שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול סובארו דרייב מעין יזרעאל למפלים הלבנים 17/4/21

מועדון סובארו דרייב - הרשמי מטעם היבואן, יצא לטיול בסביבת שמורת הגלבוע וכמו תמיד השיירה שלי ארוכה וצבעונית, עמוסה בזוגות ומשפחות עם ילדים שבאו לטייל קצת מעבר לאספלט ועל הדרך נהנו ממזג אוויר נהדר

image

קבענו את נקודת המפגש בעין יזרעאל למרגלות הר הגלבוע בשעה 09:00 והחבר'ה מגיעים בזמן. לאחר רישום קצר הפניתי את כולם לשולחנות הפיקניק שלצד הבריכות ובצל העצים לארוחת בוקר שבסופה, ולאחר תדריך בטיחות, יצאנו לדרך.

image

מהשביל המחבר בין עין יזרעאל לכביש, פנינו ימינה ולקראת סוף העליה פנינו שמאלה לדרך נוף הגלבוע המקסימה וזו המטפסת וחוצה את שמורת הגלבוע כולה. הכביש מקסים ומפותל ומטפס לאיטו בגובה, מצד שמאל הנוף הולך ונפתח וכמו במקרים רבים שכאלה, תחושת הטיסה אופפת אותנו למראה עמק המעיינות היפהפה הפרוס תחתינו.

image

אנחנו חולפים על פני הר גיבורים ומעט אחרי הר לפידים יורדים מהכביש ימינה לשביל ירוק שיורד דרומה ומלווה את השלוחות של הר ברקן, הר אחינועם והר יצפור בדרך מקסימה ופורחת. השביל הירוק שלנו פוגש ומתאחד מידי פעם עם דרך הביטחון שמעברו השני הישובים פקועה וג'ילבון שבשטח B. אנחנו מתקדמים עוד קצת דרומה ובין הישוב מעלה הגלבוע וקיבוץ מירב, כשטורבינות הרוח מתחילות להיחשף מולנו במלוא גובהן ועוצמתן, אנחנו מטפסים למצפה דובי וערן שמיר הצמוד לקו הטורבינות וממנו תצפית מרהיבה על עמק המעיינות.

image

מצפה דובי וערן שמיר

דובי וערן שמיר, אב ובנו שנפלו בשירותם הצבאי כמפקדי צנחנים. דובי בתאונת אימונים של חטיבה 551 בניצנה, ובנו ערן, סגן מפקד סיירת צנחנים, נפל בקרב בלבנון במבצע מרכבות האלים. המצפה צופה לכיוון עמק בית שאן ונשקף ממנו נוף מדהים בכל ימות השנה. פרט לכך, המצפה משמש כנקודת ההתחלה של שביל עמק המעיינות, שביל מעגלי המקיף את העמק שהמצפה משקיף עליו, ממנחמיה עד טירת צבי.

image

מאחר ויצאנו הבוקר בשתי קבוצות די ארוכות וכדי שלא ניסע בשיירה ארוכה אחת או שנבוא אחת מול האחרת, ירדנו חזרה על דרך נוף הגלבוע ונכנסנו שוב לשביל המלווה את רכס הגלבוע מצידו הצפוני. עברנו בין הישובים גדעונה ונורית ועצרנו בהר שאול ממנו תצפית נפלאה מזרחה אל מורדות הר ברקן ומערב עמק בית שאן, איזור עמק חרוד. המקום הוא אתר קפיצה ידוע למצנחי רחיפה ובהתאם לכך היה עמוס בגולשים נלהבים. אנחנו מצידנו עצרנו לארוחת צהריים נינוחה בצל העצים ובמזג אוויר נהדר.

image

המשכנו על השביל שנמתח על השלוחות הצפוניות של השמורה, הנוף מקסים ונראה למרחוק, הצימחייה סביבנו עמוסה ומגוונת ואם רוצים, אפשר לשמוע ברקע את יהודית רביץ שרה "הירוק היום ירוק מאד..".

image

כשהישוב חפציבה מולנו אנחנו פונים ימינה אבל בעיקר למעלה ומטפסים על ציר נחש מפותל ועמוס סרפנטינות שמביא אותנו חזרה לכביש ולכניסה לתצפית מהר ברקן.

image

מאחר והדרך כולה היא תצפית אחת ארוכה ומתמשכת אנחנו מוותרים על עצירה נוספת ועולים על דרך נוף הגלבוע שלוקחת אותנו בכיוון כללי לדרום מזרח. אנחנו חולפים שוב על טורבינות הרוח וממשיכים לכיוון נחל והר מלכישוע שבדרך מהירה ומפותלת מובילה אותנו למפגש עם כביש 90. פנינו שמאלה וצפונה וכעבור קילומטרים ספורים פנינו שוב ימינה בצומת עין הנצי"ב ונכנסנו למפלים הלבנים הזורמים בחוזקה ומהווים אחלה בריכת שיכשוך, נקודת סיום נהדרת ליום טיול מקסים ורגוע.

image

תודה לכל המשתתפים, הייתם נהדרים...!
נפגש בשטח,
קובי.

הרשם לדיוור מועדון



עוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

6 תגובות

1

uri nuriel

13 ביוני ב 12:36

היי נשמח מאוד לקובץ ניווט
תודה

2

אורח/ת - עידית נ.

30 ביוני ב 12:12

קובי, תודה רבה 🙏🏻 היה טיול מהנה (כמו תמיד איתך)

3

אורח/ת - מור ג.

30 ביוני ב 12:13

קובי, תודה רבה 🙏🏽 היה קליל נחמד וכייפי. נתראה בטיול הבא 😌

4

אורח/ת - קרינה ר.

30 ביוני ב 12:13

תודה קובי. נהננו מאוד

5

אורח/ת - אלכס נ.

30 ביוני ב 12:13

תודה על טיול כייף. היה מיוחד ומעניין. תודה מיוחדת לקובי שפעם נוספת הוכיח, לנו באופן אישי, עד כמה מדריך מקצועי מאפשר טיול מהנה ובטוח! להתראות בטיול הבא..

6

kobi Betsalel

05 ביולי ב 14:32

תודה רבה חברים :)