שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול מועדון סוזוקי מבית השיטה לשדמות דבורה - 18/6/22

יצאנו עם מועדון סוזוקי לטיול מקסים מצפון לעמק חרוד, דרך שמורת נחל תבור ועד לשמורת יבנאל, המון ירוק ומים זורמים ובזכות המיקום הגבוה של תא השטח הזה, בכל רגע עולה מכל פינה, תמונת נוף יפהפיה אחרת

image

נפגשנו בשעה 9:00 בבוקר בתחנת הדלק שבכניסה לקיבוץ בית השיטה. כל חברי הקבוצה מגיעים בזמן ואנחנו בתדריך מהיר מול מפה פתוחה, עוברים על כמה עקרונות לנסיעה בטוחה בשטח, חלוקת מכשירי קשר, מספרי ברזל ואנחנו יוצאים לדרך.

image

תחילה עלינו על כביש 71 החוצה את עמק חרוד ופנינו שמאלה מיד אחרי קיבוץ שדה נחום על הכביש שעולה צפונה לפארק תעשיות צבאים. בסוף הכביש פנינו עם הסמ"ש הירוק שמאלה ומערבה ועלינו על דרך נוף יששכר, הצופה מצפון על שלוחת צבאים ועמק חרוד ומדרום על שמורת נחל יששכר. הסמ"ש מתחלף לשחור ואז לכחול ואחר כך לאדום ובמקביל לנחל זיקה אנחנו מטפסים בגובה עד למצפור דביר בגן הלאומי כוכב הירדן. במקום עץ ענק והמון צל, תצפית יפהפיה על העמק כולו ומקום נפלא לעצירה לארוחת בוקר.

image

אנחנו ממשיכים כמה מאות מטרים עם הכביש ומיד נכנסים לסמ"ש הירוק המוביל לסמ"ש האדום המלווה את נחל תבור. המסלול מקסים ובמהלכו אנחנו חוצים את הנחל אינספור פעמים. בחלק מהמעברים המים זורמים חזק ובחלק פחות, בכל מקרה זה מצטלם נהדר ומעלה המון חיוכים.

image

ליד קיבוץ גזית אנחנו יוצאים מהשמורה ופונים מיד ימינה וצפונה לכיוון עין רכש ועין אולם. הדרך די פשוטה ומידי פעם אנחנו פוגשים מעבר טכני כזה או אחר שאף אחד מהם לא באמת מטריד את הסוזוקים אצלי בשיירה. מזג האוויר חם ונקודות הטבילה במים עמוסות במבקרים אחרים. אני מחליט לוותר עליהן ולהמשיך הלאה במסלול ובינתיים מריץ בראש חלופות רטובות וצוננות המפוזרות כאן בסביבה.

image

אנחנו ממשיכים בטיפוס על הר יבנאל ועוצרים ליד מצפה אלות או "החללית" לתצפית על שמורת יבנאל (ההר והנחל). החללית היא מגדל ששימש בעבר להקרנת סרטים בקיבוץ אפיקים ועבר לכאן בשנת 1979 לאחר שהסתיימה בניית האמפיתיאטרון שבקיבוץ, המקום שופץ על ידי לוחמי יחידת רוכב שמיים וכעת ניתן למצוא במקום בור פוייקה וספסל אקולוגי המשקיף על הנוף סביב.

image

המסלול שלנו אמור היה להסתיים קרוב לנקודה זו אבל אני מרגיש שאני חייב לקבוצה שלי קצת מים זורמים וקרירים. הקבוצה מאוד אהבה את הרעיון ויצאנו כולנו לכיוון המפלים הלבנים הצמודים לעין הנצי"ב מדרום לנו. המקום היה פנוי, מוצל קריר עם מים זורמים בשצף.. אחלה נקודת סיום למסלול שלנו.

image

תודה לכל המשתתפים,
להתראות בטיול הבא,
קובי.

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

2 תגובות

1

אורח/ת - נחום ודפני

02 בספטמבר 2022 ב 14:51

תודה רבה לקובי ולקבוצה על טיול מהנה❤️ ג'ימני מספר 4 🥰

2

אורח/ת - מטייל

02 בספטמבר 2022 ב 14:52

קובי תודה רבה. היה כיף