יוון

דף 1 מתוך 1
ראלי הלס יוון Hellas Rally 2021
ראלי הלס יוון Hellas Rally 2021

אופנועים, טרקטורונים, SBS מכל אירופה מתאספים ביוון לראלי של 7 ימים רצופים, כ-2,000 ק"מ רכיבה / נהיגה בשטח ההררי המגוון של צפון המדינה במטרה לזכות (או אף לסיים) ומי שמתחרה אף לצבור נקודות כחלק מאליפות אירופה בתחרויות ראלי. כ-15 רוכבי אופנועים ועוד 5 זוגות על מאבריקים מישראל השתתפו וחזרו עם הישגים מרשימים.
צילומים: שמוליק פאוסט, אורי לבני, אוריה סייג והמשתתפים הישראלים

טיול ג'יפים אמיתיים לעומק הפלופונז - יוון מאי 2019
טיול ג'יפים אמיתיים לעומק הפלופונז - יוון מאי 2019

עוד לפני שיצאנו לטיול ידעתי שיש לנו מסלול יפהפה ומאתגר, אבל מזג האויר המצוין שחיכה לנו ביוון סגר לנו תוכנית מושלמת לחמישה ימים מלאים עם 5 Jeep Wrangler - הדבר האמיתי ורק ג'יפ.
הקבוצה נהדרת וכלי הרכב - ג'יפי רנגלרים קצרים וארוכים - הטובים והמתאימים ביותר שיש לטיול ג'יפים שכזה, הם שילוב נהדר להצלחה. נופים מדהימים, חציית נהרות שוצפים, עצי ענק שחסמו את הדרך ופתיחת מסלולים חדשים שבהם לא עבר אף אחד לפנינו. אוכל מצוין, מלונות מפנקים וחוויה אחת ענקית - יאסו יוון!

טיול ג'יפי רנגלר לעומק האי פלופונז - יוון חורף 2019
טיול ג'יפי רנגלר לעומק האי פלופונז - יוון חורף 2019

אז כמו שהבטחנו, יצאנו לטיול חלוץ לעומק האי פלופונז שבדרום יוון, עם שיירה של רכבי Jeep Wrangler שחורים, עמוסים ב 18 משתתפים שענו לתנאי הסף שהגדרנו כ"נהגים גיבורים" למסע מאתגר באזור שלא מתויר.
רצינו חורף והתפללנו לתנאים קשים ושלג רב, בדיעבד הסתבר שהתפילות שלנו התקבלו שם למעלה בהתלהבות יתרה ויוון חטפה מזג אויר סוער וכמויות של שלג כמו שלא נראו בה מזה 24 שנים. כתוצאה ישירה מכך פגשנו לאורך המסלול את כל מה שחיפשנו ולעיתים, הרבה יותר מזה. הודות לקבוצה נהדרת ומגובשת יכולנו להכל, עבודת הצוות ושיתוף הפעולה יחד עם מצב רוח טוב ותחושת אחריות הדדית, תרמו לחוויה עצומה ומעצימה למשך חמישה ימים מדהימים של טיול ג'יפים אמיתי!

מסע אופנועים משולב הדרכת אנדורו לצפון יוון
מסע אופנועים משולב הדרכת אנדורו לצפון יוון

למסע הפעם יצאו אתי רוכבי אנדורו בראשית דרכם. למדנו את רזי האחיזה ותרגלנו בין נופים ירוקים ועננים נמוכים

יוון הפראית! נעים מאוד, הגענו
יוון הפראית! נעים מאוד, הגענו

לפני 3 חודשים בערך, ככה תוך כדי מפגש מדריכים חגיגי של אתר השטח הישראלי, בשעת דמדומים ליד איזה מעיין נסתר איפשהו בהרי השומרון, התגלגלה שיחה שקטה אך מלאת התלהבות בין שלושה אנשים ישובים על כסאות מתקפלים וכוס קפה שחור ביד, נמרוד וידר ואני, חברים טובים ומדריכים באתר השטח הישראלי ועופר, המפקד. השיחה היתה על כך שאין טיולי ג'יפים "אמיתיים" ביוון ושאי אפשר להשיג רכבים מתאימים לשטח קשה. הסכמנו כולנו שמאחר ומחכה שם גן עדן יפהפה עם אתגרי שטח קשוחים בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, הגיע הזמן לצאת לעבודה

טיול אופנועים בצפון יוון
טיול אופנועים בצפון יוון

האירופאים הרגילו אותנו רק "לתת בגז", ללעוס סלעים ולעשות הארד-אנדורו בחלק הצפון -מזרחי של היבשת. אבל מה עם מי שרוצה לטייל עם אופנוע בשטח וליהנות מהמרחבים ההרריים המקסימים, מערוצי הנחלים הזורמים ומהסינגלים האין סופיים?
סיכום טיול מיוחד של אופנועי אנדורו, בו גם כביש מפותל אינו מילה גסה...

יומן מסע אופנועי אנדורו מודרך בצפון יוון - אפריל 2018
יומן מסע אופנועי אנדורו מודרך בצפון יוון - אפריל 2018

קבוצה נוספת של רוכבים יצאה בחודש אפריל אל הרי יוון, לרכיבת אנדורו אתגרית. טעמנו נופים מרהיבים, אתגרים ומאכלים מצוינים

מסע אופנועים משולב הדרכת אנדורו בצפון יוון
מסע אופנועים משולב הדרכת אנדורו בצפון יוון

רוכבים רבים נמשכים לקסם רכיבת האנדורו בלבו של הטבע. רוכבי אופנועים כבדים, רוכבים מתחילים ואף כאלו שמעולם לא רכשו אופנוע יצאו אתי לחוויה של רכיבת שטח בלתי נשכחת בהרי צפון יוון

המירוץ לצד המירוץ והמירוץ בתוך המירוץ
המירוץ לצד המירוץ והמירוץ בתוך המירוץ

מיכאל חן, ספורטאי מוטורי ישראלי, הצטרף כאיש סיוע לצוות פנגו בראלי יוון 2017 שנערך בסוף השבוע הקודם וחזר לספר לנו על חוויותיו ועל המתחרים הישראלים בראלי. בעידן האינסטנט רוב האנשים מחפשים ומסתכלים על השורה התחתונה וכלל לא מתעכבים להבין ממה היא מורכבת. כך קורה שבתחום הספורט המוטורי של מירוצי כלי הרכב הסיקור של הצוותים המתחרים הוא מינימאלי ולמרות ההשקעה הגדולה שלפני המירוץ והמאמץ האדיר תוך כדי המירוץ מצטמצם לכדי שורה וחצי, אם בכלל.

הארד סוּפלַ	קי - אופנועים ביוון
הארד סוּפלַ קי - אופנועים ביוון

יוון הקרובה מציעה לתיירים נופים ים תיכונים נפלאים, היסטוריה עשירה, אוכל טעים ואנשים לבביים. יצאנו לבדוק האם נכונות השמועות שיש בהרי יוון הצפוניים גם רכיבות אנדורו מצוינות

חוויות מהכסא הימני - ראלי יוון 2016
חוויות מהכסא הימני - ראלי יוון 2016

דובי מילר יצא להתחרות בראלי יוון וחזר עם סיפור על נחישות, הצלחה והרבה כבוד של הקבוצה הישראלית הצמאה לספורט מוטורי! בקרוב בישראל... נטי לוי - הצלמת, מבטיחה לבוא ולצלם גם בארץ :)

מסע של מרצדס ליבשת יוון
מסע של מרצדס ליבשת יוון

מסע בצפונו של המפרץ הקורינתי ובליבה של יבשת יוון עבור חבורה של משתתפים היודעת איכות מהי! (אנשי מרצדס, עם חינוך מוקפד בנושא האיכות!!).
חבורה נהדרת, שהתגבשה מרגע לרגע וסיימה כיחידה אחת לאחר תלאות השטח והאתרים ההרריים של יוון.
הדריך : דרור בן נבט.
צלמו: כ ו ל ם...

יוון - סוף שבוע עם קבוצת רימוני - אפריל 2012
יוון - סוף שבוע עם קבוצת רימוני - אפריל 2012

סוף שבוע של חלום.
חבורה מדהימה בניצוחו של דני רימוני, מזג אויר מושלם, אוכל מדהים ונופים משגעים.
אנחנו השתדלנו לא להפריע...

מסע קיץ לעומקה של היבשת ביוון
מסע קיץ לעומקה של היבשת ביוון

יצאנו מישראל בשני רכבים עמוסים - הדיפנדר והטויטה 73 למסע של 3 שבועות לעומקה של יוון.
אנחנו על טפינו ונשותינו בטיסה של אל-על לאתונה והרכבים במעבורת לפיראוס - עיר הנמל של אתונה.

פסגת יוון - אולימפוס 2,917 מטרים
פסגת יוון - אולימפוס 2,917 מטרים

יצאנו לטיול אופנועים ביוון (1996) וקפצנו לטפס על האולימפוס ההר הגבוה ביוון בגובה של 2,917 מטרים.
ההר נמצא בחלק המרכזי והמזרחי של היבשת, במחוז תסליה.
לפי המיתולוגיה היוונית האולימפוס הוא מקום משכנם של האלים האולימפיים ולפי המטיילים - מי שמגיע לפסגתו יגיע לשלווה האולימפית

קפיצה קטנה ליוון
קפיצה קטנה ליוון

ההפלגה ליוון, ליבשת, אורכת שלושה לילות ושני ימים, כך שה''קפיצה הקטנה לחו''ל'' היא כבר לא קטנה אך שווה מאמץ ובמיוחד שמגיעים ל''יבשת'' עם אופנוע מישראל.

דף 1 מתוך 1