתית בתאריך או ביעד החזרה באותה חברת תעופה, חייבים בתוספת מחיר בהתאם למקובל בחברת התעופה.

אין אתר השטח אחראי על טיסות, בתי מלון והזמנות אחרות שהתבצעו באופן פרטי וללא אישור בכתב של אתר השטח.

הושבה בטיסות - הושבה וצ'ק אין מקדים אינם במסגרת האחריות או הטיפול של אתר השטח. בקשות מיוחדות למושבים וצ'ק אין מקדים לטיסה תהיינה באחריות הנוסעים. בטיסות בהן אפשר להזמין מושבים בתשלום - נשמח לעזור.

ארוחות בטיסות – בעת הזמנת הטיסות יש לעדכן את אתר השטח בנוגע לקבלת ארוחה צמחונית/טבעונית/כשרה. אנו נעביר את בקשתכם לסוכנות הנסיעות ולחברת התעופה, אך אין אנו אחראיים לסוג המזון שיתקבל בטיסות.

ארוחות במהלך הטיול עצמו – המסעות של אתר השטח הינם מסעות אתגריים ולפעמים ארוחות הצהריים וארוחות הערב מתקיימות/מוגשות בשעות לא רגילות.

תנאי לינה ומים חמים במקלחות - במאהלים ובמקומות השינה המיוחדים לא ניתן להבטיח אחידות בתנאי השינה ואף לא תמיד מים חמים במקלחות.

דמי ביטול:

חשוב לוודא כי הביטוח הרפואי כולל ביטוח ביטול השתתפות - לכל מקרה רע, שלא יקרה!


פרק הזמן לביטול טיול הינו בתוך 14 יום מיום הזמנת הטיול, ובלבד שהביטול ייעשה לפחות 7 ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
היה ושולמו תשלומים בפרק זמן זה (תשלום ויזה, מקדמה לכרטיסי טיסה, מקדמה לרכבים שכורים, אגרות מעבר וכו') ינוכה סכום זה מההחזר.

תנאי חיוב בתשלומים:
עד 3 תשלומים - ללא ריבית
4 תשלומים - תוספת ריבית של 2%
5 תשלומים - תוספת ריבית של 2.5%
6 תשלומים - תוספת ריבית של 3%
8 תשלומים - תוספת ריבית של 3.5%
10 תשלומים - תוספת ריבית של 4%
12 תשלומים - תוספת ריבית של 4.5%

בכול בעיה או שאלה אל תהססו לפנות אלינו ואנו ניתן לכם את השירות והתמיכה הראויים.
התקשרו: 1-700-700-494 שלחו פקס: 077-7171494
כתבו לנו: אתר השטח הישראלי, שוקן 30 תל אביב שלחו הודעה דואר אלקטרוני: info@4X4.co.il
אנא אל תשכח/י, בכל פניה אלינו, לציין את מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני כדי שנוכל לשוב ולשוחח איתך.