שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול מועדון רקסטון לשמורת מצלעות המכתש הגדול ומצוק הצינים 9/5/20

הסגרים והאיסורים מאחורינו – אז חזרנו לטייל! מועדון רקסטון יצא לחגוג את סיום הבידוד, כמובן עם שמירה על המגבלות שעדיין קיימות, בדרום הלוהט ובגבי המים המלאים – היה טוב ורטוב

1589365108314

מגיפת הקורונה שבאה עלינו פתאום השביתה את כל העולם, איימה על שפיותנו וסגרה לנו את שיאה של עונת הטיולים – חול המועד פסח, שעבר עלינו סגורים ומסוגרים מול מסך הזום, עם ג'יפים שהולכים ונרקבים בחנייה... אבל עם "התשטחות העקומה" ודעיכת המגיפה (לתמיד, בתקווה), היה ברור שמוכרחים כבר לנשום קצת אוויר צח במקום הכי בטוח – השטח הפתוח. ואין, אין כמו המדבר כדי לחזור לשפיות!

1589365206027

נפגשנו בתחנת הדלק בדימונה, טיול בהרכב מלא - 12 רקסטונים. את רוב הנפשות הפועלות אני מכיר מהטיולים הקודמים של מועדון רקסטון ומהדרכות הנהיגה – קבוצה מצויינת ואחראית של נהגים מצויינים שאני סומך עליה ומאפשרת לי להוביל ללא דאגות ולהעביר אותה בזריזות גם במקומות שקצת קשה לעבור. הפעם טיול רגוע למדי עם ביקורים בגבים ובמעיינות שמתאימים ליום החם שהחזאים הבטיחו לנו – החורף ברוך הגשמים לא פסח גם על המדבר וכל הגבים אמורים להיות מלאים, מה שמבטיח לנו חגיגה רטובה.

1589365272202

דווקא הבוקר היה מעט מעונן וסחוף רוחות. בדרך מהצפון עברנו גם קצת גשם פה ושם, וכשהגענו לעין ירקעם עדיין היה מעט קריר – עין ירקעם מלא במים קרים וטובים וכל הגבים בין חגווי הסלע העצומים מלאים והמחזה פשוט מרהיב. אבל העננים וטיפות הגשם פה ושם מנעו מהחבר'ה לקפוץ לתוך המים. כסוג של פיצוי, פרסנו ארוחת בוקר עשירה במטעמים ואחרי שכולם מילאו את הבטן, אפשר להיכנס לשטח.

1589365507452

ירדנו מהכביש לפני מפעלי אורון, לציר האדום שלאורך מסילת הברזל המובילה למפעלים. זו דרך כבושה היטב שמתאימה גם לג'יפונים כפולי הנעה והקצב שלנו מהיר. בינתים העננים נמוגו, השמש החלה להרביץ בעוז וחיש קל הגענו לגשר הרכבת מעל לנחל צין ופנינו שמאלה לכיוון עין אום-תינה ונחל זרחן. בחוץ כבר ממש חם ואין כמו עצירת התרעננות ראשונה בעין אום תינה, כדי להשתכשך במים הקרירים. מעין אום תינה המשכנו בשביל הכחול, דרך כמה מעברים קצת יותר טכניים, אותם צלחו הרקסטונים ללא קושי, עד לסוף השביל בגב זרחן המתחבא בין מצוקי הסלעים ומצריך טיפוס רגלי – גם גב זרחן מלא במים קרירים וגם כאן עשינו הפסקה ארוכה כדי שכל מי שזקוק לטבילה, יעשה זאת.

1589365546293

הרחבה שמתחת לגב זרחן מתאימה מאין כמותה לארוחת צהריים, אבל היתה תפוסה על ידי קבוצה אחרת, לכן יצאנו בחזרה לנחל צין והתמקמנו בצל שמתחת לגשר הרכבת. לפינאלה של יום רטוב וכייפי, הגענו לעין עקב שכמו תמיד מרהיב עין ומזמין טבילה, חבל רק שנשארה לנו כרבע שעה לפני שהפקח יסגור את המקום, אבל עדיין יופיו של המקום שווה את ההגעה אליו – יציאה החוצה מהשטח דרך יובל של נחל צין וחניון הסרפנטינות, ועוד טיול נהדר של מועדון רקסטון הגיע לסיומו המוצלח – ללא תקרים, ללא נזקים ועם הרבה טעם טוב של עוד.
תודה מיוחדת לכל הקבוצה המצויינת שאני כל כך אוהב, נתראה בטיולים הבאים!

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן