שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ג'יפים מאלמוג, דרך מעבר אוגמנטין וסכיני ג'בל חרמון למרסבא - 28/1/23

יצאנו בשיירה לטיול בצפון מדבר יהודה, למסלול עמוס בתצפיות נוף מקסימות וכמה מעברים טכניים.
היה תענוג

image

נפגשנו בשעה 09:00 בצומת אלמוג ליד העץ שמאחורי תחנת הדלק. כל המשתתפים מגיעים בזמן, קפה, תה ועוגיות עוברים מיד ליד ואנחנו פותחים בתדריך. עוברים על המסלול עם מפה פתוחה, קצת דגשים לנסיעה בשיירה, מכשירי קשר ומספרי ברזל ויצאנו לדרך.

image

מהר מאוד אנחנו יורדים מהאספלט ועולים על סמ"ש שחור שלוקח אותנו במעלה נחל אוג, דרך כמה מעברים נחמדים שהשיטפונות האחרונים הפכו אותם למאתגרים משהו אבל לא לבלתי עבירים. קצת תשומת לב איפה שמים את הצמיגים, גז קבוע והכל עובר בקלות. בהמשך הדרך ומעט יותר גבוה הגענו למעבר אוגמנטין ועם הכוונה קרקעית השיירה חולפת על פניו.

image

אחרי עצירה לארוחת צהריים מעט מוקדמת, ירדנו דרך בסיס הצנחנים נבי מוסא לכביש של בקעת הורקניה והמשכנו מעט יותר דרומה ואח"כ מזרחה לכיוון הסכין הדרומית של ג'בל חרמון. עליתי ראשון ולאחר התלבטות קלה החלטתי לוותר עליו שכן, יש בו כמה הצלבות עמוקות, דרדרת שעלולה לקחת את הרכבים לשיפועי צד מיותרים ומאחר וכמה נהגים אצלי בשיירה אינם בעלי מספיק ניסיון, חזרתי לאחור ועלינו לג'בל חרמון דרך השביל המתון שמטפס אליו ממערב.

image

כמה מאות מטרים צפונה מנקודת התצפית, נמצאת הירידה דרך הסכין הצפונית של ג'בל חרמון. הדרך צרה, תלולה מאוד ודורשת נסיעה איטית ורגועה והנוף הנשקף ממנה מרהיב.

image

בסוף הירידה התחברנו לשביל הכחול איתו פנינו דרומה וחצינו את נחל קומרן, בהמשך השביל הופך לאדום וממשיך דרומה לצד מצוק ההעתקים ומערבה עד שפוגש שוב את הכביש של בקעת הורקניה.

image

ירדנו עם הכביש מעט דרומה ואז חזרה לשטח מערבה עד לנקודת התצפית אל מנזר המרסבא היפהפה וזו גם נקודת הסיום של הטיול.

image

תודה רבה לכל המשתתפים,
להתראות בשטח.



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן