שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול מועדון סוזוקי בשמורת נחל תבור, ממנחמיה ועד לגשר הרכבת הטורקי - 22/4/23

יצאתי עם מועדון סוזוקי לטיול בשמורת נחל תבור, מסלול מקסים ובתקופה זו הפריחה בשיאה, המים זורמים והצבע הירוק על כל גווניו, שולט כאן ביד רמה. הר תבור בולט בנוף כמעט מכל פינה במסלול ומשמש סוג של מצפן טבעי, שינויי הגובה תכופים והנהיגה עצמה היא תענוג מתמשך

image

נקודת המפגש שלנו היא אנדרטת ההנצחה לבני מנחמיה וכולם מגיעים בזמן. תדריך, חלוקת מכשירי קשר ומספרי ברזל, הורדת לחץ אוויר בגלגלים ואנחנו יוצאים לדרך.

image

מהר מאוד אנחנו מתחילים לטפס בגובה, הנוף מקסים וניתן לראות למרחק רב חלק גדול של ארצנו היפה. התחלנו ביער מנחמיה לכיוון שמורת מצפה אלות, הדרך רצופה בתצפיות ומצפורים ואי אפשר שלא לעצור לרגע ולהנות מהנוף. המסלול שלנו נוח ברובו אך מידי פעם נדרשת מאיתנו יכולת טיפוס או ירידה לא פשוטים, אבל כולם עברו מכשול אחרי מכשול עם חיוך גדול על הפרצוף.

image

את ארוחת הבוקר עשינו במצפה אילות או בשמו המוכר יותר "החללית". זהו מגדל ששימש בעבר להקרנת סרטים בקיבוץ אפיקים ולאחר כבוד הועבר הנה כמגדל תצפית לנוף המרהיב שמולו. ממש מאחורינו נמצאים הכרמים של יקב תבור שמוסיפים לתמונה הכללית והמקום בהחלט שווה ביקור.

image

יש כאן קבוצה טובה והקצב מצוין אז חרגנו לרגע מהמסלול שלנו כדי לבקר במצפה נח כנרתי הצופה על עמק הירדן ודרום הכנרת. נח כנרתי היה חבר קבוצת כנרת, יוזם מפעלי המים לחקלאות בעמק הירדן ורמת סירין ומעצב הסכם המים עם ירדן במסגרת הסכם השלום עם המלך חוסיין ב-1994.

image

חזרנו למסלול במגמת ירידה לכיוון נחל רכש, עברנו ליד חירבת ומעיין סירין כשסביבן חוות בדואים. המסלול חוצה את הנחל מידי פעם, הזרימה חלשה בתקופה זו אבל מים בשטח כמעט תמיד עושים לנו טוב.

image

מעט לפני קיבוץ גזית פנינו שמאלה בחניון הכניסה לנחל תבור, לידינו מטיילים רבים ההולכים על שתיים. פרק זה של נסיעה במקביל לנחל תבור יפהפה ומאתגר קצת יותר, מעברי מים עם ירידות חדות, טיפוסים מרובי אבנים גדולות, חריצים ודרדרות.

image

בתצפית של כוכב הירדן עצרנו לארוחת צהריים מאוחרת, הנוף מרהיב ובשילוב עם מזג האוויר הנהדר, כולנו לוקחים את הזמן ומחכים לעוד כוס קפה שמתבשלת על הגזייה. בתום הארוחה עזבו אותנו שלושה רכבים בשל התחייבויות קודמות ואני המשכתי עם כל השאר לכיוון דרום מערב בנחל זיקה ולאחר מכן, לדרום מזרח בואכה שמורת נחל יששכר.

image

החלק השני של המסלול היה מאתגר מעט יותר ועבורנו הוא כמו זריקת אדרנלין למרות שעות של נסיעה ממושכת. חלפנו מערבית לקיבוץ חמדיה עד לנקודת הסיום שליד שרידי מסילת הרכבת והגשרון של רכבת העמק.

image

תודה רבה לכל המשתתפים, תודה לחברת מכשירי תנועה - יבואנית סוזוקי לישראל.
להתראות בשטח.

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

7 תגובות

1

אורח/ת - שי חכם

16 במאי 2023 ב 11:58

קובי מקצוען נעים הליכות ,סבלני מכיר את השטח ויודע לתת הסברים על כל אתר. אכפתי ,דואג ומגבש


2

אורח/ת - דוד

16 במאי 2023 ב 11:59

הייה כיף, תודה רבה

3

אורח/ת - אליעזר

16 במאי 2023 ב 11:59

מטייל כבר זמן במסגרת המועדון. כל מדריך ויחודו. הפעם זכינו בכל הקופה. קובי עלה על כולם עד כה. מרגע התדריך המפורט המקצועי והמשדר אכפתיות ומקצועיות ועד לניהול המסלול בפועל. האמת שכולם טובים ובכל זאת ראוי לציון מיוחד. תודה איש.

4

אורח/ת - רוני

16 במאי 2023 ב 12:00

אחלה קובי אחלה אנשים מסלול מעלף
תודהלכולם🙏

5

אורח/ת - עמראן

16 במאי 2023 ב 12:00

היה ממש מושלם מאוד נהנינו תודה רבה קובי מקסים טיול סוף הדרך באמת כל הכבוד על הכל ❣❣❣

6

אורח/ת - יגאל

16 במאי 2023 ב 12:00

קובי היה אחלה של יום נהנינו מאוד👍

7

אורח/ת - קובי בצלאל

16 במאי 2023 ב 19:09

תודה רבה חברים🙏
היה תענוג לטייל איתכם😎