שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ליל ירח מלא - 4-5/8/23

בצהרי יום שישי של תחילת אוגוסט נפגשנו לטיול מרענן ומיוחד במדבר, כזה שכלל נופים מרהיבים, נהיגת לילה מאתגרת ורחצה קרירה ביום שלמחרת

1691449441035

בצהרי יום שישי נפגשנו לטיול מיוחד עם קבוצה המונה 10 ג'יפים מכל צבעי הקשת המוטורית. במפגש ההכרות שמחתי לראות מולי משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, אבות ובנים, ונראה כבר בהתחלה שמדובר במטיילים שזה לא הטיול הראשון שלהם בשטח. כולם הגיעו מוכנים לקראת המסלול הלא שיגרתי, בו צפוי לנו ”סוד יופיו של המדבר, שהוא צופן אי-שם בחובו מקור מים חיים".

1691449448859

כג'יפאים, כולנו אוהבים את המדבר, אך מדובר בחודש אוגוסט הלוהט ולכן הכנתי מסלול שיאפשר לנו הנאה רבת אתגרים וקצת שבירת שיגרה. נקודת המפגש בערד, הכיוון - מישור עמיעז, ים המלח בשעה 15:30. בסיום תדריך הבטיחות יצאנו לדרך על ציר הגז, דרך הר קינה, הר יהל והר כיפון. השמש בכיוון שקיעה ולכן צבעי המדבר מקבלים גוון של אדום. וכשנהנים, אז נהנים, לכן לא פסחנו על עצירות על מנת לספוג עוד קצת מזה, וכמו שנאמר - על הדרך עוד כמה תמונות יפות. בהגיענו לנחל חימר עצרנו להפסקה במנהרות תחת הכביש לקפה, עוגות ועוד קצת זמן לפטפט. קשה לתאר במילים את החוויה של השקט המדברי, החברותה ומזג האוויר.

1691449468304

בערב קשה לזוז, אבל השעה 18:00 והגיע הזמן לנוע. דרך ארוכה עוד מצפה לנו והחושך בפינה. המשכנו בדרכנו לכיוון הר קומות ומשארית קרני השמש נפרדנו בכניסה למעלה עזגד ובנקודה זו מתחילה חוויה מסוג אחר... טיול לילה, ברכב או ברגל, הוא חוויה מאתגרת לכל מטייל או מדריך. החושים נדרכים, הנוף המדברי המואר מתאורת הרכבים בשיירה והחוויה מתעצמת מכיוון שמדובר בטיול שרובו ערב ולילה הזמן מאבד משמעות ומפנה את מקומו לטובת הבטיחות. הנסיעה זורמת בקצב המתאים והנהגים זהירים וקשובים להוראות, מה שמאפשר לנו הגעה לחניון לארוחת ערב בשעה קצת מאוחרת, אבל בבטחה למטיילים ובשלום לכלי הרכב.

1691449480318

במהירות מרשימה ציוד תאורה נפרס, שולחנות נפתחו וכולם התיישבו לאכול לקראת 21:30 חזרנו לרכבים ויצאנו למסלול הלילי בנחל סדום. מסלול נחל סדום, גם ביום וגם בלילה, מאפשר הצצה אל עומק הקרקע. המסלול מפותל ומפוסל בידי הטבע, חוויה מהנה לכולם ולי אישית בכל פעם מחדש. שוב, ראוי לציין את הקבוצה שהתנהלה למופת לאורך המסלול, שבסיומו התמקמנו בחניון הלילה לשינה טובה, לאחר יום ארוך.

1691449482739

היום השני לטיול

בוקר היום השני הגיע ולקראת 8:30 כולם כבר אחרי ארוחת בוקר. עוד קצת סידורים ויצאנו לכיון נחל פרצים. היעד הראשון להצטיידות ורענון הוא תחנת הדלק בנווה זהר ולאחר מכן אל המסלול הרגלי לנחל בוקק. כמו שציינתי, הקבוצה מגוונת ומחלק מחברי הקבוצה נפרדתי בתחנת הדלק ועם החלק הנותר המשכנו לנחל בוקק.
נחל בוקק הוא נחל קטן יחסית, אורכו כ-15 ק"מ והמים הזורמים בו לכל אורך השנה, בזרימה משתנה כמובן, מאפשרים מסלול טיול במים קרירים בלב המדבר. סיום מושלם לטיול מושלם.

תודה לכל המשתתפים, נתראה בשטח.



