מזרח ירדן

דף 2 מתוך 4

מסכמים את עונת הטרקטורונים בירדן

חורף עמוס וטוב עברו על אתר השטח בהדרכות טיולים ומסעות מיוחדים לממלכה האשמית של ירדן. טיולי דיונות ופטרה במערב ירדן, מסעות אתגריים למזרח ירדן וגם 3 מסעות מיוחדים ושונים של טרקטורונים ו-SBS למדבר הדרומי וקצת מזרחה בירדן.
לכבוד הסיכום יצר שרון גבע סירטון ארוך ומושקע המסכם את אחד משלושת טיולי הטרקטורונים.

מסע סובב ירדן - דיונות, ביצות, חמדות, לס ובזלות

1,500 ק"מ נהיגה ב-5 ימי טיול ומזג אוויר מושלם הביאה אותנו לחוות את ירדן באופן ייחודי. מסע שהחל בדיונות של ואדי ראם, הגיע למסתורין של פטרה, ירד עד לאבן הגבול עם סעודיה, חצה ימות מוצפות לאורך עשרות קילומטרים, נסע על על כביש סדאם חוסיין, הגיע לגבול האימפריה הרומית, חצה בזלות וימות מאובקות של לס ולסיום עבר דרך מצודות עתיקות מתחילת האיסלאם.

בין מליחות אין סופיות לבזלות אימתניות - מסע ג'יפים, מזרח ירדן

מסע העומק למזרח ירדן הוא תמיד חוויה מיוחדת, שונה, אתגרי עם מוכנות לפתרון בעיות ונחישות - אחרת לא מגיעים רחוק! ובמקרה של ירדן - הכי רחוק מזרחה!!

מדבר עם קרח - מזרח ירדן - סתיו 2013

המסעות למזרח ירדן הם תמיד מיוחדים, ייחודיים ובעלי תוכן עשיר של מדבר, אסלאם, גאוגרפיה והיסטוריה.
אך הפעם, בצהרי היום השלישי, בעומק המדבר המזרחי, בין גבול עיראק לגבול ערב הסעודית, נפתחו ארובות השמיים וברד בגודל כדורי גולף ירד מלמעלה בעוד למטה האדמה הוצפה באגמי מים ענקיים מכוסים בשכבת קרח - חוויה של פעם בחיים!

מזרח ירדן - פסח 2013 - אין דברים כאלו!

המסע מזרחה הוא מסע לא פשוט כבר מנקודת הפתיחה שלו - מרחקי הנהיגה גדולים, התוכן הוא רב, המרחבים עצומים, השממה מבודדת, אין שירותי תיירות ויש אין סוף אפשרויות להתבכבש בהן. מכאן החשיבות של קבוצת המטיילים, של ''הפרטים הקטנים'' וכמובן הכרת השטח המתבקשת. יומן המסע מספר בתמונות, סרטים וקצת מלל את סיפורו של המסע המופלא - תודה ענקית למשתתפים!

מזרח תיכון חדש: השלל העירקי של מלחמת העולם הראשונה

עוד בעיצומה של מלחמת העולם הראשונה הבינו מנהיגי האימפריה הבריטית שהמפתח לנצחון במלחמות הבאות טמון במעמקי האדמה – בנפט. כדי לצמצם את התלות בגורמים זרים, נרקמה בלונדון ובפריז תכנית לעתיד המזרח התיכון שלאחר התמוטטות האימפריה העות'מאנית, שעיקרה חלוקת האזור על סמך נאמנותם של השייח'ים המקומיים למעצמות המערב. הנפט אמנם זרם לאירופה, אך על הנזקים של הקמה שרירותית של מדינות כולנו עדיין משלמים.

פיצוץ בצמיג - העלאת צמיג על הג'נט באמצעות בנזין

בלב מדבר החיג'אז - מזרח ירדן, שאפילו פנצ'ר-מאכר ערבי נמצא במרחק של מאות קילומטרים, אין ברירה אלא להעלות צמיג בחזרה על החישוק (ג'נט) באמצעות פיצוץ מהיר של בנזין.

המסע למזרח ירדן - הכי רחוק שאפשר

חוויה מדהימה במרחבים הפתוחים של מזרח ירדן. 4 ימים, מזג אוויר מושלם, 2,000 ק"מ, 10 רכבי שטח וחבורה מקסימה של אנשים - שמהר התגבשו יחד לקבוצה - העצימו את חווית המדבר והשממה.

מזרח ירדן - לעומק של חצי האי ערב 2/2012

מסע מדהים בחמדות, חול, טרשים, מצודות עתיקות, מסתורי המדבר וימות מלח מוצפות במים. אבל לא רק... גם פוליטיקה, איסלם, גיאולוגיה, גיאוגרפיה והרבה נפט! 1,250 ק''מ של שטח, 4 ימים והספקנו הכול (ובזמן) בזכות חבורת מטיילים לתפארת. צילום: לי אורן. הדריך: עופר אוגש.

המדבר של חצי האי ערב - מזרח ירדן ינואר 2011

המון חוויות מיוחדות ומאות של קילומטרים של נהיגה כל יום דחוסים לתוך מסע מיוחד של 4 ימים בלב המדבר הערבי. סיכום של מסע מיוחד של לב השממה של מזרח ירדן, היכן שאיש לא גר, המרחבים פתוחים ורק הגבולות בין ירדן לשכנותיה - ערב הסעודית, עיראק וסוריה עוצרים אותנו.

הכי רחוק שיש: המסע האתגרי למזרח ירדן - נובמבר 2010

חבורת ג'יפאים מישראל יצאה ללב המרחבים העצומים של המדבר הערבי וגילתה כי מדבר הוא לא רק שממה. השקיעה הראשונה, עוד בטרם שקעה השמש ועוד בטרם התחלנו את הטיפוס מזרחה, הייתה הסיפתח והאירוע המגבש, מאות הקילומטרים יחד גרמו לחבורה להיות טור מהיר.... והתמונות פיצוץ! תודה לרונית הצלמת ולכל הצלמים מהקבוצה, תודה לחבורת רונן שסגרה את הטור, תודה לבשלנים, לרקדן ולרקדנית ותודה לכולם על מסע מהנה ביותר. הדריך: עופר אוגש

מזרח ירדן - מסע שבועות 2010

המסע למזרח ירדן הוא אתגרי ועוצמתי! נסיעה של מאות קילומטרים ביום ללב השממה של המדבר הערבי. נגיעה או כמעט נגיעה בגבולות של ערב הסעודית, עיראק וסוריה, ביקור בשכיות חמדה שיש רק בלב המדבר והתמודדות עם תקלות והפתעות. מסע שכזה יכול להצליח רק בזכות המשתתפים והחיבור שלהם לרכב, לטבע והגיבוש החברתי. צילמו: תמר, נחומי, זינגר ומירה. הדריך: עופר אוגש.

רכבת האמונה - 100 שנה לרכבת החיג'זית

מוזיאון ארץ- ישראל שבתל אביב מציג תערוכה חדשה המגוללת את סיפור בנייתה של הרכבת החיג'אזית שנוסדה על ידי הסולטן הטורקי עבדול חמיד השני, כחלק מהרעיון הפאן איסלמי ומתוך שאיפה לאפשר לעולי רגל מוסלמים להגיע לשתי הערים הקדושות לאיסלאם: מכה ומדינה דרך חבל חיג'אז שבחצי האי ערב.

ירדן וציר הנפט - כתבה ממסע ג'יפים במזרח ירדן

דויד נווה, מומחה לנפט, מורה דרך ואיש בתי הזיקוק בחיפה, השתתף במסע הארוך למזרח ירדן וחזר עם כתבה על הצינור העירקאי, הצינור הערבי ומה שבניהם.

דף 2 מתוך 4