שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

כשמועדון סוזוקי פגש את מצפה רמון

ביום שבת חורפית שלבשה תלבושת אביבית, ניקתה את השמים לכחול עמוק למרחקים, נפגש מועדון סוזוקי הותיק, לטיול במכתש רמון שמביא נופים, שאריות זרימה ואתגרי עבירות.
החבורה ברובה כבר מגובשת, נפגשנו לקפה/תה של בוקר בחורשת מצפה רמון בכניסה לגן הפסלים טרם נצא למסלול סובב מכתש רמון. הפגישה נקבעה לשעה מוקדמת הודות לימי דצמבר הקצרים.

אבני דרך עיקריות אותן צלחנו במהלך היום: גן הפסלים, נסיעה לאורך המצוק עם תצפיות מרתקות למכתש, מעלה נח, נחל ארדון, נחל נקרות עם פרסת נקרות , מעלה דקלים, עין סהרונים וגב ילק לקינוח.


מועדון מגובש ואיכותי - השיירה לאורך המצוק

אבני דרך עיקריות אותן צלחנו במהלך היום: גן הפסלים , נסיעה לאורך המצוק עם תצפיות מרתקות למכתש, מעלה נח, נחל ארדון, נחל נקרות עם פרסת נקרות , מעלה דקלים , עין סהרונים וגב ילק לקינוח.

לאחר תדריך קצר וסבב הכרות נקבע סדר השיירה - טלי בראש ובריאן מאסף, חולקו מכשירי קשר והנה התחלנו.
עצירה קצרה בגן הפסלים ליד אחד הפסלים להסבר קצר על סיפור גן הפסלים, מהיווסד הרעיון ועד מימושו בשנות ה-60 המוקדמות.

עצירה קצרה בגן הפסלים ליד אחד הפסלים להסבר קצר על סיפור גן הפסלים, מהיווסד הרעיון ועד מימושו בשנות ה-60 המוקדמות.

מנצלים את העצירה להסבר , לתצפית על הנוף ולתמונות וגם לחכות לג'יפ האחרון שהיה בכמה דקות עיכוב.
עכשיו החבורה שלמה ומלאה ואנחנו בתנועה לאורך מצוק המכתש עם מזג אויר מושלם ונופי המכתש שביום זה נראים יפים במיוחד.

מרום המצוק זוחלים לתוך המכתש, משלבים ל LOW ומתחילים את הדרך למעלה נוח אותו תעשה השיירה עוד מעט בירידה לתוך המכתש. מנצלים את אחת הנקודות בדרך לארוחת בוקר קלילה, אין ספק שכולם מאורגנים להפליא - יש צל, יש שולחנות, אוכל טעים וקפה טוב.בחבורה יש גם כלב שהגיע זה עתה מחו"ל ישר למדבר ומתרגל אט אט להוויה המקומית.

טרם נצא למעלה נח, עוד כמה דקות של הסברים על המסלול של היום על המפה, קיפול וכולם בנסיעה.

הגענו לראש מעלה נח, שוב משלבים ל LOW, כמה טיפים על ירידה והנה מתחילים במורד. כולם צולחים את המעלה יפה בצורה רגועה, בשליטה מלאה, קצת כיוונים במקומות שצריך והנה כולם למטה מלאי אנדרנלין וחוויות הירידה.

ממשיכים בנסיעה בתוך המכתש לנקודת ארוחת הצהריים אותה עשינו מתחת לעץ שבנחל ארדון. תיק תק נשלפות גזיות, מפיות שולחן והארוחה מתחילה.

לקראת תום הפסקת הצהריים הסברנו קצת על סוגי המכתשים ועל מקומו המכובד של מכתש רמון אשר מבין הסוגים השונים הוא להיות מכתש הסחיפה הגדול מכולם ולמעשה הגדול ביותר בעולם מסוג זה. סיפרנו על היווצרותו של מכתש מסוג זה, על ארץ המכתשים ועל רשמיו של שמעון פרס שהיה אחד מבין 14 חברי קבוצה שתרו את המכתשים לראשונה.
מכאן המשכנו לנחל נקרות מנצלים את תקופת השיטפונות והגשם לראות מים בפרסת נקרות, אמנם קר מכדי לטבול אבל תמיד כיף לראות מים במדבר ואין שום כוונה לפספס חוויה שכזו.לאחר שהבנו שאיש לא ייכנס למים (איזה מזל...... כי הבטחנו ש "אם אתה נכנס אני נכנס") חזרנו לרכבים לעבר מעלה דקלים.

ואכן תוך מספר דקות החבורה כבר למול מדרגת מעלה דקלים, קצת עבודות מע"צ, קצת הכוונה והג'ימינים והוויטרות צולחים את המעלה מהראשון ועד האחרון שבחבורה.

מעלה דקלים

לאחר המעלה התאספנו ליד חאן סהרונים מעל עין סהרונים להסבר קצר על המקום. מהנביעה עצמה מקור השם - מצמח הסהרון, ועד החאן הקדום ששימש כתחנת רענון של שיירות הנבטים בדרכם ממזרח למערב.

חוזרים לרכבים וכמו שאמרנו אין מצב שהחבורה הזו מפספסת מים במדבר ואת הסיום ציינו בגב ילק שהיה מלא עד הקצה.

סיום המסלול בגב ילק - סיכום ופרידהסיכום קצר על מה שהיה לנו היום, איסוף מכשירי הקשר, הסבר על כיווני הנסיעה וכולם יצאו לדרכם חזרה איש איש לבייתו.

לחברות וחברים מהמועדון – הרבה תודה, נהנו המון, היה כיף גדול לטייל אתכם, אתם חבורה איכותית ומגובשת מקווים שנהנתם.
לעוד הרבה טיולים – שלום.

לעוד מסעות בארץ ובעולם

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

1 תגובות

1

אורח/ת - יניב

18 בדצמבר 2018 ב 22:03

היה טיול נהדר עם מזג אויר מדהים. תודה רבה לרמון ועודד על ההדרכה, הצילום וההסברים המושקעים. נתראה בטיולים הבאים...