שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ג'יפים - מועדון JEEP ללב הכרמל 1/4/21

יצאנו לטיול מועדון ג'יפ - המועדון הרשמי מטעם היבואן, בסביבת ההר הירוק-תמיד, עם שילוב ייחודי ומשובב נפש של שבילי יער, תצפיות נוף מהממות להר ולים, אינספור נקודות מוצלות למנוחות ולקפה וגם קטעי נהיגת שטח טכניים.
צילומים: קארין בסט, נדב שטיינברג

חברת "סמלת" - יבואנית ג'יפ לישראל, ממשיכה לצקת תוכן ללקוחות ג'יפ – ובכך מעודדת אותם לנצל את כישורי השטח היחודיים של הג'יפים שלהם. והפעם – טיול לכרמל בתקופה הכי יפה שלו, למסלול יפהייפה, ירוק ונעים, עם כמה תופינים אתגריים.

image

בבוקר יום חמישי ה-1/4/2021, באחד מימי חול-המועד פסח, נפגשנו קבוצה של 15 כלי רכב בתחנת הדלק במחלף אליקים. קבוצה של 15 דגמים קשוחים – רנגלר, גרנד צ'ירוקי – המשוועים לשאוף אבק דרכים, בדרך לאוויר הפסגות. היכרות, הצגת תוכניות הטיול, חלוקת מכשירי קשר – ויצאנו לדרך.

רוב הנסיעה במסלול הפעם הייתה רגועה ונינוחה – האזור הזה מטויל מאוד, והנוף והאוויר הנהדרים משרים שלווה על המטיילים. במהלך השעה הראשונה לטיול עצרנו לארוחת בוקר בחורבת סומקה – בזכות ה"מרפסת" הגדולה המשקיפה על הר הכרמל, והשטח רחב-הידיים שאפשר חנייה של כל כלי הרכב בחלק אחד, בעוד שבחלק השני היה מקום בשביל לפתוח שולחנות וכיסאות, לאכול וליהנות מהנוף. במקום הזה גם עשינו תדרוך לקראת המעבר הטכני הראשון להיום – מעבר בחריץ, בירידה מחרבת סומק, עם שיפוע צד חריף וצורך בתמרונים והצלבות סרנים. בהחלט אפשרי עבור הכלים, אבל לא תמיד קל עבור מי שאינו מנוסה דיו.

image

משם המשכנו בצורה נינוחה דרך שבילי שמורת הר הכרמל, ועברנו בדרך גם בחרבת דרג', נחל חרובים, גבעת שנה ובשמורת טוף כרם מהר"ל, עד שעצרנו לארוחת צהריים בחניון שבילי רון – חניון שהוקם לזכר אל"מ (מיל') אביאל רון ושני ילדיו, עופר וענת, שנהרגו בשנת 2002 בפיגוע של מחבל מתאבד במסעדת מצה בחיפה.

image

משם המשכנו בשבילים נינוחים ויפים העוברים לאורך נחל מערות ועמק מהר"ל, עד להר שוקף, בו נדרשנו להתמודד עם המעלה הטכני ששם – מעלה לא קל, אבל נינוח לבעלי רנגלר וגרנד צ'ירוקי. לבסוף עברנו בשמורת הר ערקן, ועצרנו באחת משלוחותיו בשביל לסכם ולהיפרד, על רקע הר הכרמל המוריק.

תודה לכל המשתתפים, ותודה לסמלת על הטיול הנהדר.

הרשם לדיוור מועדון

image



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

4 תגובות

1

אורח/ת - אייל

02 במאי 2021 ב 12:52

תודה רבה
ניפגש בטיול הבא

2

אורח/ת - מאיר ב.

02 במאי 2021 ב 12:52

תודה רבה על טיול בנופים צבעוניים בהובלה רגועה ונעימה !

3

אורח/ת - מיכל

02 במאי 2021 ב 12:52

איתי, תודה רבה על החוויה המאתגרת והמהנה❤️

4

אורח/ת - יבגני ל.

02 במאי 2021 ב 12:52

תודה על הטיול והתמונות !